0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цветна бременност
« -: Януари 11, 2007, 14:15:37 pm »
Някой може ли да ми разясни нещо повече за цветната бременност...БТ пада ли както при обикновен цикъл или си седи висока? Когато на една бременна жена в цветна бременност и идва то цикъла придружен ли е с обичйните болки в корема...Пуснах в google да потърся малко инфо но там има само някакви тийн форуми...ще съм ви благодарна ако някой даде малко повече информация за това... :thankyousign:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Цветна бременност
« Отговор #1 -: Януари 11, 2007, 14:53:25 pm »
Имплантацията може да е причина за кървене. Но веднага трябва да се разграничи от други причини за кървене. Обикновенно е в дните около М.
Дължи се на това, че при имплантацията се разкъсват малки кръвоносни съдове в матката.
 

Това е само една от причините - може да има и други, които не са толкова безобидни.
Не че е нормално да има кървене- напротив, то е лош сигнал
Друга причина е ниският прогестерон. Ако не се вземат мерки може да се стигне до смърт на ембриона.
Бт понякога е индикация за това което ще стане - ако тя падне доста - има проблем.
Но може да има кървене и БТ да си остане висока - например при имплантационното кървене./което също е аномалия/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Цветна бременност
« Отговор #2 -: Януари 11, 2007, 16:00:50 pm »
При мен БТ си остана висока, а кървенето беше оскъдно като постепенно ставаше кафяво, после розово...Първите три месеца всеки път около датата на М. Течението беше придружено не толкова от болка, колкото от напрежение..Имах чувството, че се издувам до пръсване..
Re: Цветна бременност
« Отговор #3 -: Януари 11, 2007, 16:29:38 pm »
Ти в кой месец си?
Определено, ако имаш такова кървене първите три месеца аз те съветвам веднага да отидеш на лекар и той ще прецени какво да прави, но имай предвид, че това течение не е нормално. Колкото по навреме реагираш толкова по - голям е шанса да предотвартиш спонтанен аборт. Но помни, че Не трябва да се притесняваш и да си мислиш в най - лошото. Най - вероятно всичко ще се оправи, желая ти успех и ти стискам палци.
Re: Цветна бременност
« Отговор #4 -: Януари 11, 2007, 16:34:27 pm »
Забравих да ти кажа, че ако не си установила бремеността си или пък ако сега си в началото на бремеността трябва въобще да не чакаш, а да заминаваш на лекар, колкото по рано толкова по - добре.
 
*
Re: Цветна бременност
« Отговор #5 -: Януари 11, 2007, 17:08:00 pm »
 Положителен тест за бременност и кървене може да е и извънматочна бременност освен всичко друго, изброено от Denis.
lari, от графиката на Дени се вижда в коя седмица е, както и че вече е ходила на лекар  :D
Re: Цветна бременност
« Отговор #6 -: Януари 11, 2007, 17:19:19 pm »
Наистина е тъпо, но хората са казали, че човек трябва да си отваря очите на 4  :D Не видях графиката щото не гледах най - отдолу
Мерси, че ме светна
 :D
И ако не е нахално можеш ли да ми кажеш как да вляза в ову календара
Все пак съм нов потребитъл и нещата все още не са ми ясни
Re: Цветна бременност
« Отговор #7 -: Януари 11, 2007, 17:26:18 pm »
Вече го намерих ову календара
Re: Цветна бременност
« Отговор #8 -: Януари 11, 2007, 17:59:54 pm »
Освен всичко горе изброено има и още един вариант за цветната бременност.Този за който ще се опитам да обясня се отнася за жени ,които имат ген за близнаци или такива които имат отделят 2 яйцеклетки на месец.БТ не спада,но в дните в които би трябвало да дойде М. се получава леко кърваво зацапване-цветът обикновенно е кафеникъв(олющва се само една част от стената на матката),като не се засяга тази част където е имплантиран ембриона.
Ако се получи спадане на БТ и зацапване -тогава се отива веднага на лекар-има опасност от спонтанен аборт.