0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ужас! Хламидия!
« -: Февруари 09, 2007, 18:18:13 pm »
Днес бях направо потресена след разговора с д-р Даскалов. Съобщи ми, че имам положителен тест за хламидия. Освен това имам и някакви коки (май бяха ентерококи). Аз не съм имала полов контакт с друг мъж и за съпруга си съм сигурна, че не е имал контакт с друга жена. Просто недоумявах до момента откъде може да е това чудо. Миличкото ми припомни, че ходих при една гинеколожка преди известно време.
      1.  Възможно ли е причината да е в използването на нестирилни инструменти?
      2.  http://www.biberonbg.com/info/chlamydia.htm  тук пише за хламидия и начина на заразяване с нея. Някои може ли да ми каже какво означава, че една  жена може да има хламидия, ако използва орални контрацептиви.

Страшно съм ядосана! На 150км. от Пловдив се намирам и за това профилактичните прегледи ги правя в нашия град. Още по-бясна ще съм, ако се окаже, че съм отишла на гинеколог със симптом за настинка, а съм се сдобила с хламидия
Аз съм сигурна в себе си и в партньора ми.
Има ли начин да се е появила от стрес или нещо такова?

Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2007, 19:01:16 pm »
Abloy - споко душата.... Не се ядосвай... Хламидия можеш да хванеш и в обществена тоалетна, и в басейн, и т.н.

Колкото до оралните контрацептиви - разбира се, че е възможно, нали те са само срещу забременяване, а не срещу всякакви гадинки дет виреят по света  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2007, 06:33:54 am »
rally_pat, ужасена съм, защото от дете не съм влизала в басейн, точно поради хигиенни причини. В обществена тоалетна ходя в краен случай. От тази в службата няма как да стане. Мъжа ми го оперираха от варикоцеле и мислехме, че с това ще свършат 11 годишните ни мъки. Колкото и да мисля за сега все достигам до гинеколожката.
До сега предишните ми тестове за хламидия винаги са били отрицателни.
Трудно ли се лекува тази придобивка?

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2007, 06:41:20 am »
Цитат
Днес бях направо потресена след разговора с д-р Даскалов. Съобщи ми, че имам положителен тест за хламидия
Не се съмнявам в професионализма на др Даскалов, но какъв беше теста за хламидии - директер ПЦР или серологичен? Лично аз на кръвен тест за хламидия не вярвам.
Колкото до лечението - предписват се антибиотици. Трудно , но се трепе тая гад хламидията.
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2007, 06:53:06 am »
Това е, че не беше кръвен теста...
И аз много му варвам и съм благодарна, че попаднах на него преди 3 години. Обаче ми е далеч...

*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #5 -: Февруари 10, 2007, 06:54:33 am »
Много време ли се лекуват тези гадини?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #6 -: Февруари 10, 2007, 08:19:54 am »
хламидията е микроорганизъм, от стрес не може да се самозавъди в тялото ти! дошла е отвън.
има и други начини за заразяване, освен половия контакт. потърси и прочети. но все пак да кажа, можеш да бъдеш 100% сигурна само за своите контакти...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #7 -: Февруари 10, 2007, 15:05:46 pm »
jam, сигурна съм и за половинката, защото признаците се появиха доста време след неговата операция. Той, милия, беше с ужасни отоци и синини на тестисите в продължение на месец и за секс едва ли му е минавало през ума. Болките му продължиха и след това, дори при лек допир.
Прочетох и за скрития период.От там си правя изводите за причинителя на зараза.

*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2007, 10:16:02 am »
Аз съм почти в същото положение :( 101 % съм сигурна че по полов път не е станало заразяването, просто съм абсолютно сигурна. Но аз лятото се топнах в един басей и не знам дали някога ще си го простя :(
И аз съм пациентка на д-р Даскалов :) И при мен хламидията беше открита с ПЦР :) Лекувахме с Дотур, Фасижин и Микомакс. Имам 100 % доверие на д-ра. Предстои да проверим дали сме ги утрепали тези гадинки, стискайте палци. 

И на мен ще ми е интересно да разбера какви са начините за заразяване с хламидия. В повечето статии пише, че се предават само по полов път, но съм срещала материали и за басейни, тоалетни и т.н.


