0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    koteto7975

  • *
  • 18
  • Едно ангелче си имам,и вече си чакам още едно
Въпрос за спермограма?
« -: Януари 20, 2007, 13:07:16 pm »
Здравейте момичета,аз съм нова тук при вас.Искам да ви попитам нещо-моята док ни изпраща за спермограма в поликлиниката на "Майчин дом"-искам да чуя вашето мнение къде е най-добре да бъде направена,дали да е там или другаде и как по -точно се извършва самата процедура по взимането на материал за изследването.Много ви благодаря предварително и ме извинете,ако този въпрос вече е разискан.
Щастлива мама,че все пак си има ангелче на този свят.
[/url]
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #1 -: Януари 20, 2007, 13:13:28 pm »
koteto7975  - Мачин Дом НЕ!!!! Там спермограмите се правят от лаборанти, а не от ембриолози!!!

Достоверна спермограма се прави само и единствено в клиника по стерилитет!

Колкото до процедурата - преди самата спермограма половинката ти трябва да спази сексуално въздържание от 3 до 5 дена.

Самата процедура - дава му се специално стерилно контейнерче, и го пращат в стаичка със списания и видео с подходящи филми ;) и той трябва да даде материал.
Първият път е малко стресиращо (поне според моето мило), ама после вече не му правеше впечатление, и се майтапехме, че видеото му давало идеи ;) :oops:
« Последна редакция: Януари 20, 2007, 13:15:39 pm от rally_pat »

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    koteto7975

  • *
  • 18
  • Едно ангелче си имам,и вече си чакам още едно
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #2 -: Януари 20, 2007, 13:17:06 pm »
Благодаря за бързият отговор rally_pat,а можеш ли да ми препоръчаш такава клиника?
Щастлива мама,че все пак си има ангелче на този свят.
[/url]
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #3 -: Януари 20, 2007, 13:24:45 pm »
koteto7975 - ние специално правихме в www.ivf.bg, но доста от момичетата пък предпочитат http://www.invitro-bg.com/.
Прецени сама за себе си  :lol:

И още нещо - направете я с морфология по Крюгер, така с един "удар" ще се обхванат всички възможни аспекти  :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #4 -: Януари 20, 2007, 23:06:47 pm »
Здравейте момичета,аз съм нова тук при вас.Искам да ви попитам нещо-моята док ни изпраща за спермограма в поликлиниката на "Майчин дом"

Мило момиче, а кой Док те праща там? Не ходи там. Ако бяха верни, сигурни щях вече да имам поне 2 деца  :D, защото мъжа ми там беше отличник с 60%  8O  8O  8O, а той се оказа с 10% активно подвижни в действителност. Сега сме на вълна ИКСИ!!!! И всичко това благодарение на момичетата от "Зачатие", които ми "отвориха" очите. Успех в избора на лекар и в резултата!!!


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #5 -: Януари 20, 2007, 23:37:41 pm »
  В "Майчин дом" спермограмите се попълват според това какво пише на тавана. И ние там бяхме с 78% подвижност, а 5 дни по-късно в друга клиника ни поставиха диагноза азооспермия с единични подвижни сперматозоида. Дано да ти е станало ясно.

*
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #6 -: Януари 21, 2007, 09:17:39 am »
koteto7975 , здравей!
Всичко, което са ти писали момичетата е вярно. Не си губи времето с "Майчин дом" - вероятно ще ви излязат едни хубави резултати и много надежди.... Достоверни резултати - само в клиника по стерилитет. Нашите две спермограми(за жалост лоши, но абсолютно еднакви), са направени при д-р Владимиров и при д-р Табакова. Успех!

*

    koteto7975

  • *
  • 18
  • Едно ангелче си имам,и вече си чакам още едно
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #7 -: Януари 22, 2007, 09:01:09 am »
Момичета много ви благодаря за съветите и отговорите.Много ми помогнахте.Сега ще видя къде се намират клиниките и ще видя как стои въпроса със записването.
Щастлива мама,че все пак си има ангелче на този свят.
[/url]
*
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #8 -: Януари 22, 2007, 13:34:37 pm »
Център по репродуктивна медицина и оплождане ин витро "София"
гр.София бул.Цар Борис 3 №54;тел. за записване-9549102
Ния я правихме тук и сме доволни за разлика от Майчин дом както са ти казали другите.Късмет.......
*

