0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

въздържане-6 дни,втечняване-15 мин,обем-3,2мл.,ph-7,2,виталност-положителен,концетрация в 1мл-11млн,общ брой-35млн,вискозитет-запазен,активноподвижни-7%,полуподвижни--9%,неподвижни-84%,нормална морфология-70%,сверични главички-30%.Диагноза-олиго-астено-тератозооспермия.изписа прегнил-1500е по 1 през 3 дни,омнадрен-по 1 на 3 седмици,и бромокриптин за един месец.Та въпроса ми е основно към Мели-дали ще се повлияе и въобще може ли да се поправи това положение.Да кажа ,че имаме едно детенце на 3,8 месеца.Ходихме при уролог,който не откри нищо,днес андролога сщо не намери външна причина за състоянието на спермограмата.Каква може да е причината за влошаването?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля за мнението на Мели на тази спермограма
« Отговор #1 -: Май 20, 2005, 22:30:53 pm »
Първо направете още една спермограма. По възможност на друго място.

След това хормонални изследвания.

Пуши ли? Има ли професионални вредности? Как е с килограмите? Има ли други заболявания? Примерни въпроси - причини има колкото искаш, почти същите като при първичен стерилитет.

Дали е поправимо може да се каже само след като се открие причината.

Добрата новина е, че имате дете - значи се очаква да не е толкова сериозен проблема. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля за мнението на Мели на тази спермограма
« Отговор #2 -: Май 21, 2005, 01:06:13 am »
ели това е втора спермограма-тя потвърди първата ,аз след първата писах и ти ни посъветва да отидем на уролог,това беше през януари -ако ти се рови тогава бях Лилилота.На въпросите-пуши много,цял ден е покрай 2 микровълнови работещи ,килограми доста повече от преди-30+,.Трябваше да започна с благодарности към теб за отзивчивоста,БЛАГОГАДАРЯ.А какво мислиш за лечението което ни предписаха?това е от професор Нанов.Първата беше при Александров който твърди че първото е късмет,и че мъжа ми си е бил така и преди и че този резултат не може да се повлияе.Незнам малко съм объркана  :( Според Нанов това е от микровълновите и аз съм склонна да вярвам че е така.Много държа на мнението ти за лекарствата и мислиш ли че ще помогнат.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Моля за мнението на Мели на тази спермограма
« Отговор #3 -: Май 21, 2005, 10:09:13 am »
Да, видях и предишната спермограма, от януари.

Значи явно си има вредности - цигари, килограми, микровълни (последното под въпрос лично за мене, но го слагаме в общия сбор.)

Аз като лекар бих започнала с по - прости неща - диета, да намали килограмите, да спре да пуши и може би още нещо по - меко, преди да стигна до "тежката артилерия", но все пак това са разсъждения от далече. Може би колегите ми имат повод да започнат веднага с агресивно лечение. Ефектите от лечението са Божа работа.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Моля за мнението на Мели на тази спермограма
« Отговор #4 -: Май 21, 2005, 15:06:53 pm »
Мели много ти благодаря.Извиниме за въпросите,но кога да чакаме резултати от лечението с прегнила и другите неща,смисъл кога да пуснем нова спермограма да видим дали се повлиява?отново ти благодаря за отговора.
*
Моля за мнението на Мели на тази спермограма
« Отговор #5 -: Май 25, 2005, 15:50:52 pm »
Здравей, feodora
извинявай, че се намесвам в темата.
Ние също ходихме при проф. Нанов. Спермограмата на мъжа ми е подобна на вашата. Също му изписа Прегнил, но каза че не е сигурен дали ще има полза. Ходихме после и при други лекари, на които мнението беше че състоянието на мъжа ми едва ли ще се подобри. Той преди това пи три месеца Провирон(Който вече е срян от внос), бромокриптин и витамини, но нямаше голям резултат. Та сега се готвим за ИКСИ.
Дано при вас резултатите са по-добри. Пожелавам ти го от сърце:))
Моля за мнението на Мели на тази спермограма
« Отговор #6 -: Май 26, 2005, 19:00:38 pm »
Няма причина да се извиняваш,даже се радвам че се включи.Аз имам много надежди,дано не са напразни.Вика ни след един месец.Ти от Варна ли си?При кои други ходихте?Ние веднъж при Александров който беше категоричен че няма оправия,искренно се моля да не е бил прав.УСПЕХ ти пожелавам с цялото си сърце.Ако искаш пиши на лични или на ICQ