0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #180 -: Януари 18, 2009, 10:36:26 am »
При мен беше така: Клостил от 5 до 10ден после преглед два три след това и според това какво види още един преглед на 16, 17 ден, най-късно до 18 ден защото съм с късна овулация за да види фоликула дали се е спукал. И така след 3 месеца стимулация забременях с дъщеричката ми Никол.
Снимка на тръби не са ми правили. Лекаря ми прецени че няма индикации за запушване - предишна бременност и раждане и добреи резултати от изселдвания които ми направи.
Успех!
ИЗВИНИ МЕ ЗА ЛЮБОПИТСТВОТО но какви изследвания имаш предвид....един от неговите доводи за липса на снимка е именно предишна бременост...

Доводите не му бяха само предишната бременност, но и липсата на визпаления, отрицателни изследвания за хламидии и др., които са попринцип причина за запушване на тръбите.
Абе аз вътрешно исках да си направя за да съм сигурна, но... му се доверих и не съжелявам. Може просто да съм имала късмет. Но най добре е да се направи цветна снимка да е сигурно на 100%.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #181 -: Януари 18, 2009, 13:52:09 pm »
ИЗВИНИ МЕ ЗА ЛЮБОПИТСТВОТО но какви изследвания имаш предвид....един от неговите доводи за липса на снимка е именно предишна бременост...

Аз също имам естествено забременяване, след това стимулация с Клостилбегит без проверена проходимост на тръбите, естествено бременност не настъпи, понеже проблема при мен се оказа точно тубарен. Затова сега като чуя за такива пишман лекари дето се правят на "специалисти" по проблемите на забременяването реагирам така остро и грубо. Загубиха ми цели 6 години в лутане и надежди. Това имам в предвид! Ако тона ми ти се е сторил малко груб знай че не е насочен към теб а към лекаря ти! Задължително ЦС и преди това МБ разбира се!
« Последна редакция: Януари 18, 2009, 13:53:48 pm от Starlet »
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #182 -: Януари 24, 2009, 11:02:46 am »
Момичета, имам въпрос. След извънматочна останах с една тръба,онзи ден правих ЦС и резултата е "задоволителен" близо е до матката, нагъната, със сраствания - след пластика... Пропуска контрастно вещество - както се изказа рентгеноложката "задоволително". На 4-ти февруари ми е прегледа при доки, според вас какъв ще е изхода при този резултат? Инвитро или друг метод .... Знам,че форума не е място за гадаене  :oops: но нали знаете как е.... В главата лампичката мига ли мига... Така,че някоя от вас ако има подобен опит, ще се радвам да го сподели  :balk_172:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #183 -: Януари 24, 2009, 11:46:15 am »
Момичета, имам въпрос. След извънматочна останах с една тръба,онзи ден правих ЦС и резултата е "задоволителен" близо е до матката, нагъната, със сраствания - след пластика... Пропуска контрастно вещество - както се изказа рентгеноложката "задоволително". На 4-ти февруари ми е прегледа при доки, според вас какъв ще е изхода при този резултат? Инвитро или друг метод .... Знам,че форума не е място за гадаене  :oops: но нали знаете как е.... В главата лампичката мига ли мига... Така,че някоя от вас ако има подобен опит, ще се радвам да го сподели  :balk_172:


От колко време опитвате след пластиката на останалата ти тръба?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #184 -: Януари 24, 2009, 11:49:18 am »
2 месеца - операцията беше на 29.10.2008
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #185 -: Януари 24, 2009, 11:52:19 am »
2 месеца - операцията беше на 29.10.2008

Изчакай тогава спокойно 4-ти февруари шансовете ти са добри, а и операцията ти е скорошна. Наистина няма как да гадаем  :) Успех!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #186 -: Януари 24, 2009, 11:54:12 am »
Мерси за отговора! А този месец трябва ли да се пазим във връзка със снимката или няма смисъл .... да не стане беля?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #187 -: Януари 24, 2009, 12:26:42 pm »
Мерси за отговора! А този месец трябва ли да се пазим във връзка със снимката или няма смисъл .... да не стане беля?

За това трябва да питаш лекаря си! Аз не съм лекар все пак. :)
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #188 -: Януари 24, 2009, 15:01:49 pm »
Мерси за отговора! А този месец трябва ли да се пазим във връзка със снимката или няма смисъл .... да не стане беля?
при моята снимка преди 2 години доктора ме посъветва в месеца на цикъла да не бързаме. опитите започнах на следващия, но все пак е добре да говориш по темата с твоя лекар. мое мнение е, че все пак ЦС си е облъчване и макар и 1 процент може да повлияе на евентуална бременност. Винаги има изключения, но не мисля, че 1 месец изчакване е фатално. успех.
никога не отстъпвай на принципите си!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #189 -: Януари 24, 2009, 21:43:20 pm »
Мерси за отговора! А този месец трябва ли да се пазим във връзка със снимката или няма смисъл .... да не стане беля?

