0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
1% по Крюгер
« -: Януари 05, 2007, 19:58:05 pm »
В началото на февруари ни предстои първа инсеминация.Но с този 1% с нормална морфология имаме ли въобще някакъв шанс?Въпросът ми е към Мели,ако има възможност да ми отговори!Благодаря!
Целта винаги оправдава средствата:)!!!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: 1% по Крюгер
« Отговор #1 -: Януари 06, 2007, 08:57:37 am »
Оценка се прави не само по този показател, трябва да кажеш бройката и подвижността и тогава се изчислява приблизително шанса за успех.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: 1% по Крюгер
« Отговор #2 -: Януари 06, 2007, 10:28:24 am »
Диди, при нас морфологията е 2%,39 млн/мл /обща концентрация 57 млн/ и около 15 % подвижност и единствените шансове са с ИКСИ.
Най-добре се консултирайте с андролог и с твоя гинеколог.
Късмет.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: 1% по Крюгер
« Отговор #3 -: Януари 06, 2007, 10:57:23 am »
Много е важно да се консултираш с правилният специалист. Ние бяхме с 1 до 2% по Крюгер и с доста намален брой . Изгубихме много години в напразни надежди и неподходящи процедури.
Успяхме с първото ИКСИ.
Желая успех! :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: 1% по Крюгер
« Отговор #4 -: Януари 06, 2007, 11:54:38 am »
къде ви предлагат инсеминация при 1% нормална морфология по Крюгер?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: 1% по Крюгер
« Отговор #5 -: Януари 06, 2007, 15:15:12 pm »
Имам възможност да ти отговоря, но отговорът ми няма да ти хареса. Много е лоша морфологията, наистина. Знае ли се защо е така, в смисъл има ли открита причина?

Ако беше мой пациент, щях да настоявам да се изясни причината и после, ако е възможно, да се пооправи морфологията.

На конкретния ти въпрос има ли въобще някакъв шанс отговорът е да, има някакъв шанс. Но е пренебрежимо малък. Знам, че понякога хората са склонни да правят инсеминации, макар да знаят, че шанса е нищожен, по икономически причини - просто нямат пари за ин витро. От медицинска гледна точка не е правилно, но от емоциолна може би има смисъл. 


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу