0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
посъветвайте за стъпките
« -: Май 18, 2005, 09:28:32 am »
Здравейте,
Преди месец стана ясно че съпругът ми има проблем със сперматозоидите. назначиха му лечение за подобряване на стойностите с разни витамини и антиоксиданти. За него единственото изследване, което сме правили е спермограма в лаборатория на ВМИ.
Тъй като искаме да сме сигурни че поне при мен няма проблем ще помоля да ме насочите какви изследвания са необходими за жената и къде да ги направя, нужно ли е да се занимава с нас един специалист. От Пловдив сме.
Като цяло дайте съвет как да действаме за да не губим време. Благодаря  ви.


посъветвайте за стъпките
« Отговор #1 -: Май 18, 2005, 09:30:26 am »
Клиника Торакс в Пловдив. Д-р Даскалов ще ви насочи. Успех!
*
посъветвайте за стъпките
« Отговор #2 -: Май 18, 2005, 10:01:29 am »
Благодаря за насоката:D
А в Торакс занимават ли се със инсеменации и инвитро?


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
посъветвайте за стъпките
« Отговор #3 -: Май 18, 2005, 10:21:48 am »
здравей!

най-напред, за да се потвърди диагнозата при съпруга ти, препоръчва се да се направи втора, контролна спермограма след поне 1-2 месеца, за предпочитане в друга специализирана лаборатория.
Щом се от Пловдив, най-доброто място за целта е при д-р Мариела Даскалова в клиника Торакс (до Четвъртък пазара).
Ако се докаже проблем при съпруга, той следва да се консултира с уролог-андролог. Д-р Даскалова би могла да ви насочи към подходящ специалист.
С теб се занимава друг специалист - акушер-гинеколог. Също ти препоръчвам, от личен опит, да се обърнеш към д-р Даскалов от клиника Торакс. Имай предвид, че там не работят със здравната каса и всичко се плаща, но пък професионализмът и отношението са на високо ниво.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
посъветвайте за стъпките
« Отговор #4 -: Май 18, 2005, 10:23:05 am »
Цитат на: elitu
Благодаря за насоката:D
А в Торакс занимават ли се със инсеменации и инвитро?


инсеминации правят, инвитро - не.
но инвитрото, така или иначе, не е процедура за всеки, не се прави по желание на пациента, а по показания...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
посъветвайте за стъпките
« Отговор #5 -: Май 18, 2005, 10:49:23 am »
Отново казвам Благодаря :D
Питам защото да ви кажа честно не вярвам показателите  на съпругът ми да се подобрят до нещо значително /има обективни причини довели до влошаването им/, водещо до естествено забременяване, лошото е че нямаме много време за да правим неуспешни опити.
Предстои ни да заминаваме в чужбина и ни се ще да си имаме бебче преди това. Така  си мисля, че ако не стане с инсеменация най- добре е да се позаинтересуваме за инвитро, нали уж там шансовете са най-големи.
Пък и годините си минават сега аз съм на 26 той на 27
какво ще кажете?
И на какви критеери трябва да отговаряме за инвитро пък и за инсеменация ? Нужна ли е някаква минимална бройка качествени сперматозоиди?


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
посъветвайте за стъпките
« Отговор #6 -: Май 18, 2005, 12:09:29 pm »
Ели,

я напиши тук конкретните стойности от спермограмата, да ги обсъдим?
и какви са тия обективни причини, довели до влошаването, които да не могат според теб да се преодолеят?

има критерии за количество нормални сперматозоиди, които определят дали инсеминация или инвитро, да. преценката е на специалиста по стерилитет, но общо взето, при наличие на над 10 млн бързоподвижни на милилитър с нормална морфология по Крюгер над 10% - може да се опитва с инсеминация.

колкото това за годините, дето си минавали... ми минават си. аз съм на 38 например... ;)

смятам, че твърде рано да мислиш за инвитро, още повече, нещата далеч не са изяснени при вас.
инвитрото не е шега работа! първо - струва много пари. второ, изобщо не ти гарантира успех. трето, ужасно товари женския организъм и психика.
имам чувството, че хората, които не са запознати с процедурата, си мислят, че инвитрото е "хоп, готово!"
уви, няма такова нещо...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kiwi

посъветвайте за стъпките
« Отговор #7 -: Май 18, 2005, 12:36:45 pm »
Ами ще кажа че инвитрото е много натоварваща процедура за организма ти. А ти си толкова млада че съвсем спокойно можете  да изчакате още няколко години преди да предприемате такива крайни мерки. Дайте си време, нещата при мъжа ти могат да се променят.

И аз имам чувството че много хора подценяват инвитрото, изобщо не са наясно с рисковете и вярват че при инвитрото задължително става работата. За съжаление истината е че можеш да си разбиеш здравето, а бебето пак да не стане.
*
посъветвайте за стъпките
« Отговор #8 -: Май 18, 2005, 13:32:41 pm »
здравейте пак от мен,
ми хич не бяха хубави резултатите от първата спермограма като цяло бройката на сперматозоидите беше много под нормата , да не говорим че от тях само 27% бяха нормално подвижни, но утре мога да дам точни данни. Самата причина поне според личната ни лекарка, която всъщност ни насочи да исзледваме спермата  е в резултата на химиотерапия, на която е бил подложен мъжът ми точно в началото на пуберитета. За съжаления опасеняата и се оказаха верни показателите са отчайващи.
Изпрати ни при доктор и той предписа хормонални препарати, които не можахме да си намерим, за да ги купим и сега пие както казах и по-горе витаминчета и Трибистан.
Това е накратко ситуацията около него. Съвсем наскоро от 1 месец се интересувам от проблемното забременяване и затова съм и толкова некомпетентна, надявам се тук да добия реална представа за нещата.


*
ето и спермограмата на моя съпруг
« Отговор #9 -: Май 21, 2005, 17:04:16 pm »
Брой на сперматозоиди в мл 13 800 000
обем на ейякулата - 13 мл
pH - 8.5
втечняване - 25'
ПОДВИЖНОСТ:
 - нормално подвижни - 27%
 - слабо подвижни 10%
 - С не нормални движения - 13%
 - Неподвижни - 50%
Нормална форма - 45
Дегенерирали - /50%
Други клетки - 5 - 7 не мога да разчета добре написаното
Има ли надежда за естествено бебе при тези показатели?


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
посъветвайте за стъпките
« Отговор #10 -: Май 21, 2005, 22:17:06 pm »
Това сигурно си г осгрешила без да искаш - обемът на еякулата вероятно е 1,3 мл.

Все пак положението не е отчайващо лошо - има сперматозоиди и не са малко за състояние след химиотерапия.

За ин витро вече са ти казали момичетата.

Обади ми се след 24 май, ще се срещнем и ще ти кажа какви изследвания да си направиш, в какъв порядък, къде и т.н.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу