0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #280 -: Април 08, 2008, 11:15:22 am »
Да се похваля и аз тихичко  :), вече се видя плодно сакче. Според док, а и според мен е на 4седмици, защото си знам кога ми беше ову-то  :)
След две седмици пак на преглед за да чуем пулс и вече правим всички останали изследвания.
А сега и симптомите: нямам гадене, нито повръщане, освен лекто дърпане ниско долу, наедрелите гърди и апетит, който точно след първата хапка вече е заситен и имам чуството, че нищо повече немога да поема. Освен това адски много ми се хапват зелени маслини и солети  :)
Ами това е за сега. Ако има нещо друго пак ще пиша. А и освен всичко бях почти 100% сигурна за резултата от днешния преглед, и все пак изпаднах в някакъв пристъп на паника, след прегледа обаче всичко вече беше ок. Явно съм се успокоила :)
Успех на всички момичета и много  :bfp:
*

    eveishan

  • ***
  • 373
  • Напред и нагоре!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #281 -: Април 08, 2008, 19:43:31 pm »
Да се похваля и аз тихичко  :), вече се видя плодно сакче. Според док, а и според мен е на 4седмици, защото си знам кога ми беше ову-то  :)
След две седмици пак на преглед за да чуем пулс и вече правим всички останали изследвания.
А сега и симптомите: нямам гадене, нито повръщане, освен лекто дърпане ниско долу, наедрелите гърди и апетит, който точно след първата хапка вече е заситен и имам чуството, че нищо повече немога да поема. Освен това адски много ми се хапват зелени маслини и солети  :)
Ами това е за сега. Ако има нещо друго пак ще пиша. А и освен всичко бях почти 100% сигурна за резултата от днешния преглед, и все пак изпаднах в някакъв пристъп на паника, след прегледа обаче всичко вече беше ок. Явно съм се успокоила :)
Успех на всички момичета и много  :bfp:Честито и леко бременеене!Пожелавам ти най-леките и щастливи 9 месеца!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #282 -: Април 08, 2008, 22:06:34 pm »
 :lol:Здравейте на всички!Скоро се регистрирах и са ми интересни всички теми.От близо година се опитваме с моят приятел и скоро бъдещ съпруг да забременея,но все не ставаше.Март месец мисля ,че е станало,или пак само се надявам. :wink:
Интересуваха ме първите симптоми и прочетох доста от вас.Благодаря ви!!!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #283 -: Април 09, 2008, 12:09:24 pm »
Оххх, вчера се хвалих, днес съм в паника :(
Сутринта като ходих до талетна и какво да видя-някакво зацапване, не точо кръв, а нещо като червеникави точки. Сега го няма вече, но адски много се уплаших. Звъннах веднага на док, довечера съм при нея. Стискайте палци да не е нещо страшно, така се радвах вчера, а сутринта такъв рев му дръпнах.  :balk_145:
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #284 -: Април 09, 2008, 15:49:18 pm »
Оххх, вчера се хвалих, днес съм в паника :(
Сутринта като ходих до талетна и какво да видя-някакво зацапване, не точо кръв, а нещо като червеникави точки. Сега го няма вече, но адски много се уплаших. Звъннах веднага на док, довечера съм при нея. Стискайте палци да не е нещо страшно, така се радвах вчера, а сутринта такъв рев му дръпнах.  :balk_145:
Миличка стискам палци всичко да е наред!!
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #285 -: Април 09, 2008, 19:05:59 pm »
Поне за сега е наред :)  :dance2:
Пак ме огря слъчице, сутринта здраво се бях шашнала но док потвърди че всичко е наред за сега.
На 21 -ви пак при нея за да търсим пулс :)
Сега повече почивка, малко но-шпа и повече плодове и зеленчуци :)
Стискам палци на всички очакващи да ги сполети приятното събитие :)
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #286 -: Април 10, 2008, 08:55:30 am »
Още ми е шашнато и страшно ново, но хайде и аз да се разпиша! :D

Симптомите при мен много напомняха ПМС, но с няколко - явно съществени - разлики. Аз съм доста слаба, но скоро след овулацията ми се появи една "резервна гума", без да съм прекалявала с нищо (която започна да изчезва в деня на закъснението). Вместо да се изпъпча седмица, преди да ми дойде, порите ми се отпушиха и тенът ми се подобри много. Шест-седем дни, преди да (не) ми дойде, започнаха едни бодежи ниско в корема, ама здрави (все едно с шиш за лед) :). Гърдите също доста ме боляха, направо на следващия ден след овулацията започнаха. Оттогава ме замъчи и апетит - бездънен, но се засища буквално от 1 хапка и повече не мога да преглътна. Постоянните разходки до тоалетната отдавах на хроничен цистит с поне 25 годишна история, но - не било това. По-странното беше, че на втория ден от закъснението (вчера, всъщност) сънувах, че си правя положителен тест за бременност. Събудих се необичайно рано и - въпреки, че усещането беше, все едно ще ми дойде всеки момент и въобще не се надявах да се е получило - си направих тест и наяве. Беше положителен. А днес е категорично, ярко и неопровержимо ++++++. 
Щом премина денят на закъснение, целият дискомфорт изчезна!
« Последна редакция: Април 10, 2008, 08:58:22 am от Saule_Nova »
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #287 -: Април 10, 2008, 12:03:35 pm »
Още ми е шашнато и страшно ново, но хайде и аз да се разпиша! :D

