0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #160 -: Февруари 15, 2007, 09:08:39 am »
Крис Крис, на мен снощи ми подготвиха там документите, стана много бързо и лесно. Надявам се утре да успея да ги подам  :D
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #161 -: Февруари 15, 2007, 09:16:09 am »
Тази въпросна декларация се подписва само от жената и я дават на място - само име, ЕГН, адрес и подпис са нужни.

Да не би да имаш предвид молбата до директора на РЗОК, която е в свободен текст и е наистина само от името на жената. Дават и бланки от ЗК, но може всеки да си я напише сам:

Молба
от...
имена, адрес, ЕГН, телефони
Моля да ми бъдат отпуснати медикаменти по програма "Безплодие при жената".
Прилагам:
- изследвания
- експертна оценка
- декларация за информираност и съгласие
- друго
Дата, Подпис

Да уточня - наистина се попълва допълнителна декларация за съгласие и информираност (бланки на ЗК, на място се попълват) и още една декларация, че са ти върнали цветната снимка. Обадиха ме се вчера от ЗК и ходих да попълня въпросните бланки.
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 20:51:21 pm от Dindin »
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #162 -: Февруари 15, 2007, 10:36:50 am »
Аз също бях повикана в РЗОК да си прибера цветната снимка и да подпиша декларация за информирано съгласие. Въпреки, че имам подписана декларацията, която ми дадоха в клиниката.
За снимката ми казаха, че не им е нужна самата снимка, а само прочита й - т.е. листчето, което я придружава и което е писано от рентгенолога. Но ви съветвам все пак да си я представите, а те после да ви я върнат, а не да не я носите. Не се знае за какво може да се захванат, за да не приемат документите за редовни.

Попитах кога се очакват резултати. Казаха ми след не по-рано от месец. Което е в разрез с обещаното на пресконференцията, че до 5 дни документите трябва да са в София и до 15 дни да имаме отговор кога може да се започне процедура.
Рано е още да се настройваме, че няма да спазят срока, може в РЗОК да си се застраховат просто.

Успех в подготвянето и подаването на документите!
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #163 -: Февруари 15, 2007, 10:43:18 am »
Относно разчитането на цветната снимка, на мен ми взеха само ксерокопие от него, а оригинала ми го върнаха. Доколкото зная така е и с епикризите - взимат копия
         Equally Destructive
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #164 -: Февруари 15, 2007, 14:10:03 pm »
А какво става когато нямаш прочит на цветната снимката?Аз имам самата рентгенова снимка-прочит нямам :(Някой знае ли какво става в такъв случай?
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от Н
« Отговор #165 -: Февруари 15, 2007, 15:53:39 pm »
А какво става когато нямаш прочит на цветната снимката?Аз имам самата рентгенова снимка-прочит нямам :(Някой знае ли какво става в такъв случай?

Отиди в поликлиниката и помоли рентгенолога да ти я разчете. И да напише на листче видяното, де.
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от Н
« Отговор #166 -: Февруари 15, 2007, 15:56:06 pm »
А какво става когато нямаш прочит на цветната снимката?Аз имам самата рентгенова снимка-прочит нямам :(Някой знае ли какво става в такъв случай?

Отиди в поликлиниката и помоли рентгенолога да ти я разчете. И да напише на листче видяното, де.

И да го напише!!! Трябва хартийка да има. Но официална - с подпис, печат...
*

    georgeel

  • ****
  • 625
  • На мама разбойника
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #167 -: Февруари 15, 2007, 16:36:30 pm »
Благодаря.Гледат ми документите и не ми казват какво трябва и какво не.Всеки път питам нещо друго трябва ли да прилагам,но за тази бележка не са ми казали.Още веднъж МНОГО благодаря.Още не мога да се ориентирам в ситуацията.
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #168 -: Февруари 16, 2007, 10:16:58 am »
Аз също нямам прочит на цветната снимка. Подадах самата снимка, после ми я върнаха.

Благодаря.Гледат ми документите и не ми казват какво трябва и какво не.Всеки път питам нещо друго трябва ли да прилагам,но за тази бележка не са ми казали.Още веднъж МНОГО благодаря.Още не мога да се ориентирам в ситуацията.
Служителките, които приемат документите не са компетентни в областта. Те ги предават на съответните експерти, които ги разглеждат и ако има нещо за уточнаване се обаждат.
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 11:49:13 am от Dindin »
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #169 -: Февруари 16, 2007, 11:31:32 am »
здравейте и от мен!!!

за да няма връщанки,защото аз цял ден ходих като муха без глава по разни док,управители на дкц-ета и рзок трябва всичко да има подписи,печати и т.н
моето разкарване беше,че нямах написани и заверени протоколи !!!!а тези протоколи трябва да се напишат от гинеколог-след това от управителя на дкц-то и след това на регистратура да се завери изобщо колкото повече печати,толкова по-добре!!,но...никой не ти обяснява както трябва!!!протоколите също се прилагат към док
по повод цв.снимки-задължително трябва да имате прочит от лекар-ренгенолог(може да е ксерокс-нямат претенции)

това от мен!успех на всички в това начинание!!!
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #170 -: Февруари 16, 2007, 11:46:19 am »
Нека някой обясни повече за тази бюрократщина с печатите моля  :?
Тези протоколи от клиниката ли ги дават? И после с тях при личния лекар за заверка или само до управителя на ДКЦ-то и регистратурата? Същата ли е процедурата за рецептурната книжка?
  09.11.2007
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #171 -: Февруари 16, 2007, 11:48:34 am »
de4ka, Dindin и другите момичета.... знаете ли, чудно ми е, че вие сами издирвате какви документи ви трябват...

В клиниката, в която ходя, и която ми оформи документите просто ми се обадиха и ми казаха... за Програмата имаш тези и тези документи, остава ти да направиш това и това, и сме готови... (това беше миналата година началото на септември, когато се говореше, че може би пак ще има прием по програмата)....

Сега, като трябваше да подавам документи, звъннах да попитам какво става, казаха ми - ела на тази дата, в еди колко си часа. Отидох, документите ми бяха готови, окомплектовани, дадоха ми да попълня двете декларации - тази за информирано съгласие и новата, която се иска от НЗОК, и ме изпратиха по живо по здраво да си подавам документите.
В касата ги погледнаха, и ги приеха, без никакви забележки....

Та цялата тази вашата лутаница от лекар на лекар, и какви изследвания... незнам, странно ми е, че клиниката, в която ще правите процедурата не се грижи за тези неща...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #172 -: Февруари 16, 2007, 11:52:51 am »
Нека някой обясни повече за тази бюрократщина с печатите моля  :?
Тези протоколи от клиниката ли ги дават? И после с тях при личния лекар за заверка или само до управителя на ДКЦ-то и регистратурата? Същата ли е процедурата за рецептурната книжка?

Жабчо, значи за протоколите:
- издават се от клиниката, в която ще правиш инвитро процедурата. Там трябва да имат грижата да ти сметнат лекарствата в единици и количество, за да не надвишиш 1500-те лева, които се отпускат от касата.
- в клиниката ти ги заверяват, подпечатват и ти ги връчват.
- не се иска допълнителна заверка от РЗОК на този етап.
- здравната книжка се купува, заверява се от ДжиПи-то, след което от РЗОК по местоживеене.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #173 -: Февруари 16, 2007, 11:59:16 am »
Нека някой обясни повече за тази бюрократщина с печатите моля  :?
Тези протоколи от клиниката ли ги дават? И после с тях при личния лекар за заверка или само до управителя на ДКЦ-то и регистратурата? Същата ли е процедурата за рецептурната книжка?

Жабче, купи си рецептурна книжка (аз я купих от аптека Санита) и отиди с нея при GPто си. Той/тя ще ти я попълни. Вземи и направлание за гинеколог. След като лекаря, който ти подготвя документите в клиниката по стерилитет ти даде експертната оценка с лекарствата, които са ти нужни, отиди при гинеколог (на мен ми казаха при кого да отида конкретно, а може и всеки гинеколог, който работи с касата да го прави, не знам), за да ти попълни протоколите за лекарствата. Протоколите се попълват, като се преписват лекарствата от експертната оценка и също е нужна рецептурната книжка, за да се впише номера й в протоколите. Направлението ти е нужно за гинеколога (може и без него, но ще ти вземе пари като за преглед). Самите протоколи на мен ми ги попълни секретарката на гинеколога, а той само ги подписа. Протоколите са и подпечатани също.
Преди да се наредиш на опашката за подаване на документите в РЗОК, се нареди на една друга - за заверка на рецептурната книжка. За да я заверят се изисква да нямаш задължения (платени осигуровки). В РЗОК Варна нямаха интернет единия ден и връщаха хората за да си разпечатат от сайта на НОИ справка за осигурителните права (подкови се ;) ).
И тогава вече отиваш в деловодството.

По отношение на печатите - всеки документ трябва да е с подпис и печат. Предполагам, че на някои места печат има само на регистратурата на болницата/клиниката и затова е било това разхождане. На мен всичко ми беше с печат от самия човек, който го издава и не са ме разхождали.

