0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
нужна ли е спермограма
« -: Февруари 01, 2007, 14:25:51 pm »
Момичета, притеснена съм и търся съвет.
С мъжот пробваме да направим поколение от близо две години. При мен излезе проблем - ендометриозна киста, последва операция и за сега всичко е наред. Питанката ми е за мъжа ми. С него сме заедно от вече 12 години и 96 година имаме една прекъсната по наше желание бременност. Де да можеше да стане сега, но... Как да е, заради този факт (старата бременност) док. счита, че не е нужно да се прави спермограма - изключително малка била вероятността нещо да се е променило при него  8O. Пък аз не съм съгласна - съпруга ми е подводничар, работи при високо налягане, въздуха им е наситен с до 70% процента водород, той пуши като комин (пробва да откаже цигарите ама този мерак го държа точно 20 дни). А и док. се изказа по въпроса за спермограма пред него и нали се сещате сега колко ми е трудно - дай да направим - ама ти нали чу при мен всичко е наред и така до без край. Аз ще се преборя с мъж ми, и с док разбира се - имаме час за 13.02. Конкретно питанакат ми е - влияе ли налагянето и водорода на репродуктивните функции при мъжа? Преди време ях чела някъде (ама ако се сещам къде), че стерилитета е професионално заболяване при подводничарите. Абе трудно забременяват всички съпруги на колеги на мъжа ми ...
Мога, стига да искам.
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2007, 14:36:55 pm »
Aко бях на твое място, аз бих го натиснала за спермограма.
Пък и при мъжете нещата не са постоянни във времето - може да се променят нещата, може и да си останат същите. Както и при жената. Трябва да се провери за всеки случай. Поне става лесно, бързо и безболезнено.
*
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #2 -: Февруари 01, 2007, 14:38:57 pm »
Спермограма е нужна! Минало е доста време от 96 насам. За съжаление много неща може да са се променили.

Направете спермограма, за да сте по-спокойни.

"С моя приятел споделяме всички проблеми. Често не успяваме да ги решим, но това, че сме един до друг, готови да се изслушаме, е единствената помощ която ни е нужна!"Линда Макфарлън
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2007, 14:42:06 pm »
Аз определено си го натискам, и определено ще направи, ама с това дърпане ...  :D човек наистина може да си помисли че боли.
Мога, стига да искам.
*
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #4 -: Февруари 01, 2007, 14:50:49 pm »
Разбира се че е нужна спермограма.Ние от 4 години се опитваме да имаме втроро дете и точно поради този факт че веднъж вече съм забременявата и двамата отказвахме да приемем че имаме проблем.Когато обаче отидеш на лекар се оказва че нещата не са каквито си си ги мислел.С течение на годините нещата се променят-при моят мъж имаше само 30% подвижни-е как да стане.Правихме лечение сега вече се надяваме да стане.Така че мила хващай го твоя хубостник и го води в най-близката лаборатория за изследвания.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #5 -: Февруари 01, 2007, 15:13:29 pm »
Така че мила хващай го твоя хубостник и го води в най-близката лаборатория за изследвания.
Поправка - многократно установяваме, че в обикновените лаборатории не умеят да извършват правилно изследването. Така че ако мислиш, че ще успееш само веднъж да го придумаш, най-добре го заведи в специализирана клиника за лечение на стерилитет.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #6 -: Февруари 01, 2007, 15:30:06 pm »
Така че мила хващай го твоя хубостник и го води в най-близката лаборатория за изследвания.
Поправка - многократно установяваме, че в обикновените лаборатории не умеят да извършват правилно изследването. Така че ако мислиш, че ще успееш само веднъж да го придумаш, най-добре го заведи в специализирана клиника за лечение на стерилитет.
Ще правим при Алексанрдров във Варна. Той ни е и док. И за това малко съм озадачена от коментара му.
Мога, стига да искам.
*
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #7 -: Февруари 01, 2007, 16:02:19 pm »
Направете. Не боли, не хапе, само ще ви даде отговори. Пък, ако всичко е наред, дай Боже, ще го черпиш :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #8 -: Февруари 01, 2007, 16:07:37 pm »
Ама разбира се ,че ще направите!Мисля че дори не подлежи на коментар.Все пак често пъти стерилитета е комбиниран.Трябва и двамата партньори да се подложат на необходимите изследвания,които за мъжа се свеждат до направата на спермограма.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #9 -: Февруари 01, 2007, 16:23:56 pm »
Жужка, репродуктивното здраве е динамична величина и може да се променя във времето и в двете посоки. При тези рискови фактори, които има съпругът ти, спермограмата е просто задължителна и е грешка на изкуството да се пропуска.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #10 -: Февруари 01, 2007, 16:46:19 pm »
Благодаря ни всички ви!
Ще се тръгва на бой!
Мога, стига да искам.
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #11 -: Февруари 01, 2007, 17:59:43 pm »
Благодаря ни всички ви!
Ще се тръгва на бой!

Миличка, я пробвай първо с доброто  :D Абе бива да го убедиш да направите и спермограма.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #12 -: Февруари 01, 2007, 18:19:49 pm »
Няма да сбъркате ако отидете при Александров.Спежиално за Варна в това отношение той е най-добрият-поне така са ми казвали.
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #13 -: Февруари 01, 2007, 20:48:56 pm »
Благодаря ни всички ви!
Ще се тръгва на бой!

Миличка, я пробвай първо с доброто  :D Абе бива да го убедиш да направите и спермограма.
Абе да ти кажа нема да е с бой!  :D Малко ще ми е трудно аз с моите 65 кг с/у неговите 190 см и 110 кг.
Но психоатаката започна - тази вечер с кебапчета и кюфтета  :D!
Мога, стига да искам.
*

    Жужка

  • ****
  • 564
  • Фен на Пегъзи Музовски
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #14 -: Февруари 01, 2007, 20:51:14 pm »
Pimi, Александров ни е док., при него сме от 2 години  :).
Мога, стига да искам.
Re: нужна ли е спермограма
« Отговор #15 -: Февруари 01, 2007, 20:55:15 pm »
 :balk_602
 психоатаката започна - тази вечер с кебапчета и кюфтета :D!
Цитат
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]