0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #120 -: Ноември 29, 2007, 16:08:10 pm »
Цветната снимка се прави в първите чисти дни след менструацията.
Добре е да имаш изследвания  за микробиология, микоплазма и хламидия преди това.
Благодаря mpia. Имам правени изследвания за микробиология и хламидия (всичко е ОК), но не съм сигурна за микоплазма. Какво е това изследване, кога и как се прави?
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #121 -: Ноември 29, 2007, 16:16:11 pm »
За гъбички-взема се влагалищен секрет.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #122 -: Ноември 29, 2007, 16:26:08 pm »
благодаря mpia. резултатите от влагалищен секрет трябва да излязат утре. явно моята лекарка знае донякъде какво прави, но това ме озадачава дори повече - защо иска да започне стимулация с клостил без да ми е правена цветна снимка; не ми е ясно; както и да е това не е въпрос към теб; благодаря за отговорите ти още веднъж. 
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #123 -: Декември 10, 2007, 14:51:03 pm »
Момичета здравиете  трябва ми спешно добър уролог и ендокринолог в Пловдив. Моля ви посъветвайте ме за кои. Благодаря ви предварително.Сега нямам време но другия път ще споделя с вас. Целувки
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #124 -: Декември 21, 2007, 19:03:13 pm »
Здравей миличка,
аз също пия Клостилбегит но преди това ми направиха лапароскопия за проходимост на тръбите.как така ще пиеш хапчета ей така,потърси друг специалист
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #125 -: Януари 29, 2008, 12:43:46 pm »
Здравейте и от мен. Малко късно видях темата, но имам въпрос. Ако има снимка и са проходими тръбите, проследява се и има овулация/да се пие ли клостилбегит,за да я засили/, добра спермограма, трябва ли да се направи лапароскопия?
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #126 -: Януари 29, 2008, 17:37:40 pm »
Здравейте и от мен. Малко късно видях темата, но имам въпрос. Ако има снимка и са проходими тръбите, проследява се и има овулация/да се пие ли клостилбегит,за да я засили/, добра спермограма, трябва ли да се направи лапароскопия?
мисля, че няма нужда от лапароскопия, щом всичко е ОК. Също мисля и че щом има спонтанна Ову, няма нужда от Клостилбегит.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #127 -: Февруари 04, 2008, 14:15:29 pm »
Здравейте!От този месец и аз започвам стимулация с Клостилбегит.Имам въпрос обаче,относно големината на фоликулите.На втори ден от цикъла се оказва,че имам общо 7 фоликулчета с големина 7-8 мм.Не знам защо но ми изглеждат големички за 2 ден.Предния цикъл бях на противозачатъчни(Регулон-пих го 3месеца заради задържан фоликул).Можеби има връзка с регулона? Пия Клостила от 3 до 7 ден по 1т.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #128 -: Февруари 04, 2008, 15:33:06 pm »
Здравейте,
моят въпрос е какво се случва при хиперстимулация? Навсякъде чета, че при прием на Клостилбегит може да се получи, но какво всъщност представлява? 
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #129 -: Февруари 04, 2008, 17:00:57 pm »
Ами, Яничка,
аз преди години от хиперстимулация бях развила поликистоза и на 2та яйчника. После ми приложиха лечение с оргаметрил.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #130 -: Февруари 06, 2008, 19:03:39 pm »
Здравейте момичета,и аз изкарах един 3-месечен курс по 5 дни в месеца с Клостил и това преди цв.снимка.Смених лекаря и той веднага ми назначи хормонални изследжания и снимка.малко ме е страх от болката, но по-добре така, отколкото лечение на сляпо.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #131 -: Март 06, 2008, 17:55:59 pm »
здравейте, радвам се ,че сте тук и обсъждате тези проблеми ,които ме засягат до голяма степен. аз също съм пила клотстибегит и резултата е нулев, т.е има стимулация ,а няма бременост.Аз също не съм правила цветна снимка и никой за тия две години не ме е пращал, а направо лапароскопия.Иначе всичко от прегледите е идеално.... :?Страхувам се от тази операция и най вече къде да я направя??Моля посъветвайте ме.!Благодаря
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #132 -: Март 06, 2008, 19:59:27 pm »
Аз също бях на стимулация с Клостилбегит без цветна снимка, лекаря ми така прецени. Забременях в 4 месец от стимулацията. Вече бях се отказала понеже беше последния със стимулация. Но сега съм много happy :)
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #133 -: Март 07, 2008, 15:25:03 pm »
обмислям да направя закована тази тема.

как не се свършиха тия некомпетентни мошеници, дето предписват Клостилбегит с месеци на неизследвани жени, бе?!!!!!!!  8O 8O

и не само не се свършват, ами като че ли и повече стават.
аз разбирам, нормално е да си некомпетентен, никой не знае всичко. ама е ненормално да лъжеш и да скриваш този факт, като се наемаш да лекуваш хора от нещо, което не разбираш.

и докато баба Дора и баба Куна в крайна сметка само ще ви загубят времето и парите, "доцентите и светилата от София" ще ви увредят непоправимо и здравето! само че, към баба Куна човек инстинктивно подхожда с лека предпазливост, докато на доцента от София се доверява чистосърдечно - все пак, той е лекарят, той е учил, той знае.