За това трябва да питаш лекаря си! Аз не съм лекар все пак. :)

Тук имах в предвид че отговора на рентгеноложката не е О.К. а малко уклончивото "задоволително" . Иначе има теория че облъчването от рентгена влошава качествот на яйцеклетките които ще бъдат произведени през месеца в която е направена снимката (но все пак рентгена облъчва яйчниците тоест всички бъдещи яйцеклетки) повечето лекари препоръчват въздържание презтози цикъл.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #190 -: Януари 25, 2009, 20:02:35 pm »
Здравейте! Предстои ми изследване за проходимост на тръбите. Може ли да ме посъветвате къде да отида? Благодаря предварително
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #191 -: Януари 25, 2009, 22:09:29 pm »
Здравейте! Предстои ми изследване за проходимост на тръбите. Може ли да ме посъветвате къде да отида? Благодаря предварително
кой доктор посещаваш и защо ще правиш снимка?
дай повече инфо за да те насочим на правилното място.
« Последна редакция: Януари 25, 2009, 22:11:49 pm от joli75 »
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #192 -: Януари 26, 2009, 19:41:37 pm »
Един път съм ходила при д-р Филипов от Майчин дом и след това се консултирам с моя гинеколог - това е в провинцията. Имах висок пролактин, два месеца пих Бромкриптин и го вкарах във съвсем прилични стойностти. Но, до овулация не се стига-меря температурата. Ще трябва да се ориентирам към специалист в София.Като говорихме с моя лекар той каза ,че явно трябва да се пристъпи към стимулация, но преди това е добре да се направи снимка.Това е накратко
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #193 -: Януари 27, 2009, 15:01:37 pm »
И аз ще правя проходимост на тръбите. Но съм в голяма чуденка, каква да бъде ЦС или хидротубация. Четох и видях, че хидротубацията е по нов метод, но той не давал информация дали тръбите са нагънати, за разлика от ЦС.
Засега съм се спряла на д-р Попов за ЦС. Мислите ли, че това е правилното решение , много съм объркана и заради упойката която се слага.
Абе страха е голям.
*

    boni_bo1

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #194 -: Януари 29, 2009, 19:23:09 pm »
Здравеите,за парви път пиша тук значи педи ниакаде год. и малко един"доста добър Лекар"ми предписа Клостил бегит каза ми да го пиа и няма да имам проблем аз го пих 6 месеца и през този перйод имах ужасно болезнена менстоаця потарсих го но тои беше отпоска отидах при един професор и тои ми каза че яичниците стршно са ми се увредили направи ми иследване за хламидия резултата беше - след което ме испрати да ми направят лапароскопия и от епикризата ми търбите ми са двустранно увеличени и уплатнени сега ме испрашта да ми направят цветна снимка много ме е страх незнам каво да правя писна ми вече
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #195 -: Януари 29, 2009, 19:31:27 pm »
Здравеите,за парви път пиша тук значи педи ниакаде год. и малко един"доста добър Лекар"ми предписа Клостил бегит каза ми да го пиа и няма да имам проблем аз го пих 6 месеца и през този перйод имах ужасно болезнена менстоаця потарсих го но тои беше отпоска отидах при един професор и тои ми каза че яичниците стршно са ми се увредили направи ми иследване за хламидия резултата беше - след което ме испрати да ми направят лапароскопия и от епикризата ми търбите ми са двустранно увеличени и уплатнени сега ме испрашта да ми направят цветна снимка много ме е страх незнам каво да правя писна ми вече

Направи снимката! Няма от какво да те е страх! А за писването просто се въоражи с търпение и непременно се насочи към клиника по репродуктивни проблеми. Успех!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #196 -: Април 20, 2009, 22:18:13 pm »
Здравейте момичета!Искам да ви кажа че аз сам диагноза поликистозни яйчници.Правих си цветна снимка на тръбите и от малкото лекарство което успяха да ми вкарат се разбра че тръбите ми са ок.Но това беше първото което лекарката ми предложи и направих.След това ми изписа клостилбегит.Пих го два месеца,но все още нищо.Не съм забременяла.Сега мисля да си првя тест за овулация от тези дето ги продават в аптеките.Някой пробвал ли ги е и дали има резултат?Първото нещо което трябва да знаете е дали тръбите ви са ок и след това да правите каквото и да било.
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #197 -: Април 20, 2009, 22:26:17 pm »
това, че тръбите са проходими е добре, но приема на клостилбегит без проследяване от специалист е недопустимо. при прием на стимулиращи лекарства контрола на овулацията е задължителен. с дмашни тестове не става. отиди на преглед да видиш всичко наред ли е, защото това не са бонбонки все пак. не знам при кой лекар си, но това отношение не говори добре.
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #198 -: Април 21, 2009, 17:02:20 pm »
Ползването на тестове за О при поликистозни яйчници не е одачно защото те отчитат хормона ЛХ, който при страдащи от ПКЯ е завишен попринцип и няма да е коректен резултата. При мен в началото преди стимулцията с Клостил всички тестове ми бяха положителни. По време на стимулацията ме следяха на УЗ и след три месеца с доказана О си позволих да се тествам и с  домашни тестове, освен УЗ. В този месец знаех точно кога ми е О, и всичко се овенча с успех. Сега си имаме нашето англече Никол.
Успех!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #199 -: Април 22, 2009, 13:31:39 pm »
Zdraveite na vsi4ki i ot men!!!
Iskam mi se i az da spodelia moia problem s vas i ako ima niakoi da mi pomogne s niakoi drug savet :D
Ot 3,4 godini razbrax 4e trabite mi sa zapu6eni...Napravix si plasti4na operacia na trabite,taka mi kazaxa pone 4e se kazva,no uvi bez efekt...Strax me e 4e tova zapu6vane na trabite 6te popre4i pri oplajdaneto IN VITRO...Ima li taka veroiatnost i kakvo triabva da se napravi?