0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Въпрос за овулацията и БТ
« -: Май 06, 2005, 14:04:09 pm »
Искам да питам още нещо. Днес си изтеглих програмата Hormonal Forecaster, досега ползвах само Woman Desktop. Както знаете, woman-a е по-опростена т.е с по-малко възможности. Нанесох си предишните резултати в новата програма и се получи разминаване между овулацията ми спрямо датите, и тази по температурни показатели. А интересното е,че по дати овулацията ми съвпада с тестовете за овулация, които съм си правила( при всички е 15 дни преди следващия цикъл). По температурни данни обаче, овулацията ми излиза на 21 ден( т.е. разликата е от 5-6 дни). Някой може ли да ми каже от какво могат да се причинят тези разлики и дали са показател за някакъв проблем?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    pavka

Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #1 -: Май 08, 2005, 11:12:04 am »
Доколкото знам е възможно разминаване, затова се използват няколко начина за по-точно отчитане.
Тестовете за овулация показват ,че ще има ову.(24-36часа),
а покачването температурата става след като е имало ову.
Според мен е добре да използваш една програма през целия пероид на отчитане, един термометър(най-добре дигитален)и да я отчиташ по едно и също време. :?
Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #2 -: Май 09, 2005, 10:49:01 am »
Аз, както и повечето момичета тук, ще ти препоръчам fertilityfriend - http://ttc.fertilityfriend.com/ttc/login.php?redirect=
Ползвах Woman Desktop един месец - но не бях доволна, а Hormonal Forecaster не съм използвала. Повечето тук си използваме ФФ - Фертилити фриенд. Можеш да си разпечаташ и графиката от него и има доста опции.
Звучи малко като реклама, но не е такава. Просто споделям!
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Anonymous

Re: Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #3 -: Май 28, 2005, 18:49:50 pm »
Цитат на: mini
А интересното е,че по дати овулацията ми съвпада с тестовете за овулация, които съм си правила( при всички е 15 дни преди следващия цикъл). По температурни данни обаче, овулацията ми излиза на 21 ден
  Като става въпрос за овулацията-аз от 3 месеца използвам ФФ и ми съвпадат датите с тестовете.Но това което забелязах и ме учуди е ,че ж деня на овулацията на овулацията съм много раздранителна и ме дразнят неща които нормално не предизвикват отрицателни чувства кум мен-като докосване,целуване ,милване.А и слуха ми се изостря невероятно много и ставам нервна за щяло и не щяло.Това нормално ли е при вас?Или аз съм ненормална вече?
Re: Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #4 -: Юни 10, 2005, 02:01:03 am »
3 месеца ползвах фертилити фриенд и вече се научих сама да си определям деня на ову-то.Но нещо странно се случи с мен този месец и затова искам да попитам.
  В средата на май бяхме на море за 1 седмица,после смених климата и имах дълго пътуване( с подготовките и полетите бях будна 21 часа)и се върнах на 1ви юни.Предишният ми цикъл запо4на на 5.05.2005.Овулацията ми нормално е между 13 и 15 ден.Но този месец овулацията ми беше на 30.05.,а цикъла ми започна на 02.06.??
Каква беше тази лутеална фаза от 3дена?Или съм имала отново 2 яйцеклетки ?А за първи път ми се случи да не "умирам от болки ",а и цикъла ми не беше обилен както е нормално.Правих тест ,но е отрицателен.Посъветваите ме какво да правя ,от тук нататък?Да продължавам ли с Бромкриптина,или да изчакам?Възможно ли е да имам такива проблеми от 3 смени на климата за 20 дена?Страх ме,е ако е станало бебе,да не го загубя.Просто не знам.....
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #5 -: Юни 10, 2005, 08:45:06 am »
Мисля, че си в грешка относно овулацията.
Щом този цикъл ти се вижда по слаб направи пак тест.
Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #6 -: Юни 10, 2005, 22:42:06 pm »
Цитат на: Lali
Мисля, че си в грешка относно овулацията.
Щом този цикъл ти се вижда по слаб направи пак тест.

 Ще изчакам 20 дена и пак ще пробвам.Аз имам един аборт на 20 г.възраст.Карах си цветна бременност,пусти гени(от рода на майка ми всички жени са така) и се усетих на 2 месеца и половина.Тогава започнах да повръщам от кафето,ходих да ме проверяват за гастрит-нямах и доктора ме посъветва да отида на гинеколог за всеки случай.
Дадох урина,за тестване-резултата беше отрицателен.Отидох на УЗ
,леле ,че и пулсациите му се хванаха.Та ако съм пак така,може би имам ниско ниво на ЛГГ и затова не ми  показва,знам ли вече?
Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #7 -: Юни 13, 2005, 09:25:15 am »
Цитат на: iliyanas
...може би имам ниско ниво на ЛГГ и затова не ми  показва,знам ли вече?