А ТОВА Е СТРАШНО! ТОВА Е ПРЕСТЪПНО!

предложение от мен - всички момичета, които пишете тук, че са ви тъпкали с месеци с Клостил без да изследват вас и партньора ви - моля, смело напишете името на лекаря, който ви е назначил това лечение. нека се знае, за да се пазят останалите.

др. Иво Тодоров - ще го одуша.....
най-красивото и истинско чувство на света е да бъдеш обичана и да обичаш истиснски
http://www.myvideowish.com/videogallery_watch_view.php?id=1776


Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #134 -: Март 12, 2008, 21:02:56 pm »
здравейте, мили момичета! Това е първото ми писане тук, но чета за вашите преживявания и емоции от доста време.
Ето и моите.....От близо 3 години съм семейна. За този период от време, може би, около 7-8 месеца не сме правили опити за бебче. Както повечето от вас, много прегледи и лекари смених. Изследвах хормони,направихме сперморама - ок, проследихме няколко месеца фоликулите, пих Клостилбегит 6 месеца и образувах фоликули с чудесни размери.Съответно, биеха ми и Прегнил. Миналата пролет ми направиха и инсеминация. Около 1 седмица тестът беше положителен, но така и не се видя нищо. И ми дойде М.През цялото време, обаче, се оказа, че имам много тънка лигавица. Предупредиха ме, че и при инсеминацията също е такава. Казаха ми, че преди следваща инсеминация, ще ми изпишат други хапове или инжекции, които да спомогнат за нарастването на лигавицата.
Моля Ви за съвет - да прибягвам ли отново до инсеминация или първо да се проверят тръбите.
Предварително благодаря!
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #135 -: Март 12, 2008, 21:10:00 pm »
Едно от първите неща , които трябваше да направиш преди инсеменацията и стимулациите с Клостилбегит  е цветната снимка.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #136 -: Април 06, 2008, 15:59:56 pm »
Zdraveite!                                                                                     Nai-nakraia se re6ih da vi spodelia moite problemi.Predi tri godini mi otkriha kista na desnia ia4nik. Otstraniha ia 4rez laparoskopia. Minalata godina mi kazaha, 4e imam kista i na levia ia4nik. Pri laporoto se okaza, 4e e niakakvo srastvane. Predi dva meseca- pak kista otdiasno. Izpisaha mi duphaston. Sled parvia mesec kistata iz4ezna. Predstoiat mi hormonalni izsledvania, hlamidia i cvetna snumka.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #137 -: Юни 02, 2008, 19:46:42 pm »
Здравеите момичета.Направих стимулация с клостила 2месеца без тест за проходимост на тръбите.Нямаме резултат, моля пишете ми за някои лекар специалист от Варна или София .ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ.ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ НА ВСИЧКИ.
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #138 -: Юни 23, 2008, 12:54:05 pm »
Здравейте, момичета! След 10 дни започвам стимулация с клостилбегит за първата си инсеминация - от 3-ти до 7-ми ден по една таблетка. На 10-ти ден от стимулирания цикъл ще правим и ходротубация, въпреки че при операцията ми през септември 2007 тръбите ми бяха проверени, но док прецени, че трябва да се проверят пак, а и било много добре да се продухат точно преди инсеминацията за по-голяма успеваемост. Знам, че за някои процедурата е много болезнена, и се притеснявам, но няма начин - това е само една стъпка от дългия път, по който сме тръгнали. Нямам конкретен въпрос, просто забелязах че на повечето от вас този тест е правен веднага след цикъл, а при мен ще е на 10-ти ден, а и само няколко дни преди самата инсеминация. Чудих се това нормално ли е? Също така, някакви съвети за да е по-малко болезнена манипулацията? Док каза задължително да съм яла час преди това. Може би да изпия един аулин?


*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #139 -: Юни 23, 2008, 15:24:24 pm »
Здравейте, момичета! След 10 дни започвам стимулация с клостилбегит за първата си инсеминация - от 3-ти до 7-ми ден по една таблетка. На 10-ти ден от стимулирания цикъл ще правим и ходротубация, въпреки че при операцията ми през септември 2007 тръбите ми бяха проверени, но док прецени, че трябва да се проверят пак, а и било много добре да се продухат точно преди инсеминацията за по-голяма успеваемост. Знам, че за някои процедурата е много болезнена, и се притеснявам, но няма начин - това е само една стъпка от дългия път, по който сме тръгнали. Нямам конкретен въпрос, просто забелязах че на повечето от вас този тест е правен веднага след цикъл, а при мен ще е на 10-ти ден, а и само няколко дни преди самата инсеминация. Чудих се това нормално ли е? Също така, някакви съвети за да е по-малко болезнена манипулацията? Док каза задължително да съм яла час преди това. Може би да изпия един аулин?
Тест за проходимост на тръбите се прави на 10-11 ден от цикъла,но дали е удачно преди инсе да се прави не съм сигурна.Дано да се включат по-компетентни момичета.Иначе самата процедура при мен не беше болезнена.Да,вземи един аулин преди процедурата,а може и след това още един.
« Последна редакция: Юни 23, 2008, 15:27:55 pm от joshi »