Симптомите при мен много напомняха ПМС, но с няколко - явно съществени - разлики. Аз съм доста слаба, но скоро след овулацията ми се появи една "резервна гума", без да съм прекалявала с нищо (която започна да изчезва в деня на закъснението). Вместо да се изпъпча седмица, преди да ми дойде, порите ми се отпушиха и тенът ми се подобри много. Шест-седем дни, преди да (не) ми дойде, започнаха едни бодежи ниско в корема, ама здрави (все едно с шиш за лед) :). Гърдите също доста ме боляха, направо на следващия ден след овулацията започнаха. Оттогава ме замъчи и апетит - бездънен, но се засища буквално от 1 хапка и повече не мога да преглътна. Постоянните разходки до тоалетната отдавах на хроничен цистит с поне 25 годишна история, но - не било това. По-странното беше, че на втория ден от закъснението (вчера, всъщност) сънувах, че си правя положителен тест за бременност. Събудих се необичайно рано и - въпреки, че усещането беше, все едно ще ми дойде всеки момент и въобще не се надявах да се е получило - си направих тест и наяве. Беше положителен. А днес е категорично, ярко и неопровержимо ++++++. 
Щом премина денят на закъснение, целият дискомфорт изчезна!
Здравей, да ти кажа честно при мен е аблолютно същото, само дето не се засищам от една хапка, и днеска трябва да ми дойде, но имам два теста с бледи чертички, така че мисля днеска или утре да си направя и трети тест.


Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #288 -: Април 10, 2008, 12:41:59 pm »
Anika85, няма как да ти дойде, защото - щом имаш втора бледа черта преди закъснението,  след него ще стане съвсем наситена  :D Честито!
 :ballons: :cheerleader:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #289 -: Април 11, 2008, 10:19:43 am »
Здравейте.И аз съм в същото очакване като вас да видя  :bfp:Закъснява ми вече 3 ден.Правих си вече 2 теста,но са отрицателни.Предната седмица умирах от болки в кръста и много се притесних защото имам вече 2 аборта и симптомите бяха точно болки в кръста.Корема въобще не ме болеше.Отидох на лекар,но тя ми каза,че е много рано да се види,но има вероятност да съм бременна защото стената на матката била 13 мм.Гърдите много ми бяха напрегнати.Сега вече от 2 дена нямам напрежение в гърдите,но и цикъл нямам.Незнам какво да си мисля.Възможно ли е да съм била бременна и пак да е умрял зародиша както преди.Много се притеснявам и постоянно мисля за това.
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #290 -: Април 11, 2008, 10:23:28 am »
Здравейте.И аз съм в същото очакване като вас да видя  :bfp:Закъснява ми вече 3 ден.Правих си вече 2 теста,но са отрицателни.Предната седмица умирах от болки в кръста и много се притесних защото имам вече 2 аборта и симптомите бяха точно болки в кръста.Корема въобще не ме болеше.Отидох на лекар,но тя ми каза,че е много рано да се види,но има вероятност да съм бременна защото стената на матката била 13 мм.Гърдите много ми бяха напрегнати.Сега вече от 2 дена нямам напрежение в гърдите,но и цикъл нямам.Незнам какво да си мисля.Възможно ли е да съм била бременна и пак да е умрял зародиша както преди.Много се притеснявам и постоянно мисля за това.
Pensheva много силно ти  :crossfingers: всичко да е наред и след няколко дни теста ти да е положителен!Не се затормозявай с лоши мисли,напротив мисли положително!Дано чудото да е станало!
Успех!!!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #291 -: Април 11, 2008, 14:09:56 pm »
Pensheva, ако е рано за преглед и тестовете не показват нищо, защо не си пуснеш едно ЧХГ през ден и ще си по-спокойна. Още повече, че когато много се надяваш или много се тревожиш, всички симптоми те хвърлят в съмнения. Аз при всяка инсеминация си мислех, че имам прознаци на бременност, а когато наистина забременях, предишните ми 'признаци' изобщо не се появиха, появиха ми се нови :)
Успех!
*

    jesari

  • *
  • 15
  • ako jivota ti podnese limon napravi si limonada
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #292 -: Април 13, 2008, 16:46:40 pm »
ZDRAVEITE,ZA PARVI PAT VLIZAM TUK,NO OT MESETZ 4ETA ABSOLUTNO VSI4KO  :ask:.......IMAM EDNO DETENTZE NA 8 GOD.A SEGA UJASNO MNOGO ISKAM ISKAM DA IMAM PAK....SIMPTOMITE MI ZA BREMENNOST TOGAVA BIAHA   :?..BIAH SIGURNA ,4E 6TE MI DOIDE...ZAKASNIA MI NIAKOLKO DNI.....I TAKA STANDARTNITE SIMPTOMI.NO KAZVAT,4E VSIAKA BREMENNOST E RAZLI4NA......TAKA,4E SLEDIA KALENDARA...PRAVIA TESTOVE,PIA FOLIEVA KISELINA...I SE NADIAVAM DA STYANE. :bfp: :bighug:
url=http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=jesara][/url]
*

