0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Endocervicitis candida
« -: Януари 30, 2007, 16:51:58 pm »
Здравейте!  :)
Днес си взех резултатите от цитонамазката и микробиологията. Резултата е PAP II. Също така пише Endocervicitis candid.ac. Бихте ли ми казали какво означава това?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Endocervicitis candida
« Отговор #1 -: Януари 30, 2007, 17:00:33 pm »
Eндоцервита представлява възпаление на шийката на матката. Кандидата след него означава, че е причинена от гъбичките кандида. Лекува се със противогъбични препарати. Пречи на забременяването, защото нарушава биохимичния състав на цервикалната слуз.
*
Re: Endocervicitis candida
« Отговор #2 -: Януари 30, 2007, 17:35:10 pm »
Благодаря ти Lady_11!
Не ми е ясно тази кандида в резултата от цитонамазката ли е или от микробиологията. Нещо се обърках, защото си пуснах двете изследвания наведнъж. Чудя се дали са ми върнали и двете изследвания или само това от цитонамазката?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Endocervicitis candida
« Отговор #3 -: Януари 30, 2007, 17:38:00 pm »
Ако не си пускала МБ на цервикален секрет, ще е от цитонамазката, което е малко странно...
*
Re: Endocervicitis candida
« Отговор #4 -: Януари 30, 2007, 18:16:50 pm »
Lady_11, пуснах си и двете. Върнаха ми два листа, на които пише едно и също: PAP II, Endocervicitis candid.ac. Чудя се дали са ми дали и двата резултата или само единия, но написан на два листа? Е вече се обърках!!! извинявам се за тъпите въпроси, ама се чудя утре да ходя ли пак да Майчин дом да си изследванията?
Lady_11, благодаря ти за бързите отговори  :D!