0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
При последната цитонамазка (ПАП 1), диагнозата ми е колпит. Имам левкоцити +, микрококи +, T.V+ (каквото и да значи това). Най-отдолу е добавено: високо ниво Е. - ПАП 2.
По същото време правих микробиология, която показва анаеробни бактерии и липса на лактобацили. Приемах Вагизан , от днес започвам с Ентерозан С-В, съчетано с промивки с Лактацид. Микробиологията на партньора ми показва само стрептококи нормална флора.
Та... според лекаря, няма нужда от лечение, достатъчно е да си възвърна лакотбацилите и всичко ще се оправи. Аз обаче усещам сухота във влагалището. Има ли нужда от друг вид лечение или предложеното от гинеколога ми ще донесе положителен резултат? Опитите ни за бебе се провалят и този месееееец! :(
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #1 -: Януари 05, 2007, 09:12:11 am »
T.V+- тендо вагинал- това трябва да се лекува
високо ниво Е.-високо ниво естрогени само дето се питам как чрез цитонамазка се вижда колко ти е нивото на естрогените
ПАП 2-защото водиш полов живот

Подобна цитонамазка съм имала и аз , може би ти трябва консултация и с друг лекар ако не си сигурна в този...
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #2 -: Януари 05, 2007, 12:11:00 pm »
Фантичке, благодаря ти за отговора, не очаквах толкова да затрудня форумците с нея, или пък просто никой не и обръща внимание :(. Какъв е този тендо вагинал? За първи път чувам за него :?. Всъщност това което не ми е ясно е, защто най-горе пише ПАП 1, а най-доплу ПАП 2. И този колпит-за него нищо не ми каза гинекологът...
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #3 -: Януари 05, 2007, 15:21:55 pm »
Това (високо ниво Е.) по-вероятно да се отнася за ентерококи, от там е и ПАП2 на цитонамазката. Трябва да засилиш малко имунната система, лактобацилите са добро решение.

Фантич :lol:, какви естрогени при цито ти се моткат в кратунката :mrgreen:?
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #4 -: Януари 05, 2007, 16:08:16 pm »
Абе не е ентерококи със сигурност, защото микробиологията показа само анаеробни бактерии. Аз питах гинеколога, май и той ми каза нещо за естрогени, ама нали това не ми беше единствения въпрос и не си спомням точно какво е отговорил. Знам за лактобацилите, минах вагизан, сега почнах Ентерозан С-В, ама не усещам напредък :(
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #5 -: Януари 05, 2007, 20:41:32 pm »
С сигурност нестава въпрос за естрогени!По -скоро мисля че става дума за ентерококи.Направи това което ти каза док,после отново пусни изследвания и ще видим дали всичко е наред.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #6 -: Януари 06, 2007, 05:15:29 am »
Цитат
При последната цитонамазка (ПАП 1), диагнозата ми е колпит. Имам левкоцити +, микрококи +, T.V+ (каквото и да значи това). Най-отдолу е добавено: високо ниво Е. - ПАП 2.
По същото време правих микробиология, която показва анаеробни бактерии и липса на лактобацили. Приемах Вагизан , от днес започвам с Ентерозан С-В, съчетано с промивки с Лактацид. Микробиологията на партньора ми показва само стрептококи нормална флора.
Та... според лекаря, няма нужда от лечение, достатъчно е да си възвърна лакотбацилите и всичко ще се оправи. Аз обаче усещам сухота във влагалището. Има ли нужда от друг вид лечение или предложеното от гинеколога ми ще донесе положителен резултат? Опитите ни за бебе се провалят и този месееееец!

Аз кат веща в трепането на гадинки  :D да взема да се изкажа:
Според мен T.V. + означава положително за трихомонас вагиналис - гадинка, която  води точно до колпит.
Според мен  пок "високо ниво Е" означава множество епителни клетки, което според мен не е страшно. Няма как да бъде естроген.
Яко чакаш само с Лактацид да ти мине, няма да стане. Доколкото си спомням Ентерозана беше за ентерококи май?!?
В заключение - иди и се консултирай с друг гинеколог. Настоящият ти може да си скъса дипломата, щото  въпросното T.V. + може да утрепа успешно и с един прост трихомонацид, който би повлиял и на микрококите. Все пак не съм лекар и моля те да се консултираш с квалифицирано да предписва медикаменти лице.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #7 -: Януари 06, 2007, 08:25:39 am »
T.V. e Трихомонас вагиналис - изисква специално лечение.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #8 -: Януари 06, 2007, 11:08:40 am »
Благодаря ви за отговорите, но на мен едно не ми е ясно: това все пак са резултати от цитонамазка, взета в един ден с микробиология, която показва само анаеробни бактерии и нищо други, нито кандида, нито други гадини. Възможно ли е това?
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #9 -: Януари 06, 2007, 11:17:55 am »
T.V. e Трихомонас вагиналис - изисква специално лечение.