    koteto7975

  • *
  • 18
  • Едно ангелче си имам,и вече си чакам още едно
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #9 -: Януари 23, 2007, 10:50:38 am »
Foksi благодаря ти.Вчера записах час точно там и в четвъртък ще видим резултата. :crossfingers:всичко да е наред.
Щастлива мама,че все пак си има ангелче на този свят.
[/url]
*

    koteto7975

  • *
  • 18
  • Едно ангелче си имам,и вече си чакам още едно
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #10 -: Януари 25, 2007, 17:11:31 pm »
Момичета днес направихме спермограмата и морфология по Крюгер и резултата е добра спермограма,но лоша морфология :cry:и от клиниката един доктор ми обясни точно положението и каза да продължаваме още половин година и ако пак няма резултат да отиваме за да се измисли вариант.Диагнозата е Oligoasthenozoospermia.Ако можете със някакви съвети или каквато и да било друга помощ да ми помогнете ще съм ви страшно благодарна.
Щастлива мама,че все пак си има ангелче на този свят.
[/url]
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #11 -: Януари 25, 2007, 17:49:20 pm »
Миличка, напиши нещо по-подробно? Изписаха ли му на твоя съпруг нещо - витамини нещо друго. А консултация с уролог или андролог?
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    koteto7975

  • *
  • 18
  • Едно ангелче си имам,и вече си чакам още едно
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #12 -: Януари 26, 2007, 09:17:07 am »
Абсолютно нищо не му изписаха и аз питах няколко пъти доктора-андролог от клиника "София", но той нищо не ми каза само ме гледа и ми казва "ами продължавайте и така" затова ви помолих да ми кажете каквото знаете и да ми помогнете.Благодаря ви много за вниманието което ми обръщате-добре че сте вие.
Щастлива мама,че все пак си има ангелче на този свят.
[/url]
*
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #13 -: Януари 26, 2007, 09:48:06 am »
Здеавей Котето,
Ние сме в клиника София,не съм чувала,да имат андролог,май насочват към доктор Кацаров ако се налага,как се казва лекаря?
*

    koteto7975

  • *
  • 18
  • Едно ангелче си имам,и вече си чакам още едно
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #14 -: Януари 26, 2007, 14:32:50 pm »
Този доктор ми предаде резутатите.Не зная как се казва,но той лично ме попита дали искам да ми каже какво означава диагнозата и ми обясни резултатите от спермограмата.Това е всичко което получих като информация.
Щастлива мама,че все пак си има ангелче на този свят.
[/url]
*
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #15 -: Януари 26, 2007, 14:40:42 pm »
Котето, колко процента имате с нормална морфология?

И при нас спермограмата е добра, а морфологията е кофти, но диагнозата е Нормоспермиа с намалена оплодителна способност поради Крюгер.
*

    koteto7975

  • *
  • 18
  • Едно ангелче си имам,и вече си чакам още едно
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #16 -: Януари 26, 2007, 15:28:15 pm »
Процента с нормална морфология е 5,5%.
Щастлива мама,че все пак си има ангелче на този свят.
[/url]
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #17 -: Януари 26, 2007, 15:38:20 pm »
При нас с нормална морфология по Крюгер е 7%, но имаме и намалена подвижност. Като цяло обаче общият брой на сперматозоидите е добър. Направихме консултация с уролог - преглед, при който да се потвърди или отхвърли евентуално варикоцеле, хидроцеле и т.н. При нас беше добре и изписаха само витамини. Урологът и д-р Даскалова ги одобриха и сега мъжа ми трябва да ги пие 3 месеца, а после нова спермограма. Дано съм ти била полезна! Ако искаш повече инфо - питай  :D
Успех!
« Последна редакция: Януари 26, 2007, 17:57:46 pm от rozovelka »
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #18 -: Януари 26, 2007, 21:22:18 pm »
Цитат
Процента с нормална морфология е 5,5%.

Наистина е нисък процента  :(

Направете консултация с уролог- андролог. Тук момичета препоръчват д-р Кацаров. Мога да ти дам координати, ако се интересуваш.
*

    koteto7975

  • *
  • 18
  • Едно ангелче си имам,и вече си чакам още едно
Re: Въпрос за спермограма?
« Отговор #19 -: Януари 29, 2007, 10:31:07 am »
galli благодаря ти.Моля те даи ми кординати на д-р Кацаров,пък ще видя как ще се преборя със съпруга отново да го мъкна по доктори,защото много се разстрой от самото изследване,а не толкова от резултата.Нещо можете ли да ми кажете за Трибестан-така мисля,че беше.
Щастлива мама,че все пак си има ангелче на този свят.
[/url]