0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Здравейте момичета,
Прочетох в преди известно време в списание "Журнал"за жената, а сега вече и в сайта на клиниката на доц.Щерев за Ко-култивиране на ембриони с клетки от ендометриума /лигавицата/ на матката.В списанието пише, че от месец се практикува в тяхната клиника и вече при три жени е приложена.Във връзка с това искам да попитам дали някой е чул дали са вече успешни опитите и допълнително ли се заплаща за така наречената изкуствена матка или влиза в цената на инвитрото,която е записана в сайта.
Благодаря предварително за отговорите.
 :)
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 15:42:52 pm от lidi »

Не мога да ти отговоря на твоите въпроси, но Док ми каза, че наблюдавали по-добро развитие на ембрионите, като били поставени в среда и с клетки от ендометриума, нещо си взаимодействали и така. Дори по-кофти ембриони се делели добре. Аз пък първоначално си мислех, че подпомага имплантацията после, но може би и двете.
Благодаря ти, Бени!







*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Така както го пише в статията в сайта влияе добре и за деленето и за имплантацията, но пък е интересно каква ли ще успеваемостта дали наистина се повишава, което ще е най хубавото нещо разбира се.

*

    balmi

Аз четох изказване на д-р Тимева, че шансът се увеличавал до 30%. Попитах дали и при мен ще правят такова нещо (първо икси), но ми отговориха, че това се практикува при жени при които при предишни опити не са се захващали бластоциди.
Така както го пише в статията в сайта влияе добре и за деленето и за имплантацията, но пък е интересно каква ли ще успеваемостта дали наистина се повишава, което ще е най хубавото нещо разбира се.
Предполагам, че е твърде рано да се каже и обобщи.
Благодаря ти, Бени!







*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
... това се практикува при жени при които при предишни опити не са се захващали бластоциди.
Ейй това не мога да го разбера?! Щом се подобряват шансовете чрез определена различна методика, защо направо не я предлагат на пациентките, ами чакат да има прърво едно неуспешно инвитро и чак тогава да пробват с това ко-култивиране??? Да предложат вариантите и да кажат - с колко се повишават шансовете, колко по-скъпо ще излезе. Защото да спестя малко от това специално култивиране, за да платя после още едно инвитро?


*

    jimn

  • **
  • 68
  • щастлива мама
Здравейте и от мен абсолютно съм съгласна с БЕБЕ 2006 ,по простата причина ,че наистина може да се прилага и който иска да се възползва .
И защо пак да е в една клиника а не в няколко .
Аз може да искам и да съм избрала определен доктор и сега тази новост ме интересува и искам да я приложа ,но ще трябва да смена клиника лекари чакане и всичко на ново , докато пък новия лекър се запознае със състоянието ми ???
Да..за съжаление е така
Успех на всички  :P :P :P
И весели коледни празници
*

    balmi

Бебе и аз това не го разбирам. Бях готова да направя и това, само и само да съм спокойна, че всичко което е необходимо е направено.
*

    lidi

  • ***
  • 153
  • За умния стига и намек
Момичета аз направих едно запитване до клиниката на доц.Щерев и от там ми отговориха ето това.
Zdraveite,
Taka narechenata izkustvena matka ili ko-kultiviraneto, predstavlqva 
izvarshvane na in vitro oplozdane ili icsi i otglezdane na poluchenite 
embrioni zaedno s kletki ot matkata na zenata, koqto se podlaga na 
tazi manipulaciq. Tezi kletki se poluchavat predvaritelno, kato se 
vzima mnogo malko takan ot matkata. Kletkite se otglezdat s cel da se 
uvelichi broqt im. Sled tova se zamrazqvat, i sled kato zenata se 
podlozi na stimulaciq, te se razmrazqwat, otglezdat se na novo i 
poluchenite embrioni se otglezdat zaedno s tqh. Celta e embrionat da 
se "sreshtne" kolkoto se moze po-rano s tezi kletki i da e podlozen na 
tqhnoto blagopriqtno vliqnie. Indikaciite osven nqkolko neuspeshni 
opita sa i po-golqma vazrast na zenata>38god. Ako imate dopalnitelni 
vaprosi ne se pritesnqvaite da mi gi zadadete. Ako zelaete da se 
podlozite na tozi metod, razbira se trqbva da preminete prez pregled 
pri nas i na mqsto shte utochnim vsichki podrobnosti.
S uvazenie,
Lyuboslava Petkova - embriolog
Може някой да го интересува и затова публикувам отговора. Е на място в клиниката ще се уточнят някой подробности.
 :)

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
А това само в клиниката на Щерев ли се практикува?
Аз чух за първи път за тоя метод по БТВ. Найстина смятам че щом подбрява шанса за успех не бива да се чака несполучлив опит, няма значение на колко години е жената. Нали за това се развива медицината с цел да се подобряват шансовете за успех и при леченията във всички области не само нашата.
            Здравейте, момичета!
            Темата може и да не е активна, но и такива момичета, търсещи отговори на провалените си опити все ще я прочетат.
            И аз съм възмутена от факта, че КО КУЛТИВИРАНЕТО НА ЕМБРИОНИ не ми беше предложено след 2 неуспешни ин витро опити.
            Едва след консултация с доц. Щерев , препоръча на моята док при евентуален следващ опит да ми бъде приложен. Колко хиляди лева трябва да похарчим , време и разбити надежди, за да ни се предложи възможност за по-голям успех?
             Лично аз, колко и да се интересувах и да разпитвах, по всяка логика не можех да си го назнача като процедура, а се оказа, че е препоръчително. Хм... бива ли да се подлага на съмнение доверието, което им гласуваме?!Колкото и да трябва да се доплати, всяка от нас би избрала възможността за по-голям успех. И със сигурност успехът би бил по-добрият имидж за клиниката, отколкото да се въртим пак и пак по коридорите...
             Предстои ми тази процедура и ще пиша. Щом успеваемостта е повече с 30 % явно трябва да си я изискваме. Дерзайте, момичета!
             Информираният човек трудно се манипулира!
             Успех!!!