0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #140 -: Юни 23, 2008, 20:42:07 pm »
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧСКИ
ОТДАВНА НЕ ВИ БЯХ ПОСЕЩАВАЛА НО ЕТО МЕ ПАК
ПРОДЪЛЖАВАМ И АЗ ДА ХОДЯ ПО МЪКИТЕ- УСТАНОВИ СЕ ОВУ,но размера на отделения фоликул не е достатъчен. ими изписаха въпросния клостил.в листовката му обаче пише че не се препоръчва при кистозни образувания, а при мен единият яйчник е с кисти, образува множесво фоликули. :?някъде във форума прочетох че е хубаво да има изследване  за проходимост на тръби а моя лекар смята явно че това се прави на по-късен етап.малко съм объркана.дано не ставам досадна, но ако някой може да ме посъветва :P- благодаря ви 
Ot vanessa_
Pepina, az pravih takova izsledvane na prohodimost na trabi,injectirat ti edna ultravioletova te4nost i na skener se vijda dokade e proniknala,posle tova izti4a,t.e ne ostava v organizma.Vzema se predi tova antibiotik i sled rezultata obezolqvasto(Buscopan)V Garciq ni struva 170Evro.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #141 -: Юли 27, 2008, 16:44:16 pm »
Аз правих февруари месец цветната снимка в Атина,взех 2 спазмалгона и 1 свещичка Волтарен,но въпреки това ме боля много,а след самата процедура изписват антибиотик Вибрамицин за 4 дни,за да не последва някаква инфекция,а не преди това!Желая ти успех,защото има и жени,които не ги боли.Аз понеже съм с 1 тръба и док. каза че вероятно затова ме е боляло толкова,но не знам дали е така.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #142 -: Юли 28, 2008, 15:16:56 pm »
Здравейте, момичета!
На мен миналата година ми правиха цветна снимка и ме боля адски много - протекоха ми сълзите от болка, а съм с две тръби! За това нещо нещо няма определеност, всеки за себе си е строго индивидуален. Иначе не са ми предписвали никакви антибиотици, нито обезболяващи. Разбрах, че може да се направи с местна упойка, но дали е така ....
А аз бих искала да ви попитам нещо. Миналата есен ми откриха доста голяма киста на левия яйчник, там е ясно, че ще правя операция, защото лечението с Регулон не ми повлия, само дето надебелях с 10 кг. Миналата седмица бях на контролен преглед за кистата и най-неочаквано лекаря каза, че и двете ми тръби са запушени (били пълни с възпалителна течност) и трябвало да се отстранят оперативно. Според вас може ли да види запушени тръби с вагинален ехограф? Аз направо съм в шок! Докато още не можеха да преценят дали мъжа ми е годен за нормално оплождане - сега изведнъж казаха, че изследванията му не са добри и е само за ин-витро!!! Препоръчват ми възможно най-скоро да извърша операцията (лапароскопска-за кистата и тръбите), която между другото струва 1300 лв. и да започваме подготовка за ин-витро.
Вече не знам какво да правя, кой път да хващам!.... До преди 6 месеца всичко беше горе-долу добре трябваше само да махнем кистата и изведнъж се оказва, че трябва да ми махнат половината женски органи. Имам усещането, че нарочно ме тласкат към ин-витрото. То накрая това ще бъде, но така спонтанно.... Не знам....
Вие какво мислите? Къде да ходя вече? Нали уж в Плевен са едни от най-добрите!...
Отнасяй се с околните така, както искаш те да се отнасят с теб!
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #143 -: Юли 28, 2008, 15:23:38 pm »
Цитат
че и двете ми тръби са запушени (били пълни с възпалителна течност) и трябвало да се отстранят оперативно. Според вас може ли да види запушени тръби с вагинален ехограф?
Проходимоста на тръбите се установява чрез цветна снимка или лапароскопия.

