0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Инвитро-хламидии
« -: Февруари 02, 2007, 10:44:12 am »
Този месец ми предстои да започна инвитро и ми назначиха изследвания микробиология , хламидия ,пкк. Резултатите от теста за хламидия при мен са Ig G -21  / >11 положителен / и Ig M - 12 . При съпруга ми и двете стойности са 3 , което означава отрицателни. Доктора ми изписа за 7 дни Roxytromicin и ми каза , че няма проблем да започна инвитрото този месец . Вие какво мислите ?
*
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2007, 10:55:30 am »
Според мен трябва да изчакаш. Ако нищо не налага спешен старт на процедурата, отложи, докато излекуваш инфекцията.
Имай предвид, че лечението на хламидии често е по-продължително от 7 дни. А ти предстои сондаж и трансфер - реална е опасността да се качи инфекцията нагоре в репродуктивния тракт.
Все пак целта на инвитрото е да се постигне положителен резултат, а не да се отметне опита.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #2 -: Февруари 02, 2007, 11:09:53 am »
Честно казано не зная вече какво да правя и на кого да вярвам. Според доктора тези резултати показват , че сам имала хламидии , но в момента дали имам не се знаело. Единствено в София имало някаква лаборатория, където можело да се вярва на изследването. Според доктора ако след месец два направя изследване отново и титъра не е спаднал , не означавало че не сам се излекувала. При някои титъра падал с години
*
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #3 -: Февруари 02, 2007, 11:13:01 am »
Наистина титъра Ig G -21 показва наличие на минала инфекция, но при теб и Ig М е положителе, което говори за настояща такава.
Повтори изследването при всички положения.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2007, 11:23:01 am »
И друго ми е интересно , защо в АГ Варна искат да се изследва само Ig G . Aз Ig M го направих на своя глава като видях , че Ig G е положителен :(
*
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #5 -: Февруари 02, 2007, 11:29:08 am »
На въпросите ЗАЩО, обикновено няма отговор.
Следващия път си пусни и трите титъра. Това си е твоето здраве и то не струва пари.
Можеш да опиташ и със серум по куриер в Плевен.
Късмет и горе главата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #6 -: Февруари 02, 2007, 12:02:02 pm »
Самото изследване в АГ ли го пускаш?
Аз като видях лабораторията на 2 етаж , просто... без думи 8O
*
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #7 -: Февруари 02, 2007, 12:02:39 pm »
Ани защо чак сега преди инвитрото си пускаш хламидии.Аз мисля, че те се изследват съвсем в началото на изследванията за стерилитет.А относно титрите ти - да имаш хламидия и тя задължително трябва да се лекува иначе процедурата е обречена на неуспех.А и хламидии се лекуват доста повече от 7 дни.
Пристрастена към д-р Хаус!
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #8 -: Февруари 02, 2007, 12:11:57 pm »
Изследването е правено в Лаборекспрес кръвен тест.

А относно това защо чак сега съм пуснала това изследване , ами сега ми казаха. И съм ядосана , объркана и т.н. защото вчера като видяха този резултат ми казаха , че може би двете ми извънматочни бременностти /отстранени са ми и двете тръби /се дължат на хламидиите.  Защо никой през всичките тези години не се е сетил да ми каже да изследвам хламидии?
*
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #9 -: Февруари 02, 2007, 12:21:27 pm »
Анджелина, успокой се сега, изчакай си резултатите и се довери на док!
При първия опит не аз, но съпругът ми имаше хламидии и му изписаха антибиотик за няколко дни, това става 10-на дни преди стимулацията и процедурата си стартира. При последния опит имах ешерихия коли - и аз се чудих отде дойде,  бях много притеснена, но след консултация с лекаря, който ми прави ин витрото и изписано от него лечение се успокоих, уморих се да се притеснявам.
Правилно правите като обръщате внимание на лекаря за  всичко и сте много информирани и нащтрек, това е много важно при процедурите, но все пак се доверете на лекарите си и на тяхното мнение, те знаят какво правят.
Успех ти желая и чакам добри новини!
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #10 -: Февруари 02, 2007, 15:02:10 pm »
Момичета благодаря Ви за отговорите. Доктора ми казва , че няма смисъл да пускам отново изследването , просто пия този антибиотик 7 дни и това е 8O. Аз все пак му казах ,че ще се изследвам отново , а той ми отговори ако все пак реша да го правя да не е по-рано от месец след като съм спряла антибиотика. Да но ако започна инвитрото както е планувано , то след месец вече ще ми тече стимулацията :(
Освен това се чудя , приемам да кажем че съм имала инфекция , но това в момента от къде се е появило 8O Док казва, че се предава само по полов път , а аз на себе си поне имам вяра. И не би ли следвало след като аз имам и мъжа  ми да има. Много дълго стана
« Последна редакция: Февруари 02, 2007, 15:07:35 pm от Angelina »
*
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #11 -: Февруари 02, 2007, 15:11:31 pm »
И не би ли следвало след като аз имам и мъжа  ми да има.
Ами не е задължително. Доста примери съм чела в този форум, а и при нас беше така - той имаше хламидия, аз не."
*
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #12 -: Февруари 02, 2007, 15:20:01 pm »
И не би ли следвало след като аз имам и мъжа  ми да има.
И при нас беше така, аз имах хламидия, а мъжо-не! А за изследването е точно така, прави се около месец след като си изпила антибиотика.
Доктора ми изписа за 7 дни Roxytromicin и ми каза , че няма проблем да започна инвитрото този месец . Вие какво мислите ?
Пък след като и док ти е казал това..........
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #13 -: Май 08, 2007, 20:28:12 pm »
Изследването е правено в Лаборекспрес кръвен тест.

