0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #160 -: Ноември 15, 2008, 12:30:13 pm »
моля ви за съвет. направих си изследвания със следните резултати
хлам.ендоцервикален - положителен
тестостерон - 3.66
влаг.чистота - 2-3 степен
кандида - дрожди и хифи
лацтобацилус-силно редуцирани
културелно изсл. candida albicans - 10^5
имам ли основателни причини за притеснения и това причина ли е за невъзможността да забременея. благодаря предварително.имам час при лекар в понеделник, но два дни се треса от въпроси
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #161 -: Януари 14, 2009, 17:13:23 pm »
Здравейте....обръщам се към Вас с молба за един съвет...искам да забременея както всички жени...вчера бях на преглед и моя лекар ми изписа клостилбегит...казва че проходимост но тръбите има но да го пия от 3 ден по 2 хапчета....попаднах на доста потресаващи статии за него.... и незнам какво да правя...и вярно ли е че е възможно като резултат от него да имам близнаци...
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #162 -: Януари 14, 2009, 17:39:11 pm »
Как твоят лекар установи проходимостта на тръбите???
По принцип е възможна двуплодна бременност,
с оглед на това че Клостилегита стимулира овулацията
и ще се образуват повече фоликули, респективно яйцеклетки.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #163 -: Януари 14, 2009, 18:08:16 pm »
Благодаря за отговора...просто преглед и снимка на яйчниците...никакво изследване ...а дозата е доста сериозна...цикълът ми е напълно нормален 28 дневен...страхувам се и съм много притеснена...а последната ми менструация беше много обилна и болезнена...седмица преди нея ме боляха гърдите и имах болки в яйчниците....след като му разказах всичко това той го предписа
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #164 -: Януари 14, 2009, 18:13:12 pm »
Благодаря за отговора...просто преглед и снимка на яйчниците...

За каква снимка говориш? За цветна снимка с вкарване на контрастно вещество!?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #165 -: Януари 14, 2009, 18:41:29 pm »
не....погладна ми двата яйчника и направи снимка не е вкарвал никакво вещество...извене ме за невежеството но за първи път се сблъсквам с това за това и сигерно задавам елементарни въпроси
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #166 -: Януари 14, 2009, 18:42:06 pm »
Както пита Старлет и аз да питам.....
....Снимката просто ехографска от самия преглед ли е
или сте правили цветна снимка (с вкарване на контрасно вещество,
за да се види проходими ли са тръбите) ???
Защото от снимка на яйчници, няма как да се даде мнение
за състоянието на тръбите...
И като ти предписа Клостилбегита, каза ли ти кога да отидеш
да се проследи как се развиват нещата?


ПС: отговорила си докато съм писала :)
Ами няма как само от един преглед да разбере как са тръбите
и дали са проходими.
Това няма как да се види без цветна снимка (хистеросалпингография - HSG)
или без хидротубация. И при двете се вкарва контрастна материя през
цервикалният канал в матката и тръбите, но при първото има рентгенова снимка,
а при второто всичко е под ултразвуков контрол.
Няма защо да се извиняваш. Лекарят е този, който трбява да е наясно с
нещата и как се процедира, но.....явно не е. Започва обичайната схема
на повечето гинеколози, които си нямат понятие от нещата.
Моето мнение е да смениш лекаря, да си намериш такъв, който си разбира от работата.
Не знам от колко време опитвате за бебе, но ако е повече от година
направо се насочете към клиника по стерлитет, където ще получите
адекватна помощ.
Успех !
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 18:48:47 pm от Black_rose »
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #167 -: Януари 14, 2009, 19:00:23 pm »
Благодаря ти много...снимката е просто от прегледа ехографска...незнам защо и откаде разбра че тръбите ми са проходими и нямам проблем...къде мога да намеря д-р Румен Велев и негови координати...благодаря ти много предварително
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #168 -: Януари 15, 2009, 09:14:32 am »
За кой град става на въпрос? Дай, повече информация, за да може някое от момичетата ако знае, да каже !
Успех !
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #169 -: Януари 16, 2009, 10:16:36 am »
Благодаря ти много...снимката е просто от прегледа ехографска...незнам защо и откаде разбра че тръбите ми са проходими и нямам проблем...къде мога да намеря д-р Румен Велев и негови координати...благодаря ти много предварително

За д-р Румен Велев от Шейново - София ли става въпрос?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #170 -: Януари 16, 2009, 10:24:59 am »
Благодаря ти много...снимката е просто от прегледа ехографска...незнам защо и откаде разбра че тръбите ми са проходими и нямам проблем...къде мога да намеря д-р Румен Велев и негови координати...благодаря ти много предварително

не може да се види дали са ти проходими тръбите, ако просто ти е разгледал яйчниците с ехограф! прочети ми подписа - Клостилбегит не се пие, преди да се направи изследване за проходимост на тръбите на жената и да се направи спермограма на мъжа, за да е сигурно, че има оплодителна способност!