Обаче ако се късае за някакъв огромен хидросалпингс-може и да може да се види с вагинален ехограф.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #144 -: Юли 28, 2008, 18:16:13 pm »
За твое успокоение и сигурност в ситуацията,
потърси друго мнение, ако желаеш.
Иначе е възможно хидросалпингс да се засече
на вагинален ехограф.
По принцип тръбите са невидими при преглед с ултразвук,
но при хидросалпингс се забелязва характерното
раздуеване на тръбата, описва се като наденичка, черно петно.
Една примерна снимка е тази (има много такива в нета):
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #145 -: Юли 31, 2008, 20:55:22 pm »
  Вече трети месец правя опити с инсеминация,моя лекар ме предупреди че е хубаво да си направя цветна снимка или лапароскопия,второто било по удачно тъй като показвало с точност дали са запушени тръбите,но мъжът ми като разбра каква е процедурата ми каза че не иска да се подлагам на такова нещо,каквото станело...а на мен сърцето ми се свива сега пак чакам...остават ми още 3дена до -"дали ще ми дойде"
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #146 -: Август 12, 2008, 12:23:06 pm »
здравейте момичета,отдавна чета всичко по форумите,но едва сега реших да се включа в разговора.След 7 годишно обикаляне по лекари из цяла БГ ,една операция на яйчниците,3 хидротубации,след всяка от които ми казваха че "тръбите ми текнали"най накрая и една цветна снимка,след която ми казаха че съм със запушена и срастнала матка и да помисля за осиновяване,най накрая след преглед в софия се оказа че съм просто със запушени тръби и единствения начин за бебе е инвитро.Моят съвет към всички вас е внимавайте при какви лекари ходите и проверявайте всяка диагноза при друг специалист.успех на всички
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #147 -: Август 12, 2008, 12:59:01 pm »
  Вече трети месец правя опити с инсеминация,моя лекар ме предупреди че е хубаво да си направя цветна снимка или лапароскопия,второто било по удачно тъй като показвало с точност дали са запушени тръбите,но мъжът ми като разбра каква е процедурата ми каза че не иска да се подлагам на такова нещо,каквото станело...а на мен сърцето ми се свива сега пак чакам...остават ми още 3дена до -"дали ще ми дойде"
:balk_144:Е........пак ми дойде....... :balk_145:
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #148 -: Август 12, 2008, 20:16:09 pm »
  Вече трети месец правя опити с инсеминация,моя лекар ме предупреди че е хубаво да си направя цветна снимка или лапароскопия,второто било по удачно тъй като показвало с точност дали са запушени тръбите,но мъжът ми като разбра каква е процедурата ми каза че не иска да се подлагам на такова нещо,каквото станело...а на мен сърцето ми се свива сега пак чакам...остават ми още 3дена до -"дали ще ми дойде"
А твоят лекар как може да ти прави инсеминации без да  ти е направил Цветна снимка 8O 8O 8O
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #149 -: Август 12, 2008, 20:24:47 pm »
  Вече трети месец правя опити с инсеминация,моя лекар ме предупреди че е хубаво да си направя цветна снимка или лапароскопия,второто било по удачно тъй като показвало с точност дали са запушени тръбите,но мъжът ми като разбра каква е процедурата ми каза че не иска да се подлагам на такова нещо,каквото станело...а на мен сърцето ми се свива сега пак чакам...остават ми още 3дена до -"дали ще ми дойде"
А твоят лекар как може да ти прави инсеминации без да  ти е направил Цветна снимка 8O 8O 8O
Ами нали отивам при ......Него "ЛЕКАРЯ".... защото е учил и знае и очаквам да ми каже каква да направя...
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #150 -: Август 12, 2008, 20:29:14 pm »
  Вече трети месец правя опити с инсеминация,моя лекар ме предупреди че е хубаво да си направя цветна снимка или лапароскопия,второто било по удачно тъй като показвало с точност дали са запушени тръбите,но мъжът ми като разбра каква е процедурата ми каза че не иска да се подлагам на такова нещо,каквото станело...а на мен сърцето ми се свива сега пак чакам...остават ми още 3дена до -"дали ще ми дойде"
А твоят лекар как може да ти прави инсеминации без да  ти е направил Цветна снимка 8O 8O 8O
Ами нали отивам при ......Него "ЛЕКАРЯ".... защото е учил и знае и очаквам да ми каже каква да направя...

Просто смени лекаря, няма смисъл да си правиш експерименти със собственото тяло. Потърси специалист в клиника по стерилитет, ОБЕЗАТЕЛНО!!! Това е безумие. А поне инсеминациите с обработен материал ли ги прави или не???
 
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #151 -: Август 12, 2008, 20:30:14 pm »
Смени си лекаря ,явно не е учил достатъчно :(
« Последна редакция: Август 12, 2008, 20:31:52 pm от rouzi-anna »
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #152 -: Август 12, 2008, 21:22:33 pm »
  Вече трети месец правя опити с инсеминация,моя лекар ме предупреди че е хубаво да си направя цветна снимка или лапароскопия,второто било по удачно тъй като показвало с точност дали са запушени тръбите,но мъжът ми като разбра каква е процедурата ми каза че не иска да се подлагам на такова нещо,каквото станело...а на мен сърцето ми се свива сега пак чакам...остават ми още 3дена до -"дали ще ми дойде"
А твоят лекар как може да ти прави инсеминации без да  ти е направил Цветна снимка 8O 8O 8O

Ами нали отивам при ......Него "ЛЕКАРЯ".... защото е учил и знае и очаквам да ми каже каква да направя...

