0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

veche reshih da pisha
« -: Януари 30, 2007, 23:57:49 pm »
Здравейте момичета, вече ви чувствам толкова близки...всяка вечер ви чета и плача...с някои успели плача от радост, с други заедно преживявам мъката.Вече 6 години ходя по мъките.Проблемът при мен е пролактином-микро открит с ЯМР.И все не стигам до сбъдване на мечтата ми да си имам бебче.Пия бромокриптин по 2 таблетки, идва ми редовно ...всеки месец.Половинката ми е с олигоастенооспермиа-дано го написах правилно.При него с лекарства и билки резултатите от спермограмата се подобриха.Правихме една инсеминация с Клостил, минимални дози, понеже според лекарите имам спонтанна овулация резултат никакъв.Насочих се към известен лекар от София.Препоръката му е ИКСИ.Обаче ме притеснява факта, че ме кара като ми дойде на трети ден да съм при него и започваме веднага със стимулациите.Абе струва ми се толкова прибързано. Нито изследвания, нито противозачатъчни както чета из форумите.Ох много объркано стана..дано ме разберете, но ми е толкова притеснено и в главата ми е пълен хаосТа въпросът ми към вас момичета е дали с диагноза пролактином съм подходяща за икси и има ли сред вас момичета с подобна диагноза които са опитвали вече.Всяко мнение ще ми е от полза.Благодаря предварително  за отговорите и на всички желая успех.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: veche reshih da pisha
« Отговор #1 -: Януари 31, 2007, 00:04:38 am »
Добре дошла, Дари!

Ако имаш овулация и прилична спермограма и годините не те притискат, обсъди варианта инсеминация все пак.
Да не би показателите от спермограмата да са много лоши и да не става за ин витро, щом направо ИКСИ сте обсъждали?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: veche reshih da pisha
« Отговор #2 -: Януари 31, 2007, 00:16:14 am »
общ бр.нормокинетични 20 000 000
брой нормокинетични сперматозоиди/мл :   5 205 000
подвижност 40%

това е по памет,дали е достатъчно?
Re: veche reshih da pisha
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2007, 16:48:51 pm »
Здравей Дари,
както много други и аз откривам отговорите и насоки на къде да продължа единствено тук.

Аз не съм с пролактином, но имах много висок пролактин преди 3 години - на 3 таблетки бромокриптин дневно,сега съм на половин.

Мели ти е написала много точно мнението си.

Посъветвайте се за инсеминации..

Какво ти казва еднокринолога за пролактином + ИКСИ по принцип?
*

    naiema

  • ****
  • 998
  • Да бъдем силни и последователни в борбата!
Re: veche reshih da pisha
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2007, 15:48:30 pm »
Диндин,пролактина вече в норма ли е?Имаш ли овулация?