0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Изследвания преди забременяване
« -: Декември 28, 2006, 22:19:42 pm »
Момичета моляви помогнете ми, ще започваме опити за бебе имам един спонтанен аборт в 24г. с. и сега преди опитите искам да си направя нужните изседвания. Четох че трябва да си направя изследване за хламидии, токсоплазмоза и хламидии. Какви други изследвания трябва да направя и как се изследват предните три с кръв или секрет?
*

    victorita

  • ****
  • 531
  • Моето малко слънце КРИСТИАН се роди на 21/01/2010
*
Re: Изследвания преди забременяване
« Отговор #2 -: Декември 31, 2006, 10:50:36 am »
И аз тук да попитам, за да не отварям нова подобна тема. Прочетох, че трябва да има IGG при рубеола и цитомегаловирус. Това показвало, че в тялото има изградени антитела, това което ме безпокои е, че дори за тях има норма и моите са над нормата. Това нормално и безвредно ли е? Другото, което ме притеснява, трябва ли да има подобни антитела и при токсоплазмозата? :oops:Знам, че това може да се окаже глупав въпрос, защото си нямам представа какво е токсоплазмоза, но да си попитам все пак... :oops:
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Изследвания преди забременяване
« Отговор #3 -: Декември 31, 2006, 10:53:13 am »
*
Re: Изследвания преди забременяване
« Отговор #4 -: Декември 31, 2006, 10:58:26 am »
Е да - явно няма как да имам антитела. Благодаря, Lali! Явно трябва да се внимава повече и това е.
*
Re: Изследвания преди забременяване
« Отговор #5 -: Януари 05, 2007, 16:08:10 pm »
 "Жени прекарали заболяването преди бременността и с висок титър антитела в кръвта не предават токсоплазмозата на плода си."
това добре, но са дадени едни референтни граници който ме безпокоят:
<6.0 а моят резултат e:  токсоплазма IgG- 12,4  :balk_159:аз имам двойно повече това какво значи??? :balk_161:

*
Re: Изследвания преди забременяване
« Отговор #6 -: Януари 05, 2007, 16:11:51 pm »
А при изследване за токсоплазмоза, цитомегаловирус и микоплазмоза достатъчно ли е да се пусне само Ig G?
*
Re: Изследвания преди забременяване
« Отговор #7 -: Януари 05, 2007, 16:19:23 pm »
Faith, моят резултат е 2,1. Да не би да си я карала?
Пък и твоят въпрос покрива моя, при ваксинация или при прекарана болест нормално ли е антителата да са повече от референтните граници за Igg?
 
*
Re: Изследвания преди забременяване
« Отговор #8 -: Януари 05, 2007, 16:54:46 pm »
IgG показва дали е прекарана инфекцията, а IgM дали има в момента такава. Ако IgG e положително трябва да се провери и дали има в момента инфекция.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Изследвания преди забременяване
« Отговор #9 -: Януари 05, 2007, 17:09:09 pm »
И за да не се налага да ме бодат два пъти - из си изследвах и IgM и  IgG  :)

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Изследвания преди забременяване
« Отговор #10 -: Януари 05, 2007, 18:08:26 pm »
Faith, моят резултат е 2,1. Да не би да си я карала?
Пък и твоят въпрос покрива моя, при ваксинация или при прекарана болест нормално ли е антителата да са повече от референтните граници за Igg?
 
    Ако съм я карала, изобщо не съм разбрала  :balk_132: Имам още едно въпросче: Като имам толкова много антитела, не би ли трябвало ако сега се заразя тези антитела да се преборят с вируса, нали и това е на принципа на ваксината заразяват те леко за да си изградиш антитела :ask: ако е така какъв е смисъла да пускам IgM като въпросните мой антитела би трябвало да са се справили с болеста! :balk_80:
*
Re: Изследвания преди забременяване
« Отговор #11 -: Януари 05, 2007, 21:51:17 pm »
Faith, и аз съм я карала, но незнам кога. В повечето случаи се прекарва безсимптомно. За токсоплазмозата няма ваксина и доколкото знам е различни видове, така че и да имаме антитела не е гаранция че пак няма да се заразим, но вероятността е много малка.
*
Re: Изследвания преди забременяване
« Отговор #12 -: Януари 05, 2007, 21:59:02 pm »
Цветната снимка е едно от наи-важните изследвания.Трябва да се провери преди всичо дали са проходима тръбите и чак след това да се търсят начини за забременяване-стимулиране на овулацията,ако е необходимо и спермограма на мъжа ти.При мен за сега това не помага но знаеш ли при теб може и да има ефект.При последната стимулация имах 10 почти зряли фоликула но пак нищо не стана.Не губи надежда.