Просто смени лекаря, няма смисъл да си правиш експерименти със собственото тяло. Потърси специалист в клиника по стерилитет, ОБЕЗАТЕЛНО!!! Това е безумие. А поне инсеминациите с обработен материал ли ги прави или не???
Според теб как може да разбере човек ...правят ми я в клиниката,там говорих с микробиолога,всичко ми се стори наред...
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #153 -: Август 12, 2008, 22:31:14 pm »
  Вече трети месец правя опити с инсеминация,моя лекар ме предупреди че е хубаво да си направя цветна снимка или лапароскопия,второто било по удачно тъй като показвало с точност дали са запушени тръбите,но мъжът ми като разбра каква е процедурата ми каза че не иска да се подлагам на такова нещо,каквото станело...а на мен сърцето ми се свива сега пак чакам...остават ми още 3дена до -"дали ще ми дойде"
А твоят лекар как може да ти прави инсеминации без да  ти е направил Цветна снимка 8O 8O 8O

Ами нали отивам при ......Него "ЛЕКАРЯ".... защото е учил и знае и очаквам да ми каже каква да направя...

Просто смени лекаря, няма смисъл да си правиш експерименти със собственото тяло. Потърси специалист в клиника по стерилитет, ОБЕЗАТЕЛНО!!! Това е безумие. А поне инсеминациите с обработен материал ли ги прави или не???
Според теб как може да разбере човек ...правят ми я в клиниката,там говорих с микробиолога,всичко ми се стори наред...

В коя клиника си правила? На мен лично след двете инсета ми дадоха резултата от спермограмата преди и след обработката и на нея си пише и по кой метод е обработван материала.
 
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #154 -: Август 13, 2008, 18:16:44 pm »
Meggy аз съм го правила в  Селена-Полвдив,а ти къде...за първи път чувам че ти дават резултати
 
Молете се за нещата,които желаете,но работете за нещата,от които имате нужда.
*

    daninaa

  • ****
  • 700
  • Все някога ще успеем
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #155 -: Август 13, 2008, 18:43:08 pm »
Това с клостила и на мен ми се е случвало.Преди пет години една уж добра гинеколожка от нашия град ми изписа от пети до девети ден клостил после на 14 и 16  ден прегнил и на 20-22ден прогестерон инж.И аз в незнанието си и надеждата за баба направих всичко ,естественно без никакъв резултат по късно се оказа след като направих снимката че едната ми тръба е запушена.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #156 -: Август 14, 2008, 08:22:02 am »
а снимка преди това не ви ли правят момичета?нали ако има проблем в тръбите просто няма смисъл от инсето? :ask:
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #157 -: Август 14, 2008, 08:52:56 am »
Meggy аз съм го правила в  Селена-Полвдив,а ти къде...за първи път чувам че ти дават резултати
 

Аз лично си исках, иначе не знам дали щяха да ми дадат, но понеже сме с мъжки фактор и исках да направя сравнение със старите спермограми.


 
а снимка преди това не ви ли правят момичета?нали ако има проблем в тръбите просто няма смисъл от инсето? :ask:

Абсолютно вярно!!!
 
КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #158 -: Август 27, 2008, 15:39:00 pm »
Момичета,
Дали от изследванията за проходимост може да се приеме за верен резултата от хидротубация под ултразвуков контрол или е задължително да има и цветна снимка?

И още един въпрос при наличие на възпаление на цервикален канал не е ли безсмислено взимането на клостилбегит?
Моята лекарка ми лекува такова възпаление с верука и иска да назначи стимулиране, а аз се чудя, ако проблема е още на входа няма ли това стимулиране да е безполезно?
Още повече, че всеки месец има овулация но закъснява ( 20/22 ден) и тъй като лекарката не е видяла преди това фоликула ( обикновено следи до към 16ти ден) счита, че той не нараства достатъчно или пък липсва овулация изобщо, въпреки че винаги има жълто тяло и течност зад матката.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #159 -: Октомври 21, 2008, 12:45:34 pm »
Здравейте момичета, за първи път ще пиша в този форум но искам да разкажа за моя опит и дано така да помогна на други в моето положение. Накратко съм с 2 спонтанни аборта в края н втория месец и реших да се обърна към софийските "специалисти", доктора се усъмни за двурога матка - направи цветна снимка,от която се видя че дясната тръба ми е запушена,лявата е проходима а двурога матка няма.Предписа ми фолиева киселина,аспирин протект, дуфастон(от съответния ден) и клостилбегитот петия ден на цикъла,от стимулацията се оказа че яйчника на запушената тръба реагира и ще отделя яйцеклетка а другия не при което ни даде напътствия да си правим бебе и че нямало проблем че тръбата ми е запушена.И сега незнам какво да правя е напърво място смяна на доктора но ме е страх от клостила дето съм го пила и какво последици може да има!!!!