0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Болнични след 135 дни при кого?
« -: Януари 25, 2007, 21:36:47 pm »
Здравейте момичета,
Имам следният въпрос:Кой издава болничните на майката когато тя е по майчинство и са минали 135 дни, а има още доста до 315-те?
Въпросът ми е продиктуван от спор с педиатърката ни днес.Тя ми заяви, че според някакъв нов закон в сила след НГ работодателя уреждал тези неща!!!!!!!!!!!!!!!!!!!???????????????????????
Аз доколкото знам трябва педиатърката при заварено положение(до началото на 2007 още не бяхме направили 3 месеца) да ми издава болничните до 315 дни.Това казаха и тези от НОИ.
Има ли някаква промяна?При Вас как стават нещата след 135 ден?
Трябва ми спешно отговор защото болничния ми изтича утре и ако съм права ще я наритам тази да си свърши нещата./аз съм почти сигурна, че съм права, ама все пак да чуя и ВАС, да не би пък да има нещо още по-ново, което не знам/
« Последна редакция: Януари 25, 2007, 21:39:13 pm от Silwi25 »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Болнични след 135 дни при кого?
« Отговор #1 -: Януари 25, 2007, 21:42:31 pm »
Подаваш молба свободен текст до работодателя до колкото зная за остатъка от 180 дни.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Болнични след 135 дни при кого?
« Отговор #2 -: Януари 25, 2007, 23:23:12 pm »
РАБОТОДАТЕЛЯТ  те пуска в тоя т.н. болничен до 315 дни след подаване от твоя страна на молба плюс декларация по образец на НОИ плюс копие от акта за раждане на детето.
класически болничен лист не се издава.
педиатърът ти е права, а не знам кой си питала от НОИ, но иди го наритай него.
темата е обсъждана много пъти в бг-мама, даже има закована тема с указания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Болнични след 135 дни при кого?
« Отговор #3 -: Януари 26, 2007, 09:58:40 am »
На мен в работата ми дадоха да попълня 3 вида декларации след изтичането на болничния за тези 135 дни. Нямаше нищо в свободен текст. Направиха копие от акта за раждане, както и банковата ми сметка, за да ми се превеждат парите директно там. Това е.
Re: Болнични след 135 дни при кого?
« Отговор #4 -: Януари 26, 2007, 15:04:31 pm »
Благодаря Ви на всички, които писахте по темата.Вече разбулихме мъглата и нашите счетоводки понаучиха доста днес и доста почетоха:))))))
Джам, благодаря за насоките къде да попрочета нещо.Темата в бг-маммата обаче е станала огромна и много трудно човек издържа да изчете 47 страници с постинги, от които повечето са с всякакви сметки за болнични, но пък с много търпение и запитване се научава доста.
Имам предложение и тук в конспектиран вид да сложим закована тема какво се прави, понеже сега кашата е пълна.Народа още се чуди за какво иде реч и размотаването е велико.А със сигурност и по-натам ще има доста мами, които да се възползват от информацията събрана от нас.