Овулационен календар
за планиране на бременност и определяне на фертилните дни. Графики на фертилност.

Зачатие e българският портал за профилактика и преодоляване на стерилитета, репродуктивно здраве и семейно планиране, който съдържа много полезни материали и съвети, връзки с ресурси, свързани с лечението на безплодието и новите асистирани репродуктивни методи.

Сдружение Зачатие има за цел да обедини, информира и подпомага над 270 000-и български семейства, които не могат да имат свои деца, докато не им бъдат направени необходимите за целта изследвания и лечение.

Автор Тема: Гарднерела  (Прочетена 5716 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

sisi_girl

• Нов потребител
  • *
  • Публикации: 10
Гарднерела
« -: Януари 30, 2007, 17:32:03 pm »
Дали някой знае какво представлява инфекцията наречена "ганерела" и от какво се причинява???
За съжаление не намерих нищо на тази тема, за това търся помощ от Вас!!!
« Последна редакция: Януари 30, 2007, 18:52:42 pm от Мели »

lady_11

• Много активен потребител
  • Публикации: 3213
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: "ганерела"
« Отговор #1 -: Януари 30, 2007, 17:40:37 pm »
гуарднерела вагиналис е бактерия, която живее във влагалището, но при нарушение на киселиността му, тя се размножава по бързо и води до бактериална вагиноза - възпаление на влагалището.
Лечението е с далацин или флажил. При далацина е хубаво да се предпише и противогъбичен перапат. Също се препоръчва и вагизан за въстановяване количеството на лактобацилите.

Black_rose

• Публикации: 5087
« Последна редакция: Януари 30, 2007, 18:57:01 pm от BLACK_ROSE »

Ivet1978

• Познат потребител
  • Публикации: 179
Re: Гарднерела
« Отговор #3 -: Февруари 01, 2007, 22:31:51 pm »
Аз по едно време имах такама диагноза. Изписаха на мен и мъжа ми Доксициклин за около 15 дни и на следващия преглед каза док, че няма вече! Мина като мъгла и дали е така...кой ще ни каже?!
Препятствията са онези страховити неща, които виждаш, щом отклониш поглед от целта си.

Хенри Форд

lady_11

• Публикации: 3213
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Гарднерела
« Отговор #4 -: Февруари 02, 2007, 06:18:10 am »
Нова микробиология ще ви каже.

Информацията, съдържаща се в zachatie.org НЕ може да замени консултацията с лекар за диагнoстика и лечение! За всичко свързано с Вашето здраве се консултирайте със своя лекар! Екипът ни не носи отговорност за сайтовете, към които сме предоставили връзки .. още »
Банкова сметка: ПИБ - клон Витоша
IBAN - BG10 FINV 9150 10BG N0JD TK
BIC - FINVBGSF

|   реклама   |   контакти   |   отговорност   |   начало