0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
но-шпа
« -: Януари 11, 2007, 21:08:26 pm »
Абсолютно безвредно ли е но-шпато и може ли да се пие непрекъснато в начална бременност (3х1 на ден)?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: но-шпа
« Отговор #1 -: Януари 11, 2007, 21:12:04 pm »
Абсолютни неща няма. Както и нищо сигурно.
Аз го пих през цялата ми бременност, както и други момичета - проблеми нямаше. :lol:
*
Re: но-шпа
« Отговор #2 -: Януари 11, 2007, 21:18:25 pm »
Лали е права. На мен даже ми биеха интрамускулно сутрин и вечер но-шпа всеки ден
*
Re: но-шпа
« Отговор #3 -: Януари 11, 2007, 21:22:26 pm »
ама имахте ли болки или така - профилактично?
*
Re: но-шпа
« Отговор #4 -: Януари 11, 2007, 21:30:20 pm »
Аз лично лежах за задържане и бях с обилни кръвоизливи и с болки от време на време. Биха ми го през цялото време чак докато направих спонтанен аборт. Аз си мисля, че ако нямаш оплаквания, по-добре да се консултираш първо с лекаря си, преди да го пиеш единствено като превенция. Успех!
*
Re: но-шпа
« Отговор #5 -: Януари 11, 2007, 21:39:12 pm »
ами той лекарят ми каза да го пия и без болки, обаче аз се притеснявам - до следващия преглед реално ще съм изпила 42 хапчета - не е ли много?!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: но-шпа
« Отговор #6 -: Януари 11, 2007, 21:43:34 pm »
Аз го пих осем месеца, с болки, без болки, постоянно. И другите момичета, с които лежах за задържане също го пиеха постоянно.
Ти като се притесняваш питай лекаря си.
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: но-шпа
« Отговор #7 -: Януари 11, 2007, 21:48:36 pm »
Пих но-шпа близо 2 месеца 3 пъти на ден по 2, надявам се да нямам проблеми.Щом ти го е изписал лекаря, значи той е преценил.Не се притеснявай напразно.
*
Re: но-шпа
« Отговор #8 -: Януари 11, 2007, 22:04:32 pm »
успокоихте ме донякъде - щом толкова сте го пили
*
Re: но-шпа
« Отговор #9 -: Януари 11, 2007, 22:06:30 pm »
опа, натиснах клавиша по-рано!  :? Та исках да кажа: успокоихте ме малко, щом толкова сте го пили, а нищо не ви е станало, а и на бебетата, предполагам
Той явно с идеята да се поддържа матката в спокойно състояние, за всеки случай, че съм имала проблеми преди...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: но-шпа
« Отговор #10 -: Януари 12, 2007, 02:48:07 am »
незаменим сайт за бременната жена:

www.safefetus.org

проверявах там всяко лекарство, което ми беше предписвано.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: но-шпа
« Отговор #11 -: Януари 12, 2007, 09:54:41 am »
e да, но не мога да разбера къде на този сайт да търся но шпато, а и да го намеря, английският ми е на такова ниво, че едва ли ще разбера нещо съществено. Би ли ми казала какво пише за това лекарство?
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: но-шпа
« Отговор #12 -: Януари 12, 2007, 10:22:17 am »
Мисля, че това е за но-шпа.
http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=471&TradeName=Nospasmin&TradeId=2193

А това е страницата, където въвеждаш името на търсеното лекарство:
http://safefetus.com/Search.asp
« Последна редакция: Януари 12, 2007, 10:24:52 am от piera »
*
Re: но-шпа
« Отговор #13 -: Януари 12, 2007, 10:53:13 am »
 Ето това пише към феталния риск, обаче какво ли значи? ...
No adequate human data, but use of parasympatholytic agents in general is possibly associated with minor malformations in 1st trimester exposure.
Crosses human placenta.
Causes fetal tachycardia, decreased heart rate variability when used at term.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: но-шпа
« Отговор #14 -: Януари 12, 2007, 18:24:06 pm »
пише, че няма достатъчни данни при хората, но по принцип парасимпатолитиците като цяло вероятно се свързват с несъществени малформации при използване в първия триместър.

с две думи - най-вероятно не е опасно, но все пак, не пийте без нужда.

за третия триместър пише, че може да доведе до тахикардия на плода. ама в третия триместър не се предписва но-шпа.

сега, спокойно - но-шпа е най-масово предписвания спазмолитик в начална бременност. друг е въпросът, че не разбирам защо ти го изписват, ако нямаш болки, контракции, кървене или нещо подобно.

аз лично не съм го пила постоянно, само при необходимост.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: но-шпа
« Отговор #15 -: Януари 13, 2007, 08:38:08 am »
ами сигурно профилактично - да се поддържа матката в спокойно състояние, да не тръгнат контракции, които да го изхвърлят... Обаче това за несъществените малформации дълбоко ме респектира! Несъществени, ама според кого и какви по точно?!...  :?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: но-шпа
« Отговор #16 -: Януари 13, 2007, 10:11:31 am »
Окок, стига задълбава! Стягай се, оттук натам почват притесненията за всичко. Ако за едно но-шпа правиш такива трагедии, нерви няма да ти останат. Следващият път като лекарят ти изпише нещо го разпитай подробно. Ако не му вярваш - смени го. Обаче единственото спасение да повярваш на лекаря си и да не мислиш толкова.
Re: но-шпа
« Отговор #17 -: Януари 13, 2007, 12:39:48 pm »
Окок, стига задълбава! Стягай се, оттук натам почват притесненията за всичко. Ако за едно но-шпа правиш такива трагедии, нерви няма да ти останат. Следващият път като лекарят ти изпише нещо го разпитай подробно. Ако не му вярваш - смени го. Обаче единственото спасение да повярваш на лекаря си и да не мислиш толкова.

:good_post: Лали, пълниш ми душата понякога :D
*
Re: но-шпа
« Отговор #18 -: Януари 13, 2007, 15:13:09 pm »
Глей ся, по принцип си права, ама ако ти прочетеш за нещо, което уж се знае от всички, че е безвредно, че предизвиквало незначителни малформации, няма ли да се сепнеш и да се почудиш: "незначителни, ама малформации!"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: но-шпа
« Отговор #19 -: Януари 13, 2007, 23:04:47 pm »
ами тогава просто не го пий! така и така нямаш нужда.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!