0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

здравейте момичета незнам дали тази тема е за тук но ви моля за помощ,бремена съм в 6 г,с имам два аборта във втори месец поради неразвиване на плод,преди няколко дни разбрах че е трябвало да ми поставят инжекция антиглобулин но никой не го е направил,според вас какви са ми шансовете да родя здраво дете моля ви за директен отговор омръзнами от заблуди
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: резус фактор отрицателен а той положителен
« Отговор #1 -: Февруари 05, 2007, 21:30:10 pm »
Направи си изследвания за антитела, това ще отговори на въпросите ти донякъде. Другото е късмет.
*
Re: резус фактор отрицателен а той положителен
« Отговор #2 -: Февруари 05, 2007, 22:48:17 pm »

  Ики,мила по-скоро според мен се свържи с доц.Конова от Плевен или др.Тодорова от Майчин дом,те най-добре ще те насочат какво да направиш и какви изследвания да пуснеш.Не разбрах от къде си ,но опитай да се свържеш по тел.Ако нямаш тел. им, пиши   и момичетата ще ти ги дадат.Късмет и този път трябва всичко да е ок!
*
Re: резус фактор отрицателен а той положителен
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2007, 11:33:43 am »
Ики съгласна съм с Йоана. Обади се на доц. Конова веднага. Знам за едно момиче със сходен проблем (не съм сигурна за седмиците на бремеността само), което доц. Конова е успяла да спаси с вливания (мисля, че тя е имала антифосфолипидни антитела е плода не се е хранил добре..) Доколкото знам от нея, момичето е родило живо и здраво бебче! Така, че не се притеснявай!
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: резус фактор отрицателен а той положителен
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2007, 23:16:54 pm »
Само да уточня , че антифосфолипидните антитела (за които спомена ROBY)са нещо съвсем различно от тези , които се образуват при резус конфликт!Бих посъветвала Иги да си пусне изследване за антитела и след това да се съветва със специалисти ако се наложи.Успех!
*
Re: резус фактор отрицателен а той положителен
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2007, 10:05:10 am »
Само да уточня , че антифосфолипидните антитела (за които спомена ROBY)са нещо съвсем различно от тези , които се образуват при резус конфликт!
Краси аз го дадох само като пример, при който една на пръв поглед безнадежна ситуация (момичето са го готвили за аборт) е била разрешена с бързата намеса на доц. Конова, не смея да давам други съвети...
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: резус фактор отрицателен а той положителен
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2007, 13:29:05 pm »
Mili4ka, I az sum v sushtoto polojenie kaTo teb - 6 g.s', s otritsatelen rezus faktor i 2 aborta. Napravi si test za anti tela I sled tova vseki mesets si gi izsledvai. Ako ima nali4ie na takiva, se bie antiDgamaglobulin - pokriva se ot ZK. I sled tova pak sledene, tova e.

p.s. sorry za maimnitsata, no pi6a ot djoben computer, za6toto leja ve4e 5 den, I ne se opraviam s kredora. 6te se opitam da mu drupna kirillitsa
*
Re: резус фактор отрицателен а той положителен
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2007, 20:00:36 pm »
Знаете ли колко време след положителен тест според Вас трябва да се изследват антитела и възможно ли е да се предприеме нещо преди АРТ. И аз съм с отрицателен резус фактор 1 missed в 5-6 г.с. при последното икси.
Благодаря!
*
Re: резус фактор отрицателен а той положителен
« Отговор #8 -: Февруари 07, 2007, 21:27:26 pm »
Antitelata vsledstvie rezus konflikt, dokolkoto znam,ne mogat da predizvikat missed. Partniorut ti s + li e? Ako ne e, niama mqsto za prittesnenie.
*
Re: резус фактор отрицателен а той положителен
« Отговор #9 -: Февруари 09, 2007, 22:33:42 pm »
Благодаря Сиа! Той е с положителен резус фактор, затова се и притеснявам. Дано си права, че това не е причина за missed, но защо тогава след missed се вземат мерки за да не изгради жената антитела. Извинявам се ако съм написала някоя глупост!
*
Re: резус фактор отрицателен а той положителен
« Отговор #10 -: Февруари 10, 2007, 07:02:22 am »
  Здравей! И аз съм с " - "  резус фактор, а съпругът ми с " + ". Прочетох в една книга " Желание за дете", че ако плода е с положителен резус, образува антитела, които остават в майчиното тяло, като на нея не вредят. Но при следваща бременност могат да увредят плода. Затова до 72часа, след раждане или аборт се слага анти Д гамаглобулин. И след двата ми аборта са ми слагали, но една акушерка ми каза, че гаранция няма. При бременност следенето на антителата започва след 20г.с., но коя точно забравих, защото стигнах само до 19г.с.
*
Re: резус фактор отрицателен а той положителен
« Отговор #11 -: Февруари 11, 2007, 14:05:07 pm »
Благодаря ти Риба за полезната информация! То при мен не знам дори дали това може да се нарече аборт, след като беше на толкова ранен етап. Мислех си дали не е можело да изследвам антитела, но както си писала 20 г.с...., явно не е можело. При мен не се установиха никакви отклонения при имунологичните изследвания. Знаеш ли какви антитела се образуват? Желая ти успех!!! 
*
Re: резус фактор отрицателен а той положителен
« Отговор #12 -: Февруари 11, 2007, 18:30:15 pm »
 Незнам, никога не съм се изследвала за антитела. :(