    mimozinq

  • **
  • 52
  • Животът е чудо
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #293 -: Април 13, 2008, 17:51:14 pm »
Здравейте,понеже аз много рано разбрах с тест за бременността си не съм се
вглеждала толкова, но ще ви споделя нещо интересно- мъжът ми твърди, че обичайната миризма на кожата ми се е променила- мириша му на мляко с бисквити  :D
А си спомням, че при една предишна неуспешна моя бременност не можех да спя от болки в гърба-само нощем ме болеше, на сутринта нищо..
Сега стискам палци и на краката  :lol:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #294 -: Април 14, 2008, 22:06:09 pm »
здравейте, моля ви да ми дадете мнение и помощ.от около четири месеца милото свършва в мен всеки път, но резултат все още няма.матката ми е обърната и бях чела, че забременяването е по - трудно в моя случай.стоя даже в поза свещ известно време след акта, бях го чела някъде. не ставам даже да се измия, колкото и да ми е неприятно.преди четири дни беше последния ни контакт още не ми беше свършило напълно. много ми се иска да сме постигнали + резултат.усещам напрежение в корема все едно всеки момент трябва да ми дойде,като придърпване непрекъснато.но други симптоми няма.
« Последна редакция: Април 14, 2008, 22:12:46 pm от glupi »
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #295 -: Април 14, 2008, 22:14:22 pm »
здравейте, моля ви да ми дадете мнение и помощ.от около четири месеца милото свършва в мен всеки път, но резултат все още няма.матката ми е обърната и бях чела, че забременяването е по - трудно в моя случай.стоя даже в поза свещ известно време след акта, бях го чела някъде. не ставам даже да се измия, колкото и да ми е неприятно.преди четири дни беше последния ни контакт още не ми беше свършило напълно. много ми се иска да сме постигнали + резултат.усещам напрежение в корема все едно всеки момент трябва да ми дойде.но други симптоми няма.

За обърната матка се прави кучешката, а после се стои по корем, а не на свещ. Това го научих преди 1 месец.Ако бях го разбрала по-рано, можеше и да не стигна до инвитро след 4 години неуспешни опити. :lol:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #296 -: Април 16, 2008, 10:03:30 am »
Здравейте,теста ми показа положителен.Отидох днес на лекар и се оказа,че не съм бременна.Все бях чувал теста да е отрицателен пък да се окаже,че си бременен,но обратното не бях чувала.Но при мен така се случи.Сега ще чакам другия месец.Междудругото и днес ми дойде.
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #297 -: Април 16, 2008, 10:22:21 am »
Здравейте,теста ми показа положителен.Отидох днес на лекар и се оказа,че не съм бременна.Все бях чувал теста да е отрицателен пък да се окаже,че си бременен,но обратното не бях чувала.Но при мен така се случи.Сега ще чакам другия месец.Междудругото и днес ми дойде.
Съжалявам много.Това се казва биохимична бременност.
*

    julia_m

  • ****
  • 665
  • Най-хубавото нещо тепърва предстои :)
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #298 -: Април 16, 2008, 11:05:48 am »
А при мен освен всичко останало се появи и гадене.
То май е най-неприятната част, но щом го има сигурен признак. Сигурно се отпуши след като изкарах грип. И много интересно един ден нямам гадене на следващия продължава почти през целия ден, което е малко неприятно, защото немога да хапран почти нищо :(
И все пак това е повод за голяма радост, колкото и неприятно да е, освен това се надявам да отшуми след първите няколко месеца :)
Успех на всички очакващи :)
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #299 -: Април 21, 2008, 10:44:38 am »
И аз да си споделя най-ранните симптоми. Както при ПМС, напрегнати гърди, но без нормалната болка ниско долу. А и лицето ми се изчисти, обикновенно ми се появяваха пъпчици. 4 дни преди датата си направих тес, но не с първата урина и беше отрицателен. На датата не ми дойде, не ми се гадеше. А обикновенно като ми идва ми се гади. Гърдите продължиха да ме болят, а нормално 1 ден преди датата спират да ме болят.  Но не. След 3 дни си направих тест с първата урина и беше с много ясна втора черта. Гърдите ми са много напрегнати и болезнени и подути. След още 2 дни пак си направих тест и пак беше с много наситена втора черта. И после на доки.
Все още не ми се гади, но док каза, че това ще стане по късно, може би към 7-8 седмица. Засега само много ме болят гърдите. И за киселото е вярно. Вече не ми се яде сладко, а а з обожавам, но ми се хапват кисели и солени неща. Но нямам вълчи апетит. Сега само чакам всичко да си мине ок и месечните консултации.
]