0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Казаха ми за някакъв термометър, които се слага в ухото на бебето и веднага се мери Т. Аз съм малко изостанала с новостите и за първи път чувам за такъв? Вие с какъв се мерите?

*
Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #1 -: Януари 20, 2007, 11:59:52 am »
Оги, те не са ли  малко скъпички? Аз използвам дигитален с гъвкав накрайник за аксиларно измерване, може и в ректално понякога, но там е се свалят 0,5 градуса.
« Последна редакция: Януари 20, 2007, 12:02:04 pm от cygnus »
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #2 -: Януари 20, 2007, 12:09:30 pm »
Оги, те не са ли  малко скъпички?
Ами скъпички са да-около 90 лв. Просто се чудя дали си заслужава да дам толкоз пари?!
Аз използвам дигитален с гъвкав накрайник за аксиларно измерване, може и в ректално понякога, но там е се свалят 0,5 градуса.
аксиларно....ректално Я ми говори на български бе, душко, на по-простичък език ся..., че ме засрамваш :balk_56: Второто май е в дупето, нали?

Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #3 -: Януари 20, 2007, 12:42:55 pm »
Оги, душата аксиларно е под мишката  :lol: :lol: :lol: А за термометрите за мерене на Т в ухото.... ами да ти кажа, специално този на Браун не измерва точно .... Знам го, защото навремето фирмата, в която работех беше вносителка на Жилет Браун, и имахме доста оплаквания в това отношение.... А и накрайниците трябва да се подменят, и те са си перо....
Затова по-добре не си купувай....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #4 -: Януари 20, 2007, 12:53:59 pm »
Ей затова се кефя на Зачатие. :balk_47: Умни, практични и честни мацки.....и съвети с разум, а не .....
 :balk_21:

Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #5 -: Януари 20, 2007, 13:42:57 pm »
Оги има и термометър биберон, ако харесвате залъгалките ще ти е много удобен и практичен.
*
Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #6 -: Януари 20, 2007, 13:58:44 pm »
аз  само с обикновен, не вярвам на електрониката нещо. имам един за 1 лв и го слагам под мишката. почва да се бунтува понякога , но я рзсейвам с нещо любимо от играчките за 5 м. иначе съм продавала биберон термометър и хората ги връщат и искат да ни замерят направо с тях. може би в бонжур или техномаркет да има по истински и с по добър произход.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #7 -: Януари 21, 2007, 11:16:35 am »
Имам живачен и на Canpol. Вторият е с гъвкав накрайник, става за уста, мишничка, дупе. Под мишница е усреднена темперарура, в устата прибавяш 0,5 градуса, в дупето - изваждаш. Меря само под мишница засега. По принцип отчитат за 1 минута, има звуков сигнал, но за под мишница пише да се държи 5 минути. Наблюдавам дисплея и се вижда как се покачва температура след първата минута. Пази последната измерена температура. Правих си експерименти със себе си - не забелязах отклонения между живачния и дигиталния. Отказах се да меря в устата, защото дъвче и смуче накрайника :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #8 -: Януари 21, 2007, 15:28:29 pm »
тъй като съм човекът, който вероятно най-много е мерил температура на бебе от всички тук (и съответно съм въоръжена с най-много термометри), да споделя опита си.

1. най-точно е измерването с живачен термометър в дупето. това обаче е сложно и трудно. първо, трябва да съблечеш бебето. второ, трябва да го държиш мирно и в определена позиция доста време - понякога трябват няколко минути, докато се измери (да оставим, че има и страничен ефект понякога - изакване върху термометъра). има опасност и от счупване. затова препоръчвам този метод само за контролно измерване, когато е необходимо да се знае точна и наистина реална температура, а не просто ориентир.

2. електронните термометри в повечето случаи са боклук. мерят много неточно и непостоянно (тоест, не е да му хванеш цаката, че всеки път мери с 0,3 градуса повече, примерно). термометърът трябва да е качествен, но това пак не е гаранция.

3. от електронните, най-зле са тези за под мишница. първо, защото дават най-неточна температура, второ защото не мож накара едно бебе да ти седи мирно и да не мърда, което изкривява резултата. при съвсем малките бебета може и да работи, макар че аз никога не успях да измеря Т под мишница.

4. термометър за ухо - простотия. имам такъв на Браун, струва скъпо. изключително зависи как точно го пъхаш, съвсем леко отклонение (което е неизбежно при будно дете) и показва абсурдни стойности. будно дете рядко дава да му бъркат така в ухото. иска и скъпи консумативи.

5. инфрачервен термометър за слепоочие - такъв ползвам най-често, вече ги има и в България, на Чико са. не се допира до детето, можеш да измериш и най-шавръкливото бебе. дава разлики според това, доколко е охладена кожата от нещо. но все пак - за ежедневна употреба и за да се ориентирате дали детето има или няма температура, дали температурата се качва или спада - това е моят избор. в болницата съм го засичала с живачен в дупето - в повечето случаи стойностите съвпадат или са много близки.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    oganche

  • ****
  • 957
  • Малката ми мацинка
Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #9 -: Януари 21, 2007, 20:20:02 pm »
Отново ви благодаря, мацки, за съдействието и изчерпателните отговори. Чакам Чико да си заредят магазина, щото са се обрали като църковни мишки, и да си донапазарувам. Чакам ги с нетърпение да внесат и новите модели колички за 2007. Нещо навсякъде има проблем с вноса и не мога да разбера защо?!
Лека вечер! :balk_21:

Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #10 -: Януари 22, 2007, 10:22:06 am »
Оги, душата, проблема идва от факта, че сме вече в Европейския съюз... Начина на тарифиране, документите, които се попълват, митнически декларации ... всичко се е променило, и хората трудно се нагаждат към новите изисквания....

Затова така :?

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #11 -: Януари 23, 2007, 16:24:48 pm »
Ами аз си бях взела хубав цифров термометър за мерене на БТ - сега го ползвам за бебо /нищо че имам още 2-3 други специално за бебето купени/ - под мишницата - отчита много бързо и е доста прецизен. За точността му знам от опит :-) освен това винаги меря по два пъти за да съм сигурна че няма грешка.
Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #12 -: Януари 29, 2007, 11:29:37 am »
И ние използваме дигитален
*
Re: С какъв термометър мерите Т на бебчето?
« Отговор #13 -: Януари 29, 2007, 11:51:02 am »
Ние ползваме дигитален с чупещ връх  :)
Оги, душата, проблема идва от факта, че сме вече в Европейския съюз... Начина на тарифиране, документите, които се попълват, митнически декларации ... всичко се е променило, и хората трудно се нагаждат към новите изисквания....
Затова така :?

Само да кажа, че има нов софтуер на митниците и тъй като митничарите последни разбират за новостите наложени от ЕС се получава пълен хаос. А защо е така това е друг въпрос.  :(

Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!