0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

бременност моля за помощ
« -: Февруари 10, 2007, 11:05:40 am »
ЗДРАВЕЙТЕ ВЧЕРА БЯХ НА ДОКТОР И СЕ ВИДЯ ЖИВ ЕМБРИОН 7 Г.С ВЪПРОСЪТ МИ Е МАЗНЕЙКОВА МИ СПРА ДУФАСТОНА А ТОВА МНОГО МЕ ПЛАШИ СЛИД КАТО ИМАМ НЕУСПЕШНА БРЕМЕНОСТ ПРЕКЪСНАТА ЗАРАДИ ТОВА ЧЕ БЯХ 11 Г.С А ДРУГОТО ОТГОВАРЯШЕ ЗА 7Г.С МОЛЯ ВИ ЗАЩО СПОРЕД ВАС МИ СПРЯ ДУФАСТОНА
« Последна редакция: Февруари 10, 2007, 14:00:19 pm от Lali »
*
Re: бременост моля за помощ
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2007, 11:42:51 am »
   Консултирай се с друг лекар. Аз пих утрогестан до 14г. с. Лека и безпроблемна бременност!
Re: бременост моля за помощ
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2007, 12:21:34 pm »
Бремените не пият Дуфастон, а Утрогестан. И се консултирай с друг както ти е писала Риба. Успех!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: бременост моля за помощ
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2007, 12:40:35 pm »
Бременните пият и Дуфасгот - пих го до 11 г.с.
*

    aii

  • ***
  • 386
  • На мама чудото :)
Re: бременост моля за помощ
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2007, 13:20:22 pm »
И аз съм пила Дуфастон до 12 г.с. по заръка на доктора,естествено.
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2007, 13:31:33 pm »
Извинете, грешката е моя :oops:
« Последна редакция: Февруари 10, 2007, 14:00:41 pm от Lali »
Re: бременост моля за помощ
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2007, 14:34:45 pm »
Бремените не пият Дуфастон, а Утрогестан. И се консултирай с друг както ти е писала Риба. Успех!

Аз пих дуфастон долу-горе до12 г.с.
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2007, 15:06:25 pm »
Аз като бях бременна ми казаха , че не трябва да се пие Дуфастон и затова го написах. На мен ми назначиха Утрогестан до 12г.с. и ми сложиха 3 инжекции Прегнил 5000. Извинявам се пак за объркването.
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #8 -: Февруари 10, 2007, 18:22:49 pm »
извинявайте имам ли шансове да задържа тази бременост без дуфастон според вас и при първата ми бременост проблемът беше че плацентата ми беше с атрофирали въси
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #9 -: Февруари 10, 2007, 18:25:49 pm »
Ики, трябва да питаш лекаря си, не нас.
Лично аз бях на : дуфастон, аспирин протект, но-шпа /до 9 г.с./ и фолиева киселина.
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2007, 18:42:29 pm »
за какво се пие асперин протект бях при двама доктори но изглежда поне така си обеснявам аз нещата те въобще не мислят че мога да задържа това бебе,а от това което изчетох найстина шансовете са ми много малки особено без лекарства за задържане
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #11 -: Февруари 10, 2007, 18:48:06 pm »
аспирина се пие против образуване на тромби и запушване на кръвоносните съдове в маточната лигавица.
Незнам , но според мен лекарите са компетентни какво и по каква схема да изпишат.
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #12 -: Февруари 10, 2007, 19:02:05 pm »
извинявайте имам ли шансове да задържа тази бременост без дуфастон според вас и при първата ми бременост проблемът беше че плацентата ми беше с атрофирали въси

Ики, аз мисля, че имаш нужда и от друго лекарско мнение. Аз съм чувала много хубави неща за Мазнейкова, но ако не се чувстваш комфортно с решенията й, намери друг лекар, който поне ще ти обясни дали и защо имаш или нямаш нужда от някакво лечение. Трябва да намериш някой, който да ти обясни каква може да е причината за проблема с плацентата и дали може да се предотврати в бъдеще. Правила ли си някакви изследвания за генетични или имунологични проблеми? Защото ако нямаш доказан проблем, не виждам как лекарите могат да се съмняват, че няма да задържиш бременността?? Май много въпросителни станаха... Незнам какво друго да те посъветвам. Аспиринът се пие за разреждане на кръвта. Той подобрява достигането на храна и кислород до бебчето. Но дозите са минимални и недей да започваш нищо без консултация с лекар.
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #13 -: Февруари 10, 2007, 20:03:09 pm »
извинявайте имам ли шансове да задържа тази бременост без дуфастон според вас и при първата ми бременост проблемът беше че плацентата ми беше с атрофирали въси

