0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #20 -: Февруари 10, 2007, 08:17:13 am »
обмислям да направя закована тази тема.

как не се свършиха тия некомпетентни мошеници, дето предписват Клостилбегит с месеци на неизследвани жени, бе?!!!!!!!  8O 8O

и не само не се свършват, ами като че ли и повече стават.
аз разбирам, нормално е да си некомпетентен, никой не знае всичко. ама е ненормално да лъжеш и да скриваш този факт, като се наемаш да лекуваш хора от нещо, което не разбираш.

и докато баба Дора и баба Куна в крайна сметка само ще ви загубят времето и парите, "доцентите и светилата от София" ще ви увредят непоправимо и здравето! само че, към баба Куна човек инстинктивно подхожда с лека предпазливост, докато на доцента от София се доверява чистосърдечно - все пак, той е лекарят, той е учил, той знае.

А ТОВА Е СТРАШНО! ТОВА Е ПРЕСТЪПНО!

предложение от мен - всички момичета, които пишете тук, че са ви тъпкали с месеци с Клостил без да изследват вас и партньора ви - моля, смело напишете името на лекаря, който ви е назначил това лечение. нека се знае, за да се пазят останалите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #21 -: Февруари 10, 2007, 09:28:42 am »
обмислям да направя закована тази тема.

как не се свършиха тия некомпетентни мошеници, дето предписват Клостилбегит с месеци на неизследвани жени, бе?!!!!!!!  8O 8O
 
jam[/b  ]идеята е страхотна!!!Наистина има нужда ! :D
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #22 -: Февруари 10, 2007, 13:31:59 pm »
предложение от мен - всички момичета, които пишете тук, че са ви тъпкали с месеци с Клостил без да изследват вас и партньора ви - моля, смело напишете името на лекаря, който ви е назначил това лечение. нека се знае, за да се пазят останалите
Джами, да не се тълкува като антиреклама? Нали тук няма "черни списъци"? Ако решите, че може веднага ще пиша, кой точно лекар ми предписа клостил от март, а ми направи снимка чак ноември.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #23 -: Февруари 10, 2007, 18:44:18 pm »
пишете ! само така могат да се предпазят останалите,които сега се сблъскват с проблема!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #24 -: Февруари 10, 2007, 19:10:01 pm »
Категорично съм ЗА да се знае името на тези лекари! Нека други момичета се предпазят!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #25 -: Февруари 10, 2007, 19:43:12 pm »
Pesheck, това няма да е черен списък, а споделяне на впечатление и опит от конкретен лекар. както споделяме позитиви, така е редно да споделяме и негативи.
просто напиши - този и този доктор ми предписваше 6 месеца Клостилбегит, без да ми е направил изследване за проходимост на тръбите и без да е проверил спермограмата на мъжа ми.
пък хората ще си направят сами изводите...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #26 -: Февруари 10, 2007, 21:12:18 pm »
И аз съм ЗА.Нека се знае кои са тези които си правят със цените каквото си искат.Та ние не искаме толкова много-само да ни помогнат да имаме деца а не да ни осакатяват.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #27 -: Февруари 10, 2007, 23:32:47 pm »
Добре  момичета, отговарям.
Матеев от "Бора" в Пловдив. За да бъда честна, ще кажа, че първо направихме спермограма. После почнах с Клостила. Понеже съм си създала навика да чета листовките с обяснения приложени към лекарствата, видях че не се препоръчва прием повече от 3 месеца последователно. Затова след 3-тия прием си дадох един месец почивка. Не съм сигурна, че той щеше да ми препоръча същото.
Ами момичета това е. Внимавайте!
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #28 -: Февруари 11, 2007, 01:29:44 am »
Аз също съм пила Клостил без изследване за проходимост на тръбите по препоръка на д-р Тодоров от клиника "Братя Тодорови" в София, а като си помисля с какви надежди тръгнах към тая клиника... Как от един преглед се установява има ли жената въобще овулация? В общи линии човекът с 1-2 прегледа поставя окончателни диагнози. Много съм разочарована.
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #29 -: Февруари 11, 2007, 11:35:05 am »
Здравейте и от мен момичета,
вече четвърти месец ме стимулират с клостилбегит без да ми е направена снимка за проходимост на тръбите :( и понеже скоро прочетох, че това е необходимо да се направи предварително, съответно попитах и док. Беше ми обяснено, че това изследване ще го направим като следващ етап, ако се окаже че и този месец не се получи бебчето. Като капак на всичко  от фоликулометрията стана ясно, че този месец не съм се повлияла добре от стимулацията и не е ясно дали изобщо ще има овулация :balk_161:
Много съм объркана, явно е че трябва да се обърна към друг лекар, но ако и той си прави експерименти?! Моля ви дайте ми съвет.



не, че съм кой знае какъв специалист направо онемявам от безхаберието на некадърните доктори.клостилбегит се пие максимум 6 пъти през живота, а тебе са те тъпкали 4 без изобщо да са сигурни, че тръбите ти са проходими.

абе тия докторчета дето изписват клостил като аспирин дали са чували за яйчников резерв???? 8O
*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #30 -: Февруари 11, 2007, 11:58:58 am »
Stanley_78, Pesheck - поздравления за откровеността ви!
Айде и гостите да споделят при кои лекари са били?(Еnis, Pepina)
Iglikapan, а кой е твоя лекар?

