0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #20 -: Януари 26, 2007, 22:37:54 pm »
Питам се ЗАЩО никой не е попитал:  :balk_160:
КАКВО ви се прави ?????
ЗАЩО ви се прави?????
И най-вече с какво ще помогне на поредният ви опит за забременяване???? :balk_144:
Преди всеки опит се прави - с цел прочистване на канала
Какво е това- канализация ??????

Сондаж и дилатация са различни неща.
Сондаж се прави по време на преглед с катетър за трансфер за проверка на  цервикален фактор.Времетраене десет секунди.
Прави се за да се реши дали е необходимо ДИЛАТАЦИЯ.
Делатация до 10 се прави с упойка един месец преди започването на стимулацията за да може да се възстанови цервикалния канал до трансфера.
Може би в България ДИЛАТАЦИЯ е СОНДАЖ, но някой неща пак не се връзват  :balk_132:   :ask:
« Последна редакция: Януари 26, 2007, 22:55:19 pm от Мели »
http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #21 -: Януари 27, 2007, 00:21:42 am »
момичета,някой ако е правил инсеминация би ли ми казал дали усещането при сондажа е същото.сега маи ме натисна шубето

Кит кат, просто са различни усещанията. Няма страшно, минава и отминава, забравяш го веднага  :D гарантирам ти. Успех и кураж!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #22 -: Януари 27, 2007, 00:29:05 am »
Бенджи, предполагам и двете са ми правили. Беше с упойка - пълна, но за много кратко време и след 1 час си тръгнах.

Не знам какво е при инсе, защото не съм правила инсеминация, но предполагам, че усещането е сигурно както при трансфер - тогава не се налага упойка. И всъщност наистина явно има значение какво и как точно се прави при самия сондаж.
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #23 -: Януари 27, 2007, 11:24:33 am »
Сондаж и дилатация са различни неща.
Сондаж се прави по време на преглед с катетър за трансфер за проверка на  цервикален фактор.Времетраене десет секунди.
Прави се за да се реши дали е необходимо ДИЛАТАЦИЯ.
Делатация до 10 се прави с упойка един месец преди започването на стимулацията за да може да се възстанови цервикалния канал до трансфера.
Много точно казано!
При самия сондаж нищо не се усеща.
Явно, когато се прави с упойка се прави и дилатация.
Колкото до момента, в който ще се направи сондажа, не знам дали е точно определен в процеса на самата процедура. На мен лично ми го правиха 6 дена преди започването на декапептила.
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #24 -: Януари 27, 2007, 11:53:29 am »
Бенджи, предполагам и двете са ми правили. Беше с упойка - пълна, но за много кратко време и след 1 час си тръгнах.

Не знам какво е при инсе, защото не съм правила инсеминация, но предполагам, че усещането е сигурно както при трансфер - тогава не се налага упойка. И всъщност наистина явно има значение какво и как точно се прави при самия сондаж.

Мила Сугнус, разбирам, че са ти правили ДЕЛАТАЦИЯ.
ЗАЩО казват на всички, че се прави СОНДАЖ?
ЗАЩО се прави  отново и отново, при всяко ин витро?
Колкото за трансфера, той е без никакво усещане,без кървене и болка.


Сондаж и дилатация са две различни неща.
Сондаж се прави по време на преглед с катетър за трансфер за проверка на  цервикален фактор.Времетраене десет секунди.
Прави се за да се реши дали е необходимо ДИЛАТАЦИЯ.
Делатация до 10 се прави с упойка един месец преди започването на стимулацията за да може да се възстанови цервикалния канал до трансфера.
Много точно казано!
При самия сондаж нищо не се усеща.
Явно, когато се прави с упойка се прави и дилатация.
Колкото до момента, в който ще се направи сондажа, не знам дали е точно определен в процеса на самата процедура. На мен лично ми го правиха 6 дена преди започването на декапептила.

Много правилна процедура BLACK_ROSE. :balk_5:
Успех на всички и повечко кураж !!!!!
« Последна редакция: Февруари 27, 2007, 00:29:14 am от BENJI »
http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #25 -: Януари 29, 2007, 15:21:19 pm »
И аз все не мога да разбера какво ТОЧНО се има предвид под сондаж и какво точно цели.
Добре де, ако е проверка за цервикален фактор, защо се налага да се прави и при втори опит?
Благодаря ти, Бени!







*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #26 -: Януари 30, 2007, 10:49:40 am »
Ако сондажът е вкарване на катетър и ти го направи внимателен лекар, нищо не се усеща. Кит кат, при инсетата изобщо не ме е боляло, само единия път докторката нещо ме убоде, ама не е било нещо непоносимо. Гледай да си по-отпусната и да си лежиш спокойно - д-рите си знаят работата ;) И успех!
Каси, успех на ИКСИто, мила. Да не ти се налага да мислиш за "сладоледчета", защото ще успеете при първия трансфер  :blowingdust:


Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #27 -: Януари 30, 2007, 11:56:22 am »
Може ли някой по подробно да обясни за сондажа,че нещо не разбрах :(.
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #28 -: Януари 30, 2007, 15:39:59 pm »
Myhito, мисля че при всеки тази манипулация е протекла различно, така че не си прави заключения от разказите ни тук.
Общо взето сондажът представлява следното: док.разтваря влагалището със спекулум и с катетър прониква в матката през маточната шийка, като диктува данни на сестрата за това как протича движението на катетъра /напред, нагоре и т.н./. При мен се наложи използване на допълнителни уреди, което също беше отразено в картона. Важно е да се направи сондаж, тъй като ако при трансфера за пръв път се прониква в матката е възможно неволно тя да бъде наранена, което води до контракции и изхвърляне на ембрионите. Възможно е също в катетъра с ембрионите да проникне кръв, което до колкото знам ги убива.
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #29 -: Януари 30, 2007, 17:43:10 pm »
Благодаря,Marmi. :lol:Сега вече ми е по ясно.
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #30 -: Януари 30, 2007, 18:21:31 pm »
Myhito, мисля че при всеки тази манипулация е протекла различно, така че не си прави заключения от разказите ни тук.
Общо взето сондажът представлява следното: док.разтваря влагалището със спекулум и с катетър прониква в матката през маточната шийка, като диктува данни на сестрата за това как протича движението на катетъра /напред, нагоре и т.н./. При мен се наложи използване на допълнителни уреди, което също беше отразено в картона. Важно е да се направи сондаж, тъй като ако при трансфера за пръв път се прониква в матката е възможно неволно тя да бъде наранена, което води до контракции и изхвърляне на ембрионите. Възможно е също в катетъра с ембрионите да проникне кръв, което до колкото знам ги убива.


Много точно. При мен се получи усложнение. Оказа се, че шийката на матката ми е изкривена и много трудно успяха да вкарат катетъра. Затова стоях много дълго - около 40-50 мин. отне им много време. Д-р Александров се измъчи и се изнерви от ситуацията. В един момент си помислих, че ще се откажат - просто не влиза и не влиза. Добре, че накрая стана някакси.
Въпреки това Александров каза, че при трансфера също ще бъде доста трудно с вкарването на ембрионите.

Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #31 -: Февруари 02, 2007, 17:14:10 pm »
Марми, благодаря и аз, най-сетне си представих по-точно що е то сондаж.
При мен също манипулациите стават малко трудно - инсета, трансфер, но за втория трансфер бях пийнала малко водичка преди това и това сякаш помогна - най-сетне лек трансфер. Шийката и матката били под не знам какъв си ъгъл, та затова по-трудно ставало.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #32 -: Февруари 05, 2007, 15:13:58 pm »
Леле, на мен никой не ми направи сондаж преди инвитрото  :o..Аз понеже имам 7-8 инсета и си знам, че шийката на матката е малко на лява  :lol: та "насочвах" док по време на трансфера, ужас!!! :x
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #33 -: Февруари 05, 2007, 17:41:33 pm »
Роби, на някои места се прави, на други - не. И на мен не ми е правен. Не знам, ако лекарите те познават добре, налага ли се преди всеки опит.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #34 -: Февруари 06, 2007, 09:15:43 am »
Роби, на някои места се прави, на други - не. И на мен не ми е правен. Не знам, ако лекарите те познават добре, налага ли се преди всеки опит.
Ами Фреши тази, която ми прави трансфера никога не ми беше правила инсе преди. Така, че не бих казала, че ме е познавала.... Освен това, доколкото знам при трансфера, ако не е направен прецизно има риск от извънматочна бременост  :?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #35 -: Февруари 06, 2007, 09:21:19 am »
Роби, не ми се вярва да ти трансферират ембрион в тръбата - когато става извънматочна, по-скоро ембрионът се предвижва към тръбата, където по принцип се намира на този етап на развитие /при трансфер на 2-3 ден/. Така поне мисля, ти от лекар ли си го чувала това твърдение?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #36 -: Февруари 06, 2007, 09:32:50 am »
Фреши, аз имах предвид само при инвитро процедура. Имам приятелка, на която това се случи при един от опитите. Естествено, съмнявам се някой да е целил точно тръбата, но това беше резултата. Или ти искаш да кажеш, че дори да е трансферирано на правилното място пак може да попадне в тръбата?
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #37 -: Февруари 06, 2007, 09:41:50 am »
Момичета извенете ме за глупостта,която ще напиша ,обаче защо аз останах с впечетление че док.виждат на видеозона(мен по време на е.т. единия доктор ме следеше с такъв,а другия извършваше е.т.)къде точно попадат ембрионите.Аз тогава бях в голям стрес ,но съм сигурна че док.казва -,,влязоха точно там където трябва""та тези думи ме карат да мисля ,че те виждат точно къде попадат ембриончетата :ask:
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #38 -: Февруари 06, 2007, 10:15:36 am »
venig79 въобще не пишеш глупости. При моя случай нито имаше сондаж, за да се разузнае ситуацията, нито при трансфера, някой ме е гледал на видеозон. Трансфера си беше като при инсеменация, просто ги сложиха за 5 минути, докато аз обяснявах "малко по-наляво".... :dontknow:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!
*
Re: Въпрос за сондажа
« Отговор #39 -: Февруари 06, 2007, 10:45:53 am »
Имам приятелка, на която това се случи при един от опитите. Естествено, съмнявам се някой да е целил точно тръбата, но това беше резултата. Или ти искаш да кажеш, че дори да е трансферирано на правилното място пак може да попадне в тръбата?

Roby, аз също имам една извънмнаточна бременност, вследствие инвитро процедура в една от Софийските клиники. Не мисля, че някой ми е целил тръбата, но и нямаше такива "екстри" като диалатаций, сонтажи и т.н. Впоследствие коментара беше, че тръбата била цитирам-"всмукала ембриона" 8O
Абе просто нямам думи. :( Трябва много да се внимава, кой доктор се посещава и в коя клиника.