0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Имам нужда от спешна помощ!!!!!!!!!!!!!!!!
« -: Декември 25, 2006, 12:30:44 pm »
Здравейте момичета,
Имам много големи притеснения за бебка.Повръщаше преди от кърмата, която цедях, но някак си рядко и по обясненията на педиатърката ни не било проблем.Аз обаче от 4 дни спирам кърмата и сме минали на замразена и на Аптамил 1.При тая схема бебето се одра да повръща, при което повръща не само след ядене и като го сложа в леглото , ами колкото пъти я вдигна все изкарва и според мен доста.Това ме влудява направо, но нищо не мога да направя сега по празниците.Въпросите ми са хиляди, но вече съм толкова гроги, че нямам сила и да чета.Допра ли възглавница заспивам, а от тъпия Бромокриптин не съм спряла да рева вече 3 дни и съм като пумпал в лицето.Цялата ситуация е супер гадна и ми е едно супер непразнично.
Моля Ви помогнете със съвети: Възможно ли е бебето да не понася Аптамила и от това да повръща?(но пък аз замених с него само 2 яденета!!!!!????????????/Дали нещо не е наред със замразената кърма и от това да е проблема???????????
Нормално ли е дъха на бебката да мирише малко като на ферментирало/??това трябва ли да ме притеснява/
При Вас имало ли е проблеми като сте почнали да давате адаптирано мляко?
УФФФФФФФФФФФФФ, вече направо не знам къде да се дяна.Наистина излудях от притеснения. 8O :x :(
При спирането на кърмата с Бромокриптин/Парлодел възможно ли е от това цвета на изцеденото да е леко зеленист и да е едно такова много прозрачно?При Вас, ако имате опит така ли е било?
« Последна редакция: Декември 25, 2006, 12:34:06 pm от Silwi25 »
*
Re: Имам нужда от спешна помощ!!!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #1 -: Декември 25, 2006, 12:56:52 pm »
Мила Силве, не мисля че е от млякото. Обади се веднага на своето педи, нищо че е празник. А кърмата защо ти е зеленикава на цвят  8O при мен бшее по скоро бистра когато я спирах. С достинекса щеше да приключи по бързо твоят кошмар.
За спането те разбирам и нашето малко мъжко джуже не спря да палче цяла вечер, колики ли що ли незнам.
Кой ти препоръча Аптамила 1, съгласувала ли си го с педиатърката ти. 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Имам нужда от спешна помощ!!!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #2 -: Декември 25, 2006, 13:16:08 pm »
Форумът не е място за спешна помощ. Потърси лекар да прегледа бебето, да прецени, а най-добре е да се консултираш с двама.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Имам нужда от спешна помощ!!!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #3 -: Декември 25, 2006, 19:27:48 pm »
Силви, наистина потърси помощ от лекар. Но не давай повече кърма. Не е възможно д е от АМ. Може да не си стерилизирала както трябва съдовете, в които държиш кърмата. Възможно е също да има някаква реакция на бебка или да е нещо вирусно, затова по-добре търси лекар. Няма значение, че са празници.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Имам нужда от спешна помощ!!!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #4 -: Декември 25, 2006, 23:45:20 pm »
Силви, как е бебето, пиши какво е станало. Да не е някой вирус, едва ли ще е от АМ. Лично аз като започнах да давам Милумил 1 не замених цяло ядене а по 20 гр и постепенно въведах едно цяло.Това беше с оглед алергията.Но най добре наистина да видиш какво ще каже д-р.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
Re: Имам нужда от спешна помощ!!!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #5 -: Декември 27, 2006, 07:40:24 am »
Оправихме се!
Вдигнах под тревога няколко педиатъра и след няколкото консултации отново заходих към аптеката и взехме Фризовом.С две давания повръщането спря, но преди това от Аптамила или не знам какво бебка направи яко наакване, памперса след смяна за 10 мин преля яко.
Явно сме си хапнали добре въпреки овръщането:). Но определено сега като спя да повръща е много по-щастлива и не нервничи толкова.Само че чудя след колко време се спира тоя Фризовом.Ние се оказва, че сме с рефлукс, та ми е ясно, че няма да е скоро.
Съжалявам, че първо поитах тук в тема, но наистина бях доста притеснена и се чудех къде вече да се дяна, а Вие обикновенно давате добри идеи и насоки. :D :oops:
*
Re: Имам нужда от спешна помощ!!!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #6 -: Декември 27, 2006, 09:14:21 am »
Силве радвам се че сте добре  :lol: айде това да вие за последно.
Надявам се че бебка бързо ще се справи с рефлукса и ще расте едно щастливо и безгрижно дете.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Имам нужда от спешна помощ!!!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #7 -: Декември 27, 2006, 09:35:35 am »
Добре,че сте се оправили- Ели също беше с рефлукс до 6 м, после изведнъж се оправи.след почти всяко хранене и връщаше. особено в началото когато мина от Фризопеп на Милумил.Важното е че и ти и бебето сега сте по спокойни.Весели празници
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Имам нужда от спешна помощ!!!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #8 -: Декември 27, 2006, 21:45:12 pm »
Силве,
Добре, че сте се оправили вече!
Един съвет - следващият път, когато сменяш млякото (когато и да е това), започни с мъничко количество и постепенно го увеличавай в рамките на няколко дни, докато стигнеш нормалната порция за хранене.
Re: Имам нужда от спешна помощ!!!!!!!!!!!!!!!!
« Отговор #9 -: Декември 30, 2006, 07:28:18 am »
Верди, благодаря за съвета.Ще се вслушам.