0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #260 -: Март 13, 2008, 20:36:42 pm »
Dgina , това е чудесно!Това придърпване в областта около пъпа е симптом за имплантиране! Аз го почувствах точно като опъване на жилка. Също имах изразен ПМС, дори бях убедена , че ще ми дойде. :D
 Пожелавам ти успех и ще ти стискам силно силно палци!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #261 -: Март 13, 2008, 23:14:42 pm »
Здравейте и от мен.Мойте смптоми преди да си направя теста бяха като за МЦ и даже невярвах че теста ще е полож. единствено ми направи впечатление че имам придърпване под пъпа и немога да спя спокойно.Ставами леко лошо само вечер.Утре съм на преглед да видим как се развива сладоледчо.Стискайте палци всичко да е ок  :balk_103:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #262 -: Март 15, 2008, 19:18:50 pm »
Dgina, предполагам, че вече имаш отговор на съмненията си. Дано всичко да е наред, но на мен твоите признаци ми звучат като за бременна :D Аз съжалявам, че чак сега видях какво пише в тази тема.
 Аз напражих тест на 11 ден след втората инсеминация (нали ги правим в два последователни дни) . Ако всичко е наред, досега трябва да имаш резултат. БТ не я гледай, защото от всички неща, които изчетох напоследък, най-важни се оказаха двата кръвни теста, за да се види как е ЧХГ-то и прегледа при лекаря.
И честит рожденник!...ако правилно съм се ориентирала в дебрите на форума :balk_113: Да е здрав и да ти даде много поводи да се гордееш с него!
*

    CatWoman.

  • **
  • 63
  • Защото вярвам в Чудеса!!!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #263 -: Март 16, 2008, 13:30:18 pm »
Да споделя и аз какви бяха моите симтоми - Първо и представа си нямах, че съм бременна,беше неочаквано така да се каже в смисъл станало беше от първия път. Цикълът ми закъсняваше само с около ден/два, но ми се гадеше, постоянно ми се спеше, чувствах се много изморена през цялото време, сутрин-гадене, вечер-киселини, и все се прозявах. Закъснението стана вече 6 дни, а аз изпитвах ужас от сладки неща, при положение, че по принцип гъча шоколадчета и вафлички всеки ден по няколко пъти задължително, тогава ми се повдигаше от сладко и изпитвах нужда да ям солени неща. Апетит всъщност нямах никакъв, гърдите ми бяха пред гръмване - големи, подути, болезнени, твърди. На седмия ден от закъснението си направих тест - беше + + + и тогава разбрах, че бях бременна. Специфичното при мен е, че имах болки ниско в корема през цялото време, все едно  аха аха да ми дойде, но се оказа, че е извънматочна бременност, което се разбра чак в края на втори месец  :( Та за болките не мога да кажа дали при нормална бременност ги има, но всички други симтоми имах още около датата на евентуалния ми Ц.
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #264 -: Март 21, 2008, 10:35:35 am »
здравейте, и аз да кажа какви са моите симптоми. Само да ви кажа, че днес разбрах с тест и ще изчакам още седмица , за да ми се потварди от ехографа при доктора.
На мен ми закасяваше 6 дни, като гърдите започнаха да ме болят едва вчера, а днес вече е доста силно. Имах едно слузесто течение, повече от обикновено, не ми се гади и не ми се пушеше много. Днес вече ги спрях. И най-странното беше, че преди няколко дни сънувах змия и с ужяс се субудих и отидох да проверя в Интернет какво означава. Освен другите неща пишеше, че ако жена сънува змия, скоро ще разбере, че е бременна. Е днес вече имам :bfp1:
Успех на всички и безпроблемни бременности.
най-красивото и истинско чувство на света е да бъдеш обичана и да обичаш истиснски
http://www.myvideowish.com/videogallery_watch_view.php?id=1776


*

    Dragica

  • ***
  • 499
  • Няма невъзможни неща
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #265 -: Март 21, 2008, 13:22:54 pm »
Момичета от всичко изчетено дотук ми стана ясно за разл.симптоми на бременност. Но не мога да разбера щом гърдите ми ме болят от ден-два преди овулацията и по-нататък как да го тълкувам това? Започват от овулацията да болят та чак до М.Мерси предварително
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #266 -: Март 21, 2008, 14:04:54 pm »
Момичета от всичко изчетено дотук ми стана ясно за разл.симптоми на бременност. Но не мога да разбера щом гърдите ми ме болят от ден-два преди овулацията и по-нататък как да го тълкувам това? Започват от овулацията да болят та чак до М.Мерси предварително

Драгица,най-вероятната причина е повишаването на прогестерона след овулация(през лутеалната фаза) :D
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #267 -: Март 21, 2008, 14:05:19 pm »
Момичета от всичко изчетено дотук ми стана ясно за разл.симптоми на бременност. Но не мога да разбера щом гърдите ми ме болят от ден-два преди овулацията и по-нататък как да го тълкувам това? Започват от овулацията да болят та чак до М.Мерси предварително

не мисля, че е предмет на тълкувание, при всеки/ всяка е индивидуално; при мен също гърдите бяха напрегнати и боляха от овулация до МЦ месеци наред, да не кажа всеки месец. не смятам, че е симптом на бременност, факт е, че болят до цикъл ;)
стискам палци скоро да видиш положителния резултат на теста и да споделиш тук първите симптоми, които си забелязала :)
*

    eveishan

  • ***
  • 373
  • Напред и нагоре!
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #268 -: Март 21, 2008, 18:34:04 pm »
Драгица,аз също имам много странни болки в гърдите!Най-интересното е,че мен също започваха да ме болят 2 дни преди ову и чак да М!Този месец е различно.Ову ми беше на 13.03 и гърдите не ме болеха,а чак днес започвам да усещам тежест в тях и да ме болят все едно ще се гръмнат всеки момент!Не знам на какво се дължи това.Някой ако знае да казва.Предположения приемам.
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #269 -: Март 23, 2008, 01:17:19 am »
За съжаление гърдите май болят  и са напрегнати по много причини.Например,ако пролактина ти е завишен,както е при мен.От миналият ми цикъл до този-цял месец ме боляха,растяха и каквото се сетите и пак ми дойде,въпреки поредните "симптоми"
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #270 -: Март 24, 2008, 17:37:19 pm »
Здравейте
Пиша за втори път...Пих противозачатъчни  до преди 2 месеца. Малко след овулация (3 дни) получих много силни болки ниско в коремната област, но после понамаляха. Почти веднага отидох при гинеколога си, който каза само че имам лек цистит, но болките които бяха...не бяха типични, поне не и за мен. От тогава непрекаснато имам леко пробождане, когато се опитам да вдигна нещо тежко също ме пробожда. Миналата и тази седмица си меря и БТ и е 37 - 37.1, не пада под тези стойности. Имам подути и много чувствителни гърди. Знам, че за да съм сигурна в резултата трябва да изчакам още няколко дни, но бих била благодарна, ако споделите дали има вероятност това да са някакви реални симптоми за едно бебче...
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #271 -: Март 25, 2008, 07:31:51 am »
Възможно е  :crossfingers: успех и дано се похвалиш с желания резултат

Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #272 -: Март 26, 2008, 19:38:07 pm »
Драгица,аз също имам много странни болки в гърдите!Най-интересното е,че мен също започваха да ме болят 2 дни преди ову и чак да М!Този месец е различно.Ову ми беше на 13.03 и гърдите не ме болеха,а чак днес започвам да усещам тежест в тях и да ме болят все едно ще се гръмнат всеки момент!Не знам на какво се дължи това.Някой ако знае да казва.Предположения приемам.

Здравейте момичета.
От личен опит мога да кажа следното: мен също ме болят гърдите ден - два преди О, но после обикновенно ми минава.Обаче този месец нещо прескочиха тези два дни и ме наболват чак сега...Само да уточня, че трябваше да ми дойде на 19.03, но още го няма :) и имам положителен тест за бременост.
Така, че ви стискам палци и вас да ви споходи същото.
Gilian


/61499.gif[/img][/url]

*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #273 -: Март 27, 2008, 20:57:14 pm »
Здравейте, имам много странно придърпване, по скоро бодежи, на по- малко от една педя под пъпа.Появиха ми се тази вечер. Дали  евъзможно да е станала работата или пак си въобразявам, и от какво е изобщо :ask:


*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #274 -: Март 27, 2008, 21:16:17 pm »
Здравейте, имам много странно придърпване, по скоро бодежи, на по- малко от една педя под пъпа.Появиха ми се тази вечер. Дали  евъзможно да е станала работата или пак си въобразявам, и от какво е изобщо :ask:

На мене така ми дърпаше още преди закъснението.Много често и досега имам усещането за мускулна треска на матката. :lol:
*

    Anika85

  • ***
  • 195
  • Много се обичаме
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #275 -: Март 27, 2008, 21:37:36 pm »
Здравейте, имам много странно придърпване, по скоро бодежи, на по- малко от една педя под пъпа.Появиха ми се тази вечер. Дали  евъзможно да е станала работата или пак си въобразявам, и от какво е изобщо :ask:

На мене така ми дърпаше още преди закъснението.Много често и досега имам усещането за мускулна треска на матката. :lol:
От твоите уста в божиите уши :wink:
Проблемът обаче  е , че за 4 дена май още нищо не е станало. Нямам представа , от 25.03 съм в овулация, а от 21.03 усилено се трудим. Възможно ли е ?


*

    rez

  • *
  • 29
  • вече сме трима
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #276 -: Март 31, 2008, 14:35:17 pm »
Здравейте момичета и бъдещи мами, моля ви да споделите графиката си от месеца, в който сте забременели. това ще даде кураж на много момичета, а също и ориентация. благодаря ви. :bighug: :thankyousign:
*
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #277 -: Март 31, 2008, 15:03:44 pm »
Здравейте момичета и бъдещи мами, моля ви да споделите графиката си от месеца, в който сте забременели. това ще даде кураж на много момичета, а също и ориентация. благодаря ви. :bighug: :thankyousign:
Има такава тема "бременни графики"- потърси я!
*

    rez

  • *
  • 29
  • вече сме трима
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #278 -: Март 31, 2008, 17:19:20 pm »
Здравей мпиа, бях вече тами видях, че не са се записвали нови мами. исках от новите мами при вас да се качат още графики, за да се обновява.  :lol:
Re: Първи симптоми на бременност
« Отговор #279 -: Април 02, 2008, 08:46:58 am »
Здравей мпиа, бях вече тами видях, че не са се записвали нови мами. исках от новите мами при вас да се качат още графики, за да се обновява.  :lol:

Има "бременни графики" в bgmamma.
Дано слънчо огрее и моят дом ...