Ако имаш въпроси, питай смело :)

УСПЕХ на всички!
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #174 -: Февруари 16, 2007, 11:59:43 am »
rally_pat ,
от клиниката на мен ми казаха какво трябва да представя. Изготвиха ми становището, декларацията, казаха ми кои изследвания ми липсват, след това ми дадаха протоколите и ми казаха че трябва да отида при АГ специалист, работещ с ЗК, за да ми попълни и подпечата протоколите.
Допълнителната декларация за информираност ми я дадаха от ЗК, самата служителка ми каза, че била нова бланка и 'май още я нямали в клиниките'. За мен лично от клиниката си свършиха работата.
Друг въпрос, е че за да ми се попълнят протоколите чаках при ЛК за направление, от там при АГ за попълване, подпис и печат, от там на регистратурата за печат от управителя на болницата (където е кабинета на АГ) и чак тогава в ЗК. Това ми се струва излишно разтакаване.
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #175 -: Февруари 16, 2007, 12:07:49 pm »
..... Вземи и направлание за гинеколог. ...........
 Направлението ти е нужно за гинеколога (може и без него, но ще ти вземе пари като за преглед)...

Аз лично не разбрах дали може да се отиде директно при гинеколога без направление за попълване на протоколите. На мен не ми пречеше да си платя като за преглед, вместо да чакам 2 часа при личната за направление. Останах с убеждението, че направлението е задължително за случая... не знам..
И на мен ми казаха при кого конкретно да отида.
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #176 -: Февруари 16, 2007, 12:09:45 pm »
Благодаря момичета :bighug:

Значи вероятно като ида в понеделник в клиниката ще са ми готови бумагите и ще тичам после за заверките  :D
  09.11.2007
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #177 -: Февруари 16, 2007, 12:13:43 pm »
de4ka, Dindin и другите момичета.... знаете ли, чудно ми е, че вие сами издирвате какви документи ви трябват...

В клиниката, в която ходя, и която ми оформи документите просто ми се обадиха и ми казаха... за Програмата имаш тези и тези документи, остава ти да направиш това и това, и сме готови... (това беше миналата година началото на септември, когато се говореше, че може би пак ще има прием по програмата)....

Сега, като трябваше да подавам документи, звъннах да попитам какво става, казаха ми - ела на тази дата, в еди колко си часа. Отидох, документите ми бяха готови, окомплектовани, дадоха ми да попълня двете декларации - тази за информирано съгласие и новата, която се иска от НЗОК, и ме изпратиха по живо по здраво да си подавам документите.
В касата ги погледнаха, и ги приеха, без никакви забележки....

Та цялата тази вашата лутаница от лекар на лекар, и какви изследвания... незнам, странно ми е, че клиниката, в която ще правите процедурата не се грижи за тези неща...

може би си права,че самата клиника трябва да се грижи за тези док.
незнам защо се получиха при мен тези разминавания,но..аз се ориентирах към варна при доц.маркова,а тя извършва процедурите в аг-варна,а не в частната клиника.след срещата в частната клиника с нея и обсъждане на положението(краен резултат-инвитро) бях упътена към аг-варна.
там си занесох след месец изсл. които са необх.по програмата,написаха ми експ.решение и ми връчиха примерни протоколи за лекарствата,които трябвало да ги напише гинеколог по местоживеене(аз съм от бургас),но...не ми обясниха,че трябва да се приложат към док за подаване към рзок!
това е глупавата ми история!а може и аз да не съм разбрала правилно,защото се притеснявам от вс.тези неприятности които ми се струпаха от 10год.
*
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #178 -: Февруари 16, 2007, 12:18:11 pm »
здрасти,диндин!! :D
..... Вземи и направлание за гинеколог. ...........
 Направлението ти е нужно за гинеколога (може и без него, но ще ти вземе пари като за преглед)...

Аз лично не разбрах дали може да се отиде директно при гинеколога без направление за попълване на протоколите. На мен не ми пречеше да си платя като за преглед, вместо да чакам 2 часа при личната за направление. Останах с убеждението, че направлението е задължително за случая... не знам..
И на мен ми казаха при кого конкретно да отида.

трябва непременно да имаш направление,аз също не исках да се занимавам с личната,но...се наложи!!!
Re: приема на документи за инвитро през 2007г. от НЗОК
« Отговор #179 -: Февруари 16, 2007, 12:20:47 pm »
Яснооо, сега започва да ми проблясва...

А за направлението, на мен даже не ми поискаха, ама аз си имах от началото на месеца, поради други неща (исках да правя снимка по касата), ама сега го връчих на Док, да са му наред неговите документи...  :lol:


Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!