  Защо никой през всичките тези години не се е сетил да ми каже да изследвам хламидии?




 :balk_160: :balk_132: И аз това се чудя. Чак за 3-ят опит правихме изследване.
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #14 -: Юни 24, 2009, 11:24:43 am »
Момичета ще се побъркам,сега попаднах тук и съм много ядосана след 2 неуспешно икси,и без някаква причина за това.В моите документи нямам изследвания за хламиди при положение ,че преди да започнем втората процедура ми се каза,че трябва да направим задълж. изследвания едно от които е хламиди но аз нямам такова.Сега не знам как да разбера дали случайно не са в досието ми в клиниката и аз да съм пропуснала да си взема копие,но обикновенно следях да имам копия на всичко.
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #15 -: Ноември 24, 2009, 13:04:24 pm »
Виждам ,че темата естара ,но бих искала да питам - дано някой откликне. Лекувах хламидии и по съвет на доктора, въпреки показана проходимост на тръбите при хидротубация ,ме насочиха към диагностична лапароскопия. Вероятно не съм права , но реших да я отложа , защото мисля че все пак изследването на тръбите е показало състоянието им. Не искам да се подлагам на излишни операции.... някак... Съвсем на своя глава мисля да попитам доктора дали  може да направим инсеминации.. Леко се притеснявам от реакцията му. Това е. Кажете ми ,моля ви, лекомислена е ли е тази идея и изобщо.. има ли смисъл да опитам с инсеминации ,без да съм провела лапароскопията.... Просто вътрешно чувство , че резултатът ще е добър , а и не е за пренебрегване  и финансовия момент.Посъветвайте ме ,моля ви.... :(
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #16 -: Ноември 24, 2009, 15:55:34 pm »
Защо те притеснява реакцията на лекаря ти?
Ако хламидията е излекувана и тръбите са доказано проходими, нищо не пречи да опитате с 1 - 2 инсеминации.
Макар че лапароскопията е възможно най-точния метод да се определи дали хламидиите са нанесли някакви поражения.
Обсъди го пак с лекаря си без да се притесняваш. Не трябва да има неизяснени въпроси между вас.
Успех ти желая.
         Equally Destructive
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #17 -: Ноември 24, 2009, 17:00:13 pm »
Tarja , да , права си- говорих сега с доктора- той държи на мнението си и искам - не искам- ще правя лапароскопия.  :(
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #18 -: Ноември 26, 2009, 12:53:00 pm »
Какво значи държи?
Аргументира ли се какво го притеснява? Какво хитротубацията има вероятност да не е показала, а при лапароскопията да се види?

При мен например, моя д-р се обоснова. Каза поради претърпяна предишна коремна операция с пластика, 99.9% е сигурно, че имаш външни сраствания, които при хидротубация няма да се  видят. Затова препоръчвам лапароскопия. А не просто да "държи"...

Защо не потърсиш консултация с друг лекар, работещ в областта?
Кой ти е доктора, ако не е тайна?
За д-р Владимиров си говорим с теб, но той ли е твоя лекар?

*
Re: Инвитро-хламидии
« Отговор #19 -: Ноември 26, 2009, 13:43:39 pm »
Виждам ,че темата естара ,но бих искала да питам - дано някой откликне. Лекувах хламидии и по съвет на доктора, въпреки показана проходимост на тръбите при хидротубация ,ме насочиха към диагностична лапароскопия. Вероятно не съм права , но реших да я отложа , защото мисля че все пак изследването на тръбите е показало състоянието им. Не искам да се подлагам на излишни операции.... някак... Съвсем на своя глава мисля да попитам доктора дали  може да направим инсеминации.. Леко се притеснявам от реакцията му. Това е. Кажете ми ,моля ви, лекомислена е ли е тази идея и изобщо.. има ли смисъл да опитам с инсеминации ,без да съм провела лапароскопията.... Просто вътрешно чувство , че резултатът ще е добър , а и не е за пренебрегване  и финансовия момент.Посъветвайте ме ,моля ви.... :(
Може би доктора иска лапаро, за да се види дали е запазен фимбриалния апарат на тръбите /дано изписвам правилно термина/, но това са малките власинки, които се намират в маточните тръби и спомагат за придвижването на яйцеклетката. Ако не са запазени, макар да са проходими тръбите, риска от извънматочна бременност е много голям. А и честно казано може и нищо да нестане с инсеминациите.
Според мен по-добре е да се довериш на доктора. Успех!