0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

спермограма и инсе
« -: Януари 09, 2007, 13:49:13 pm »
Здравейте. Можете ли да ми кажете дали показателите на тази спермограма са достатъчни за ИНСЕ. Знам че нещата са индивидуални, но все пак...

обем - 1,5 /мл
спер.концентрация - 18 000 000 /мл
бр.нормокинетични сперматозоиди -  6 840 000 /мл
общ бр.нормокинетични сперматозоиди - 10 260 000 /мл

сперм.с нормокинеза - 38%
сперм.с хипокинеза - 6%
сперм.с акинеза - 56%

Диагнозата - олигоастенозооспермия - І-ІІ степен

Благодаря
*
Re: спермограма и инсе
« Отговор #1 -: Януари 10, 2007, 10:05:07 am »
Здравей Дани,
При нас нещата са сходни,общ брой нормокенетични 17 милиона,след обработка 15 милиона , инсеминацията беше неуспешна и сега се подготвяме за втора,най-добре ще прецени специалист но според мен става за инсеминация,каква е морфологията,имате ли по крюгер?
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: спермограма и инсе
« Отговор #2 -: Януари 10, 2007, 10:18:59 am »
Дани, шанс има, по-малък но има! Важно е и добре да те таймират.
Успех!

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
Re: спермограма и инсе
« Отговор #3 -: Януари 11, 2007, 00:00:11 am »
Ами това е всичко в общи лини което пише на спермограмата. Нищо друго съществено.
*
Re: спермограма и инсе
« Отговор #4 -: Януари 11, 2007, 10:28:21 am »
Ами това е всичко в общи лини което пише на спермограмата. Нищо друго съществено.
Здравей,
Къде я правихте,може да има подобрение ако се открие причината за занижените резултати, напр. хормони, разш. вени,бактериална инфекция и др.
Re: спермограма и инсе
« Отговор #5 -: Януари 11, 2007, 11:49:38 am »
Имаме и други спермограми правени включително и в ЦРЗ "Надежда", но никой не казва от къде може да идва проблема. Естествено, пием си витаминчетата.
*
Re: спермограма и инсе
« Отговор #6 -: Януари 11, 2007, 12:20:16 pm »
Имаме и други спермограми правени включително и в ЦРЗ "Надежда", но никой не казва от къде може да идва проблема. Естествено, пием си витаминчетата.
Ами в клиниките са длъжни да ти предложат вариант за решение на проблема с който те се занимават,но пък вие трябва да потърсите причината, може да се касае за нещо лесно отстранимо,може да става въпрос за здравословен проблем, не сте ли обсъждали посещение при специалист уролог - андролог има такива в София,не се отказвайте от АРТ, действайте но успоредно с това направете консултация, 20 лева каде не сте ги дали.
*
Re: спермограма и инсе
« Отговор #7 -: Януари 11, 2007, 12:39:14 pm »
Имаме и други спермограми правени включително и в ЦРЗ "Надежда", но никой не казва от къде може да идва проблема. Естествено, пием си витаминчетата.
Както ти казах нашите спермограми са сходни,след микробиологично изследване изолираха ентерококи, след прием на атиобиотик или дори препарати като ципрофлоксацин и бисептол резултатите стават отлични макар и  временно/много упорити са бактериите/давам ти пример, че ако се открие причина тя може да бъде лекувана и дай боже чудото да стане.
Успех!!!!