Ааа, мила Ики! Сакън, както казват старите хора... този въпрос го задаваш само на докито, не на нас.
Що се отнася до плацентата - само предполагам!!!, че това с въсите може да е проблем след втория триместър. Доколкото си спомням един от показателите при БХМ (биохимичен скрининг) се отнасяше за развитието/състоянието на плацентата.
Дано не съм написала някоя глупост.  :?
« Последна редакция: Февруари 10, 2007, 20:06:34 pm от korinka »
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #14 -: Февруари 23, 2007, 14:04:29 pm »
Аз също пих Дуфастон до 12 г.с.- и специално питах лекаря защо трябва да го пия-той ми каза,че е профилактично против спонтанен аборт до 3 месец.Това ми е първа бременност затова каза че се дава най-вече за всеки случай.До 12 г.с. като ме гледаше на ултразвук и преценяше дали да продължа да пия хапчетата.От миналия път ми каза,че вече мога да ги спирам.Така че, може би си ги спряла защото лекаря е преценил че няма смисъл да ги пиеш.Не се притеснявай,но все пак за твое успокоение питай лекаря си най-подробно да ти обясни всичко, което те интересува или измъчва.Аз така бях-бяха ме изплашили,че плодния ми сак бил продълговат,а не кръгъл, и оттогава питам каквото ми хрумне и съм спокойна! И ти бъди спокойна, защото е вайно за бебо:)
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #15 -: Февруари 23, 2007, 16:18:58 pm »
Направиха ми изследване на хормоните и се оказа че имам нужда да пия Дуфастон(пие се максимум до 12 гс после няма смисъл). Ако хормоналните изследвания са ти добре май няма нужда да го пиеш.
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #16 -: Февруари 23, 2007, 18:55:46 pm »
На мен ми предписаха Прегнил.  Също имах мисед аборт, а при тази бременност в шестата седмица леко ми се промени секрецията в кафеникаво -розов оттенък. За сега бебе расте нормално и има добре оформена плацента.
*
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #17 -: Февруари 23, 2007, 20:00:28 pm »
Аз също пих Утрогестан до 12 седница, като го спрях постепенно. Не са ми изследвали хормоните, предписаха ми го превантивно имайки предвид че съм след лечение на ендометриоза.
В болницата на някой момичета с предишни спонтанни аборти им изписваха инжекции Прегнил за поддържане на ембриончето.
« Последна редакция: Февруари 23, 2007, 22:50:34 pm от Мели »
Re: бременност моля за помощ
« Отговор #18 -: Февруари 24, 2007, 09:46:51 am »
извинявайте имам ли шансове да задържа тази бременост без дуфастон според вас и при първата ми бременост проблемът беше че плацентата ми беше с атрофирали въси

Ики, дуфастонът не може да спре един спонтанен аборт, ако плодът е изостанал в развитието си или има хромозомен дефект. Всъщност в такъв случай нищо не може да ти помогне, нито почивката, нито хапчетата за задържане. Цялата бременност се предрешава от момента на зачеването. И ако цялата информация се размени безгрешно ще имаш здраво и прекрасно бебе след 9 месеца, независимо дали пиеш Дуфастон или не. Не казвам, че е безполезнен, просто не помага чак толкова, а лекарите го изписват масово за всичко.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: бременост моля за помощ
« Отговор #19 -: Февруари 24, 2007, 12:16:57 pm »
Бременните пият и Дуфасгот - пих го до 11 г.с.

пият го тези бременни, чиито лекари не са наясно!
Дуфастон орално не се препоръчва при бременност! приема се Утрогестан, при това вагинално. темата е обсъждана многократно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!