Какво е това ЛГГ, имаш предвид ЧХГ ли, к'во?
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #8 -: Юни 13, 2005, 18:30:32 pm »
здравейте!
искам да попитам,възможно ли е след като ми бият прегнил да нямам овулация? Понеже аз не съм отчитала температура над 37,а знам ,че за овулацията трябва температурата ми да се покачи с около 1 градус.
Благодаря ви предварително
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #9 -: Юни 13, 2005, 20:26:00 pm »
Цитат на: anelia1870
здравейте!
искам да попитам,възможно ли е след като ми бият прегнил да нямам овулация? Понеже аз не съм отчитала температура над 37,а знам ,че за овулацията трябва температурата ми да се покачи с около 1 градус.
Благодаря ви предварително


в 90% от случаите, според книжките, след инжекция с Прегнил настъпва овулация.
Не е нужно да ти се вдигне температурата с 1 градус, нито да се качи над 37 градуса.
достатъчно е да има поне 0.2 градуса разлика спрямо дните преди овулацията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #10 -: Юни 13, 2005, 23:15:32 pm »
благодаря ти jam,сега съм по-спокойна :lol:
*

    Anonymous

Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #11 -: Юни 13, 2005, 23:44:16 pm »
Какво е това ЛГГ, имаш предвид ЧХГ ли, к'во?[/quote]
Нещо съм се объркала.Имах предвид HCG
Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #12 -: Юни 18, 2005, 22:34:43 pm »
A аз искам да попитам,(може да звучи глупаво,според някой от вас),но възможно ли е при смяна на лекарствата ,да направя 2 овулации?
Д0 14юни бях на Бромкриптин и ову-то ми беше на 12 юни.От 15 юни съм на Достинекс и днес пак съм в ову????И двете овулации са ми доказани и температурно и с тестове.Въобще организма ми съвсем се побърка.Просто не знам вече какво да си мисля.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Лейдито
« Отговор #13 -: Юни 20, 2005, 07:24:17 am »
илияна, в кръга на научната фантастика е, но има все пак регистрирани случаи на жени, овулирали два пъти в един и същи цикъл. По отношение на предишния ти цикъл с късна овулация и три дни след това кървене, мога да кажа, че нещо или се е объркало или пък може да има оплодена яйцеклетка. В учебник по гинекология съм чела, че има жени, които до третия месец от бремеността прокървяват, на дати, на които им идва цикъла. Така че, за всеки случаи направи тест за бременност и узи.
Re: Лейдито
« Отговор #14 -: Юни 20, 2005, 23:34:35 pm »
Цитат на: lady_11
В учебник по гинекология съм чела, че има жени, които до третия месец от бремеността прокървяват, на дати, на които им идва цикъла. Така че, за всеки случаи направи тест за бременност и узи.

   Аз съм уникален случай ,по всички параграфи, по отношение на здравето.Та знам ли вече?А от лявата страна винаги имам по 2 фоликула с приблизително еднаква големина-25 и 27мм-в деня на овуто.Била съм с цветна първите 2 месеца,за третият не дочаках да разбера.Но ако сега е станало нещо .ще разбера към средата на юли-наш гинеколог ми каза 4 че плода трябва да е между 4и 6 седмици за да се види на узи.Но ако това е станало,като си дойда в Бг ще те намеря и ще те черпя.Или от твойта уста в божийте уши :lol:
*

    Михаела

Прегнил
« Отговор #15 -: Юни 23, 2005, 08:57:47 am »
Здравей Анелия!Би ли ми казала как се повлия БТ след като ти сложиха Прегнил?Беше ли по различна от нормалния вид на твоята  БТ.Мого те моля отговори ми.На мен също ми поставиха Прегнил и сега БТ ми е просто страхотна за бременност.
Re: Прегнил
« Отговор #16 -: Юни 23, 2005, 17:51:39 pm »
Цитат на: Михаела
Здравей Анелия!Би ли ми казала как се повлия БТ след като ти сложиха Прегнил?Беше ли по различна от нормалния вид на твоята  БТ.Мого те моля отговори ми.На мен също ми поставиха Прегнил и сега БТ ми е просто страхотна за бременност.

Прекрасно-радвам се за теб.На мен вече 3 месеца подред ми поставят прегнил и мен всъщност ме безпокои,че температурата ми не се повишава;а и цикълът ми започна да намалява-аз го отдавам на прегнила.......а колкото до БТ ,можеш да погледнеш графиката ми.
Пожелавам ти УСПЕХ!
*

    Михаела

Прегнил
« Отговор #17 -: Юни 24, 2005, 18:23:50 pm »
Благодаря много за отговора Анелия.На мен сигурно утре ще ми дойде,температурата ми рязко падна с 0,2 десети, а за мен това е неоспорим признак.Прегнила ми го поставиха след овулацията и затова сигурно повлия така на БТ.Видях графиката ти.Кога ти поставиха Прегнила,кои дни и колко пъти и по колко  единици ти биха?
*

    Anonymous

Re: Прегнил
« Отговор #18 -: Юни 24, 2005, 19:04:42 pm »
Цитат на: Михаела
Благодаря много за отговора Анелия.На мен сигурно утре ще ми дойде,температурата ми рязко падна с 0,2 десети, а за мен това е неоспорим признак.Прегнила ми го поставиха след овулацията и затова сигурно повлия така на БТ.Видях графиката ти.Кога ти поставиха Прегнила,кои дни и колко пъти и по колко  единици ти биха?

Започнах от Април-с 5000 единици,Май и Юни-по 10 000 единици,около 13-ти ден.
Въпрос за овулацията и БТ
« Отговор #19 -: Юни 24, 2005, 19:07:08 pm »
Започнах от Април-с 5000 единици,Май и Юни-по 10 000 единици,около 13-ти ден.