0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Гост

Ешерихия коли и ентерококи
« -: Януари 19, 2007, 10:43:24 am »
Здравейте момичета! Искам да ви попитам борил ли се е някой от вас с тези упорити Ешерихия коли и ентерококи? Аз трябва да си направя цветна снимка а не мога от около 7-8 месеца да се преборя с тези гадини. Изпила съм 6 вида антибиотика вече. Чух от един лекар че можело да е от колит или от бъбреците проблема.Пишете ако знаете нещо и кум кой лекар да се обърна евентуално?Мерси предварително :-)
*
Re: Ешерихия коли и ентерококи
« Отговор #1 -: Януари 19, 2007, 11:27:18 am »
Здравей,

Сигурна ли си дали са ти казали "колит" или "колпит"? Аз също започнах с една серия от бактерии - първо е-коли (имах цистит), след това се появиха ентерококи, а след лечение цъфнаха стафилококи. По принцип знам, че бактериите се делят на доста подгрупи.Първо се изолира един вид, след това друг вид, в зависимост от доминиращите бактерии. Лечението на база на антибиограма ли го правиш. Аз ходих по гинеколози, дакато не разбрах, че те не разбират много от антибиотици и всичкии твърдяха, че тези бактери са безобидни и не пречат на забременяването - НЕ ИМ ВЯРВАЙ - пречат и са вредни. Накрая отидох при уролога на мъжа ми, който след антибиограма ми назначи лечение. Казва се др. Крумов и преглежда в Санте лаб (София).
*

    Гост

Re: Ешерихия коли и ентерококи
« Отговор #2 -: Януари 19, 2007, 11:40:12 am »
Благодаря за отговора. Ами аз си мисля че ги имам отдавна и не мога наистина да забременея, но имам и др. проблеми (ендометроиза) но сега съм се насочила към цветната снимка и не мога да я направя заради тези бактерии тъпи. Ами един хирург ми каза че тези бактерии идват от червата и ако имаш гастро-колит или проблеми с бъбреците тези бактерии се появяват и отиват и във влагалището.А иначе се лекувам на база на изследване чрез антибиограма и уж с антибиотици които пише че от тях се влияят тези ентеро и ешерихоя коли. Но няма ефект вече почти година и се чудя при кой лекар да ида сега?Досега ябх при моя генеколог, но май ще го сменям и него.Къде се намира тази клиника, която ми спомена? 
*
Re: Ешерихия коли и ентерококи
« Отговор #3 -: Януари 19, 2007, 12:05:14 pm »
Има вариант твоят гинеколог да ти вземе валгалищен секрет и да го занесеш в Сантелаб (намира се при ИСУЛ, това е само лабораторията). Цената е около 20 лв. заедно с антибиограма, работят и със здравната каса. Другият вариант е да отидеш при гинеколожката в МЦ Санте (намира се до Окръжна болница) и да си занесеш секрета пак в лабораториаята. Др. Крумов стои предимно в лабораторията, но първо се обади да провериш точните дни. При кой гинеколог си била? Доколкото знам, ако имаш проблем със забременяването е добре да се обърнеш към специалист по стерилитет.
*
Re: Ешерихия коли и ентерококи
« Отговор #4 -: Януари 19, 2007, 13:05:32 pm »
Aз съм лекувала е-коли само с един курс антибиотик след направена антибиограма. Това,което си спомням, че трябваше да направя и стерилна урина и лекарката каза, че ако се изолират и в урината, лечението е по-различно и по-трудно. За щастие при мен нямаше.
Другото, което ми хрумва, че може да се самозаразяваш отново и за  това да не можеш да се отървеш от тях. Сигурно знаеш, че те не са полово предавана, а се заразяваш или при анален секс или неправилен тоалет.


