0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Милички, много ми стана криво днес и добре че сте ми вие и има с кого да споделя и да ми олекне:
За лапарото ми дадоха 40 дни болничен, от които последните 20 дни си ходих на работа. Не си взимах пълната заплата заради болничния, догодина като смятат премиите ще ми приспаднат един месец, дето не съм се водила на работа, но утешението ми беше, че имаме застраховка на персонала, и като сме болничен ни плащат определена сума на ден, а за по-сериозни боледувания и операции плащат и лекарства и т.н.

Как се почувствах днес, като получих отказ от ЗК Орел ...  :cry:  Договорът го бях чела 2 пъти, и нищо не се казваше за стерилитет (изключват се примерно бременност, аборти, стоматологична помощ и т.н.). Обаче, в общите условия турили с малък текст, че не покриват лечение на безплодие!

Отгоре на всичко, получих доста унижителен факс, в който пишеше: "Сорим, вие имате първично безплодие, пък ние за такова нещо не плащаме"... Добре поне че колежката от УЧР го взела от общия факс и ми го донесе дискретно.

Така де, тия с (първичното) безплодие да го духат... (с извинение). Егати обществото!

Благодаря, че ме прочетохте!

Майната им на парите и продължаваме напред, нали? :D
Благодаря ти, Бени!







Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #1 -: Май 17, 2005, 17:00:52 pm »
Хей, много съжалявам, че е трябвало да изживееш това. Не се ядосвай - станалото-станало и ти си безсилна да го промениш. Важното е да не се ядосваш, за да не си навредиш на здравето и нервите.

Майната им на всички.

Пожелавам ти повече усмивки............
Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #2 -: Май 17, 2005, 17:03:18 pm »
Цитат на: mickey
Хей, много съжалявам, че е трябвало да изживееш това. Не се ядосвай - станалото-станало и ти си безсилна да го промениш. Важното е да не се ядосваш, за да не си навредиш на здравето и нервите.

Майната им на всички.

Пожелавам ти повече усмивки............


Много ти благодаря!! Толкова е хубаво да споделиш със сродна душа, пък да теглите една майна на проблемите заедно :D  Ние сме си истински клуб за взаимопомощ!

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







*
Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #3 -: Май 17, 2005, 17:06:51 pm »
Frshche, тъй е - и аз като отсъствах за ин витрото над месец разпитах - не можело. Болничен над 30 дни за травма и над 2 месеца за заболяване. То и големите пари де - 100-200 лева.  Пази Боже да не ни стига тва, за което изплащат застраховките ...
Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #4 -: Май 17, 2005, 17:28:19 pm »
Ама не я разбирам тази държава - хем постоянно плачат, че има наличие на демографски срив и трябва да се стимулира раждаемостта, но при проблеми в тази област всички се ослушват. Какво по-нормално от това да ти дадат един болничен за отсъствие за такова важно събитие....
Дано някога се променят нещата... :P
*
Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #5 -: Май 17, 2005, 17:31:17 pm »
Мики, не става въпрос за болничен - болнични дават. Обаче при болничен за над определено време и диагноза се заплаща сума от застрахователя.
Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #6 -: Май 17, 2005, 17:41:40 pm »
А-ха... ясно.... и застрахователя не плаща за подобен род процедури, като ин-витро.

Поради тази причина е най-добре човек да е ензависим и да разчита на себе си, но уви...

Приятна вечер, дами. И горе главата!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #7 -: Май 17, 2005, 21:58:43 pm »
Фреши, ама ти не си отишла да си лекуваш безплодие! Ти си отишла на диагностична лапароскопия заради съмнение за полип в матката! Лапароскопията сама по себе си не е лечение на безплодие...
Къде ти е написано в болничния диагноза Стерилитас примариа??
Помисли по това....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #8 -: Май 18, 2005, 07:45:49 am »
то има и други гадости дето се случват те хубаво дават болнични но кагато се наложи лапаро или операция за предварителните изследваная отсъстваш от работа за лапарото или операцията също и фирмите нещат да отсъстваш направо ти ритат шута и те уволняват пък за застраховки и плащания е още по зле....и в такива случай как да си ги плащаш тия работи когато те изритат от работа все на мъжко рамо трябва да се разчита...туй е положението...


*

    Мари

Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #9 -: Май 18, 2005, 15:00:08 pm »
Привет, ФрешБрийз!
Липсваш ми! Откакто ви отрязаха Нет-а на работа ми е много криво, че се вклЮчваш по-рядко, но какво да се прави. Животът е несправедливо нещо.

За Орелската застраховка нямам какво да кажа. Само една малка забележка: струва ми се, че можеш да изкараш парички от тях чрез адвокат. Не са ли задължени да те уведомяват за решенията си по възможно най-дискретния начин, който задължително вклЮчва писмо в запечатан плик, лично адресирано до теб? То бива, бива да пестят от общите разходи, но чак пък от един плик да икономисват!!!

За застрахователите каво цяло: моята застраховка е международна и също изклЮчва каквото и да е изследвания и лечение на стерилитет. За огромно съжаление здравето в днешно време е предмет на бизнеса. Да не вземе да си помисли някой, че мечтая за дете! Няма такава работа! Аз съм просто една много болна гинекологически жена! :roll: С влажни очи на кошута както се вижда от емотиконката! Намериха ми полип и покрай тоз полип що хормони излседвахме, фоликули наблЮдавахме, секрети всякакви проверявахме...Обаче полипа вчера го извадихме и имам малко грижи в момента-той се оказа доста малък, а пък ако знаете какви големи кръвотечения ми беше докарал...Ама кой пък е казал, че малкият полип не може да докарва големи кървища?! След 6 месеца пред4увствам, 4е ще ми направят лапаро за проверка за ендометриоза...Да ми е жива и здрава Гинката, че пише "правилната" диагноза на изследванията. Кво да правиш, братче, сиромах човек-жив дявол.
Та, станалото-станало, не се ядосвай. Какви са резултатите от лапарото? Да сме здрави, пък пари се изкарват и бебета ще родим с или без помощта на застрахователите!