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #31 -: Февруари 11, 2007, 20:38:58 pm »
Ами нека се включа и аз към тази тема. Преди около година ходих при д-р Петър Липчев от Варна заради една киста. Той я констатира, но каза да правим опити с мъжа ми за бебче поне 5-6 месеца. След като не стана - пак отидох при него. Кистата си беше на мястото. Тогава му казах, че моя приятелка е пила Клостилбегит и е забременяла с близнаци и дали да не опитам и аз. Той каза, че щом искам да опитам - нека да е така, нямало нищо лошо. Когато го купих и прочетох опътването се обадих на "специалиста акушер-гинеколог" да го питам, след като имам киста, която от 2 години не се маха и не се повлиява от каквито и да е лекарства, не е ли опасно да го пия - а той каза - пий и се не бой, ако има нещо - обади се. Мъжът ми беше бесен като чу думите му. Естествено отказах се от Клостилбегита и смених доктора. Отидох в Майчин дом - Варна при д-р Капка Атанасова и тя се усъмни за ендометриозна киста. И беше права. Нямам думи как някои доктори се гаврят с пациентите си и гледат на тях само като източник на средства.


*
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #32 -: Февруари 12, 2007, 10:17:24 am »
Ами щом е позволено да се споменават имената: Гунев и Праматаров, след няколко фоликулометрии 3 поредни месеца, изследвания на хормони и т.н ми беше предписан Клостилбегит и от двамата. Първия го смених с втория точно поради тази причина, че не са ми изследвани тръбите, оказва се че и втория това не го безпокои...
*

    enis

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #33 -: Февруари 13, 2007, 16:17:24 pm »
ДОЦЕНТ д-р Елиан Рачев
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #34 -: Февруари 16, 2007, 17:44:08 pm »
Аз също пострадох,пих 4 месеца Клостил,без да ми е направена снимка на тръбите,при док.Ангелов,Велико Търново
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #35 -: Февруари 17, 2007, 11:14:09 am »
В тая връзка с кластила, да си питам аз. Има ли някаква давност след пиенето на препарата? В края на 2005год - октомври, ноември и декември пих Клостил от 5-9 ден на цикъла, както вече споменах по-горе. Сега д-р Тодорова предлага след имунологичните да направим нова стимулация с Клостил /аз вече имам снимка за проходимост - ок са/. Та си мислех няма ли да е множко?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #36 -: Февруари 17, 2007, 12:19:18 pm »
Д-р Тодорова не е гинеколог.
Гинекологът ти ще реши дали и с какво да те стимулира.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    stanley_78

  • ***
  • 408
  • Твоите деца не са твои деца, те са рожба на копнеж
Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #37 -: Февруари 17, 2007, 22:15:40 pm »
Мели, благодаря ти. Аз още не съм преминала към стимулации, още се информирам. Не е ли по-добре да ползваме друг препарат? Споделих мнението на д-р Тодорова с д-р Даскалов и в края на краищата той ще реши с какво, но трабва да излязат имунологичните първо.
*

    Svetili

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #38 -: Февруари 20, 2007, 11:59:10 am »
Здравейте,
Да споделя и аз опита си с "гинеколози"
Оплаквания - нередовен мензис
2005 г. преглед на ехограф => поликистоза => клостилбегит /тогава не исках да забременявам дори/.
Случайно реших да отида при друг специалист. Той ми предписа нещо друго, което не помня и така и не пих, защото дори без да ме прегледа реши, че не е поликистоза /защото нямам наднормено тегло и пъпки/.
В крайна сметка минах на противозачатъчни при трети, който също не ми изследва дори хормоните.
2006-2007 г. решавам да имам бебе. Отивам на ендокринолог, който най-сетне ми пуска хормонални изследвания. ЛХ:ФСХ - 2:1. Отивам при четвърти препоръчан "специалист", който първо поне 5 минути изчислява дали 13 делено на 6 е повече от 2 /съотношението лх:фсх/. После без дори да ме пргледа осича лапароскопия, а когато попитах няма ли друг вариант ми предписва въпросния клостилбегит за три месеца. Като черешката на тортата е че трябва да отида или ако ми закъснее или след три месеца пак. На другите не им помня имената, но тази последната докторка е Ковачева от Шейново.
*

    дида

Re: КЛОСТИЛБЕГИТ И ПРОХОДИМОСТ НА ТРЪБИ
« Отговор #39 -: Февруари 21, 2007, 13:19:13 pm »
Здравейте момичет! Прочетох вече много пъти че Клостил не бива да се пие без да е ясно дали тръбите са проходими. Моят лекар /уж светило отСофия, доцент при това/ вече ми предписва Клостилбегит за втори тримесечен курс без да е споменавал дори за снимка. Аз разбрах за нея от този форум. Сега мноого се притесних  :(и искам да попитам какви може да са последствията за мен от това.Ако може някой да ми обясни по-подробно дали последствията може да са единствено че просто няма да се получи забременяване при запушени тръби и това обезмисля вземането на Клоситил или има и някакви други опасности. Благодаря!
 
здравей,много често почти постоянно чета всичко свързано с безплодието и сега ми стана наистина интересно какво е това толкова често изписвано лекарство  понеже моята гинеколожка нищо не ми споменавала и ми е чуждо та проверихвлез тук и ще видиш цялата необходима информация за това без да се притесняваш аз и мъжът ми се опитваме да си имаме дете от четири години ,но аз вярвам че наближава момента и не се отчайвам адреса е :
www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=print&sid=201 дано ти помогне това ако не попитай гугал той ще ти каже не се тревожи има специален момент който трябва да дойде за да се получи може да е следващия месец дай боже