иначе само се тровиш...

или поискай от лекаря първо да се направят тези изследвания или най-добре го смени. щом те е излъгал, че с ехографска снимка е видял проходими тръби - значи е шарлатанин.

цялата тази тема нарочно стои закована най-отгоре - за да я четете и да знаете какво не трябва да правят лекарите с вас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #171 -: Януари 16, 2009, 17:40:24 pm »
Здравейте отново...бях при лекаря си  и говорих за това, което ме посъветвахте...Това, което той ми отговори беше, че нява нужда от тези изследвания тъй като аз направих аборт преди година/впоследствие от тогава ходя при него през 4 месеца/ и няма как да имам такъв проблем, а относно медикамента ме увири, че е един от най-леките стимулатори на яйчниците..., и 7 дни след приемът му трябва да отида за да проследи действието му. И при вас ли е така или има разлика. Благодаря ви много.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #172 -: Януари 16, 2009, 18:04:31 pm »
Мила веси аз имам дъщеря на 8 години и въпреки това ми направиха цветна снимка и чак след това пих Клостилбегит.Според мен си направи изследванията и тогава се тъпчи с лекарства.Успех!
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #173 -: Януари 16, 2009, 18:55:26 pm »
Благодаря ти pimi ....но и при теб ли прегледа е 7 дни след приема или не
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #174 -: Януари 16, 2009, 19:42:08 pm »
Благодаря ти pimi ....но и при теб ли прегледа е 7 дни след приема или не

Аз го пиех от 3 до 7 ден и отивах на преглед да се види как нарастват фоликулите.След това мисля че ходх през 2 дена на фоликулометрии.Все пак това е лекарство за стимулиране на овулация и постоянно трябва да се следи ефекта от него.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #175 -: Януари 16, 2009, 19:47:08 pm »
Веси, не на 7-ми ден, когато те стимулират с клостил трябва да те следят през няколко дни. При мен беше така - клостил от 2-ри до 7-ми ден по 1 таблетка, после преглед на 12 \ щото съм с по-дълъг цикъл/ после пак на 14-ти и вече според това какво види тогава може и на 16-ти ден. Нали все пак трябва да ги види тия фоликули дали и как нарастват. Но не е, повтарям не е само един прегледа.
А за спермограма не разбрах - правили ли сте или не.
п.п. И никаква снимка на тръби без предварително направена микробиология.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #176 -: Януари 17, 2009, 10:34:18 am »
При мен беше така: Клостил от 5 до 10ден после преглед два три след това и според това какво види още един преглед на 16, 17 ден, най-късно до 18 ден защото съм с късна овулация за да види фоликула дали се е спукал. И така след 3 месеца стимулация забременях с дъщеричката ми Никол.
Снимка на тръби не са ми правили. Лекаря ми прецени че няма индикации за запушване - предишна бременност и раждане и добреи резултати от изселдвания които ми направи.
Успех!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #177 -: Януари 17, 2009, 11:34:45 am »
Здравейте отново...бях при лекаря си  и говорих за това, което ме посъветвахте...Това, което той ми отговори беше, че нява нужда от тези изследвания тъй като аз направих аборт преди година/впоследствие от тогава ходя при него през 4 месеца/ и няма как да имам такъв проблем, а относно медикамента ме увири, че е един от най-леките стимулатори на яйчниците..., и 7 дни след приемът му трябва да отида за да проследи действието му. И при вас ли е така или има разлика. Благодаря ви много.


Уфффф аман от лекари, които пестят от изследвания, които пък определено не плащат те от джоба си, но иначе са много ларш когато си играят със здравето на хората.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #178 -: Януари 17, 2009, 21:57:50 pm »
При мен беше така: Клостил от 5 до 10ден после преглед два три след това и според това какво види още един преглед на 16, 17 ден, най-късно до 18 ден защото съм с късна овулация за да види фоликула дали се е спукал. И така след 3 месеца стимулация забременях с дъщеричката ми Никол.
Снимка на тръби не са ми правили. Лекаря ми прецени че няма индикации за запушване - предишна бременност и раждане и добреи резултати от изселдвания които ми направи.
Успех!
ИЗВИНИ МЕ ЗА ЛЮБОПИТСТВОТО но какви изследвания имаш предвид....един от неговите доводи за липса на снимка е именно предишна бременост...
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #179 -: Януари 17, 2009, 22:05:53 pm »
Добре де, ние ти казваме, че ти трябва снимка на тръби и поне спермограма \ така и не разбрах имате ли\, а ти продължаваш да повтаряш какво ти е казал той. А не само една ти го казва и не веднъж го повторихме и опитахме да обясним и да дадем примери. Но ти си решаваш в крайна сметка. Но тона ти звучи някак.... не особено .....абе главните букви ми бодат очите.