"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2007, 11:53:54 am »
И на мен ще ми е интересно да разбера какви са начините за заразяване с хламидия. В повечето статии пише, че се предават само по полов път, но съм срещала материали и за басейни, тоалетни и т.н.
Не съм чела никъде, че може да се заразиш в басейн и тоалетна. Сериозно ли е възможно!?! Често ми се налага да пътувам и съответно да ползвам обществени тоалетни. Имам правен 1 кръвен тест преди 5 месеца - отрицателен. Като ви чета, най-добре ще е да пусна един контролен.
Лейди, защо не вярваш на кръвния тест? Доколкото четох никой от видовете изследвания не са 100 % сигурни.
Мога, стига да искам.
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2007, 11:56:09 am »
Лейди, неточно съм е изразила - въпроса ми беше - при кръвният тест има по-малка вероятност да се засече хламидията ли?  :(
Мога, стига да искам.
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #11 -: Февруари 12, 2007, 13:41:02 pm »
Лично аз смятам, че и кръвния тест е достатъчно достоверен при малко по напреднала инфекция.
Пристрастена към д-р Хаус!
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #12 -: Февруари 12, 2007, 17:16:02 pm »
 :? Хм, като си помисля на какви ли не места съм се къпала - басейни, локви, вади, реки и даже заблатени места. Голям привърженик съм на къпането. Явно си зависи от имунната система. От гореизброените, все си мислех, че басейните са най-безопасни. Така ги тъпчат с хлор, че очите ми направо се възпаляват.
« Последна редакция: Февруари 13, 2007, 13:36:31 pm от Lan »
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #13 -: Февруари 13, 2007, 00:57:13 am »
спокойно, не се притеснявай. аз също имах доста време тези гадинки, а мъжъ ми - не.неговите тестове бяха отрицателни. с упорито и продължително лечение ги утрепахме.лошото е при мен,че се откриха късно и имаше поражения.успех ти желая.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #14 -: Февруари 13, 2007, 01:26:24 am »
Аз лепнах гадините преди 10 години от басейн, на водна пързалка на морето. И Лан, басейнът хич не беше хлориран.
Инфекцията се прояви чрез очите. Така ми откриха хламидия. И понеже тогава не беше никак популярно заболяване, лечението беше адекватно, но не толкова успешно. Продължи с години. После срещнах любимия.... и пин-понг. Кой - на кого, не е ясно, но отне много време  за да се излекуваме.
Само  ми е ясно, че много искаме бебе, и че с любимото ми плуване и свършено (не влизам в никакъв басейн, гони ме психозата) 
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2007, 18:40:33 pm »
И аз поради същата причина не влизам в басейни.

Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #16 -: Февруари 17, 2007, 01:27:42 am »
Моят кошмар с хламидиите е от 8 години.Неуспешно!В Бургас няма лекари.В момента чета книга за хламидиите написана за специалисти.Съжалявам,но там се казва ,че заразата във влагалището е само по полов път.Има жени без всякаква симптоматика,а инфекцията бавно и сигурно заразява всичко по пътя си,отива и към други органи.Важен момент е имунитетът на заразения.Сто процентова гаранция и при кръвния тест и със секрет няма.Тоест има случаи в които може изследването да е положително,но да нямате хламидии.И стигаме до лечението.Ако имате късмета да сте хванали инфекцията в началния период-добре!Но ако е хронифициран процес просто ставате опитно зайче.Освен,ако не попаднете на кадърен лекар. За това ,моля ,излекувалите се дайте имена и телефони на такива лекари!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #17 -: Февруари 17, 2007, 10:50:14 am »
Здравейте аз преди два дни разбрах че имам хламидия-от кръвен тест.Моя преди да замине(преди седмица)прави изследвания-отрицателен.Лаборантките ми казаха да не вярвам много на теста-незнам защо.Изписаха ми три хапчета не се сещам как се казват.Пият се -първия ден сутринта едното,вечерта второто,и след два дни третото.След това чакам към месец и пускам ново изследване.Не ми казаха че лечението е дълго.Някой може ли да ми обясни, защо със три хапченца инфекцията ще мине????
*
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #18 -: Февруари 17, 2007, 11:22:20 am »
Здравейте аз преди два дни разбрах че имам хламидия-от кръвен тест.Моя преди да замине(преди седмица)прави изследвания-отрицателен.Лаборантките ми казаха да не вярвам много на теста-незнам защо.Изписаха ми три хапчета не се сещам как се казват.Пият се -първия ден сутринта едното,вечерта второто,и след два дни третото.След това чакам към месец и пускам ново изследване.Не ми казаха че лечението е дълго.Някой може ли да ми обясни, защо със три хапченца инфекцията ще мине????
Това е доста странно!Как така от 3 хапчета ще мине и то без да е видял лекар резултатите.И как така лаборантки ще изписват лекарства!Странно!Вземи се консултирай с лекар.Хламидиите са много опасни..Но наистина все пак си зависи и от антителата.
« Последна редакция: Август 10, 2007, 12:06:46 pm от Bellla »
Пристрастена към д-р Хаус!
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: Ужас! Хламидия!
« Отговор #19 -: Февруари 17, 2007, 11:36:51 am »
След като док.ми видя изследванията ми ги предписа,а лаборантките ми казаха да си направя още едно изследване за хламидия в друга лаборатория.Съвсем малко са завишени стойностите незнам дали това е от значение.Не е във мен рецептата да ви напиша как се казва лекарството.Август пусках хламидия-отрицателно.Това ми каза док.пиеш ги,и след месец пускаш пак изследвания.