Благодаря ти Денис , дори и аз не го занех но нека да добавя нещо...
Не съм сигурна точно какво е високо ниво Е.- на мен са ми казвали че е високо ниво на естрогени, може и да се ентерококи, на почти всяка цитонамазка го имам и аз. И аз имах колпит но нямах Трихомонас вагиналис + в цитонамазката и то аз бях с остър колпит. Другото което е най-горе пише ПАП 1- това ти е групата според резлутата от цитонамазката , а другото пап 2 отдору е защото водиш- полов живот. така ми е обяснено и на мен. ani4ka  ако смея да попитам ти при кого се лекуваш...
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #10 -: Януари 06, 2007, 11:55:03 am »
Може би, както пише Лейди, наистина високо ниво Е. е свързано с епителните клетки, защото при цитонамазка се гледат други неща, а ентерококи се откриват чрез микробиология. Малко ви подведох, сори :?.

Аничка, анаеробните бактерии са бактерии, които се развиват в среда без кислород. Може да са различни, даже мисля, че и трихомонас вагиналис спадат към този вид организми. Има и факултативни анаеробни бактерии, които оцеляват с или без кислород – такива са например ентерококите, стафилококите и т.н. Така, че откриха ми само анаеробни бактерии не говори особено много.
Желая ти бързо оздравяване :)!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #12 -: Януари 08, 2007, 09:52:47 am »
Фантичке, мога да ти каза при кого ходих последния месец, иначе за последните 3-4 месеца обиколих също толкова гинеколози-все по препоръки. Последно бях при Праматаров от Полимед. Преди това при Гунве, но той ми изписа клостилбегит без да е проверявана проходимостта на тръбите, а съм карала хламидия. Освен това всичките ми проблеми с кандиди итем подобни започнаха след като той ми изписа антибиотик за цистит, без да добави и низорал, без изследване на урина, антибиограми и т.н Вече цял месец ходя по прегледи и приемам какви ли не медикаменти :( Половинката ми вече вдигна ръци от мен, само се оплаквам, а той казва, че за последните месеци имам повече оплаквания и лоши микробиологии от последните 3 години взети заедно...
Това което не разбирам е, защо микробиологията не ги установи тези микрококи и T.V, а пишеше само "бактерии,най-вероятно анаеробни"?
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #13 -: Януари 09, 2007, 09:49:54 am »
ani4ka разбирам те, аз доста верем около година и повече съм се справяла първо с бактериална вагиноза после гъбички. Трбва ти един лекар а не да ходиш по всичките взъможни и повече и повече да те объркват. виж този сайт за един лекар от Пловдив-babakov.hit.bg и успех...
Благодаря за адреса, но съм в София и не ми е удобно да пътувам до Пловдив. Казаха ли ти каква е причината за вагинозата и как премина лечението?
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #14 -: Януари 12, 2007, 16:44:32 pm »
Задрвейте,

И моят резултат от микробиологията не е добър. Пише - умерено до обилно количество бактерии, патогенна бактериална флора (-), левкоцити - умерено количество, лактобацили - оскъдно количество и заключението е бактериален колпит. Двама гинеколози твърдят, че не е необходимо лечение, но аз се съмнявам. Аничка, на теб каквото ти казаха? Този колпит как се лекува и до какви последици води?
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #15 -: Януари 15, 2007, 09:57:32 am »
Здравей Сиана,
лекарят ми само погледна резултатите от цитонамазката и каза"Браво, отличничка!". За колпита и другите неща нищо не каза, коментрът му беше, че при една жена когато и да се прави изследване, все нещо ще се открие, поради карактера на анатомията ни. Обясни ми, че ако се възвърне нужното количество лактобацили, те ще се погрижат да се възвърне баланаса в микрофлората ми... Но доколко е прав...?!?  :?
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #16 -: Януари 15, 2007, 10:29:20 am »
Мен честно казано тези бактерии ме притесняват, защото съм чела, че водят до увреждане на репродуктивните органи. Много ме е яд, че никой гинеколог (вече смених 2) не предпиема лечение, а точно като при теб Аничка казва, че няма нужда от лечение. Днес ще пусна още една микробиология и ще ходя на уролог - знам, че те са по-вещи в бактериите.
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #17 -: Януари 15, 2007, 10:31:44 am »
Пропуснах да кажа, че откакто имам проблеми с тези бактерии - пповече от 3 месеца - по време на овулация имам леко кърваво зацапване, което съм сигурна, че е в следствие на бактериите.
*
Re: Колпит, анаеробни бактерии и липсващи лактобацили
« Отговор #18 -: Януари 15, 2007, 14:34:56 pm »
Стискам палци да постигнеш положителен резултат :) А след това може и да споделиш как и при кого си се справила с този проблем. За съжаление, аз съм изцяло концентрирана върху липсващата ми овулация и затова нервите и парите ми отиват по изследвания в тази област. Някак си не мога да намеря решение за бактериите...