Прегръщам те, Мари
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #10 -: Май 18, 2005, 15:39:17 pm »
ан тъй!
Мариина Гинка правилно е ориентирана по въпросите... :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #11 -: Май 18, 2005, 16:36:20 pm »
Цитат на: Мари
Привет, ФрешБрийз!
Липсваш ми! Откакто ви отрязаха Нет-а на работа ми е много криво, че се вклЮчваш по-рядко, но какво да се прави. Животът е несправедливо нещо.

.....

...Обаче полипа вчера го извадихме и имам малко грижи в момента-той се оказа доста малък, а пък ако знаете какви големи кръвотечения ми беше докарал...Ама кой пък е казал, че малкият полип не може да докарва големи кървища?! След 6 месеца пред4увствам, 4е ще ми направят лапаро за проверка за ендометриоза...Да ми е жива и здрава Гинката, че пише "правилната" диагноза на изследванията. Кво да правиш, братче, сиромах човек-жив дявол.

Прегръщам те, Мари


Мила Мари, и на мен ми липсваш много! Така добре си говорихме в чата от време на време, а и сме си помагали със съвети :)  Много се радвам, че си разкарала полипа, и че сега всичко е наред!! Моето лапаро също мина много добре, а за полипа - твърди се последно че нямам такъв, така че хистероскопия няма засега в дневния ред :)  Междувременно и последната сп-ма на Мъжо е по-добра и засега сме на естествени опити, първия месец неуспешни, но продължаваме.
Много си права, че трябваше да си спретна някаква друга диагноза, ама предварително изчетох целия договор 2 пъти, и там нямаше условие, което да изключва лечението за безплодието, пък после се оказа, че го забили в общите условия, с които не разполагах ... а бе майната му, важното че всичко с нас е наред :)  За недискретността ... права си, че можех да изкарам някой лев от тях по друг параграф :lol:


Изпращам ти специални поздрави и пиши ми отвреме навреме по някой ред тук :)  :)
Благодаря ти, Бени!







Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #12 -: Май 18, 2005, 16:38:25 pm »
Цитат на: cygnus
Frshche, тъй е - и аз като отсъствах за ин витрото над месец разпитах - не можело. Болничен над 30 дни за травма и над 2 месеца за заболяване. То и големите пари де - 100-200 лева.  Пази Боже да не ни стига тва, за което изплащат застраховките ...



Сигнусче, така си е.... Добре де, ама аз се подразних - ако бях болна от грип, щяха да ми платят, че и от нещо по-леко сигурно... За грипче са ми плащали преди.

Поздрави :D
Благодаря ти, Бени!







Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #13 -: Май 18, 2005, 16:45:34 pm »
Цитат на: jam
Фреши, ама ти не си отишла да си лекуваш безплодие! Ти си отишла на диагностична лапароскопия заради съмнение за полип в матката! Лапароскопията сама по себе си не е лечение на безплодие...
Къде ти е написано в болничния диагноза Стерилитас примариа??
Помисли по това....


Джами, абе баш това си пише, стерилитас примариа - нали беше основно за проверка на тръбите. За полипа трябваше хистероскопия, ама нали се реши че нямам полип. Ако бях подготвена предварително, можехме да "врътнем" някоя друга диагноза, лапароскопията може да е за сто неща, наистина.

Вече ми мина, дето се скиснах вчера, ама си остава въпроса: защо се плаща за грип, и въобще за всякакъв престой вкъщи, за операция от миома примерно - също, ама проверка здравето на тръбите - не :cry:  Аз не искам да ми плащат самите операции или процедури, те си плащат просто твърда сума на ден болничен, независимо от какво си бил болен. С другите работи, дето ги изключват, съм по-съгласна: бременност (9м!), алкохолизъм и т.н., ама какво им пречи операция за лечение на безплодие, като за всичко друго щяха да платят - това не разбирам.

Поздрави на теб :)  Ама защо така не ми отговори на една бележка, дето ти списах преди седмица .... :?
Благодаря ти, Бени!







Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #14 -: Май 19, 2005, 22:42:46 pm »
:twisted: Аз имах същия проблем с ДЗИ. Не стига, че ги чаках 2 месеца да ми отговорят, пък и ме отрязаха като горчива краставица. И аз взех, че се ядосах, отидох при една колежка и тя ми пусна маса фактура за прегледи, манипулации и колкото искаш изследвания. И си платиха от ДЗИ същите пари, даже и повече, малко преди да ми изтече застраховката. :D

МОИТЕ САМОЕДСКИ СЛЪНЧИЦА
Да ви се оплача: застрахователи и безплодие
« Отговор #15 -: Май 20, 2005, 09:42:56 am »
Цитат на: Georgia
:twisted: Аз имах същия проблем с ДЗИ. Не стига, че ги чаках 2 месеца да ми отговорят, пък и ме отрязаха като горчива краставица. И аз взех, че се ядосах, отидох при една колежка и тя ми пусна маса фактура за прегледи, манипулации и колкото искаш изследвания. И си платиха от ДЗИ същите пари, даже и повече, малко преди да ми изтече застраховката. :D


Джорджия, хубаво си направила! 8)  Аз досега се правя на умерена, не съм носила разни "дребни" сумички - прегледи, лекарства и т.н., ама щом те така, да взема и аз така ... вече ще им нося и най-дребните разходи :D
Благодаря ти, Бени!