*

    Гост

Re: Ешерихия коли и ентерококи
« Отговор #5 -: Януари 19, 2007, 13:29:23 pm »
На мен преди да съм пила всичките антибиотици са ми вземали секрет и са ми правили изследване в Цибалаб, не знам дали се нарича антибиограма точно но си мисля че е същото. Та там нали се показва че определен антибиотик действа на тези коки, но въпреки това ефекта е нулев- влагалищна чистота 3 степен и ентерококи + ешерихия коли. А секрета ми е го взимал генеколог. Та не знам уж е правено каквото трябва а няма ефект. Мъжа ми няма от тези коки, много скоро си прави и той изследвания.Аз просто не знам как не са се излекували до сега с толкова лечение. За една година съм пила точно 6 вида антибиотика и то от силните.
*
Re: Ешерихия коли и ентерококи
« Отговор #6 -: Януари 19, 2007, 14:19:44 pm »
За да се разбере от къде идва заразата с тези бактерии освен секрет е хубаво наистина да изследваш и урина. Една гинеколожка ми каза, че за ако имаш във влагалището бактерии, за да бъде обективно изслеването на урината трябва да си направиш тампон от памук, който да пъхнеш съвсем в началотона влагалището и така да пишкаш при първата урина, за да не попадне заедно с уринираното бактерия в стерилния съд. Аз лично ще го пробвам.
*
Re: Ешерихия коли и ентерококи
« Отговор #7 -: Януари 19, 2007, 16:45:31 pm »
На мен преди да съм пила всичките антибиотици са ми вземали секрет и са ми правили изследване в Цибалаб, не знам дали се нарича антибиограма точно но си мисля че е същото. Та там нали се показва че определен антибиотик действа на тези коки, но въпреки това ефекта е нулев- влагалищна чистота 3 степен и ентерококи + ешерихия коли. А секрета ми е го взимал генеколог. Та не знам уж е правено каквото трябва а няма ефект. Мъжа ми няма от тези коки, много скоро си прави и той изследвания.Аз просто не знам как не са се излекували до сега с толкова лечение. За една година съм пила точно 6 вида антибиотика и то от силните.

Съжелявам, че не си регистрирана за да ти го обясня на лични. За ентерококите не знам, мисълта ми беше, че е-колите не са полово предавани и  за това е абсолютно нормално мъжът  ти да няма. Тези бактерии нормално си живеят в дебелото черво. Проблем е когато се открият на други места, например във влагалището. Както вече  ти казах това става или при анален секс или ако не спазваш посоката на бърсане (винаги от влагалището към дупето) след ходене по нужда.


*

    Гост

Re: Ешерихия коли и ентерококи
« Отговор #8 -: Януари 19, 2007, 17:06:36 pm »
Мерси за отговора Габи, да аз това го знам много добре и мисля че даже прекелявам с хигиената, но въпреки всичко си ги имам, аз преди време ги имах в урината и иамх проблеми с бъбреците и се излекувах "уж" и след година хоп във влагалището за това си мисля да си потърся добър нефролог, ако знаете кажете някой такъв.Мерси отново предварително :-)
Re: Ешерихия коли и ентерококи
« Отговор #9 -: Януари 24, 2007, 12:16:33 pm »
Ami az setemvri mesec 2005 imah e-koli i s pravilnite lekarstva(syotvetniqt antibiotik i vagifluor) gi otstranih za 10 dena.Sled tova oktomvri 2006 me zaraziha s enterokoki.Tozi pyt le4enieto mi be malko po-promeneno-antibiotik ,promivki s tanutum roza Femina lactocid.Vsi4ko se opravi za okolo 2 sedmici.Taka 4e derzai i uspeh.
P.S.(molq moderatorite da ne me obvinqvat 4e pisha na latineca,tyj kato kredor-yt ne raboti)
*
Re: Ешерихия коли и ентерококи
« Отговор #10 -: Януари 30, 2007, 09:07:47 am »
Искам да попитам дали е задължително лечението с антибиотик на е-коли.Имам и антибиограма но док. ми изписа само вагинални промивки с трихлобаклер 10 дни,без никакви антибиотици.Направих си посявка с антибиограма и на урината за мое успокоение но там всичко е ок.
Re: Ешерихия коли и ентерококи
« Отговор #11 -: Август 27, 2008, 16:07:10 pm »
откриха ми ентерококи и кандида на езика!!!!!111моля помогнете !1 месец пих лекарства днес ходих на контролен-няма ефект,спряха ми лечението и ме посъветваха да търся спец-унг!моля помогнете
*
Re: Ешерихия коли и ентерококи
« Отговор #12 -: Август 28, 2008, 05:17:03 am »
При такива бактерии трябва да се лекувате и двамата с мажа ти защото може и той да има и да си ги пренасяте един на друг.