0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
   Момичета ето и моите резултати,ще се радвам  да чуя мненията ви.Накратко имам 3 неуспешни опита ИКСИ,предстои ми трансфер на замразени ембриони.Направих си и имунологични изледвания за да разбера има ли основателна причина за неуспехите или е  просто лош късмет :( Ама сега като гледам изследванията май съм още по объркана :? Ето ги и тях:
        1.положителни антикардиолипин-21.76 (+)   при норма-(N<10, Low pos. 10-20,
Med. pos. 20-80, High >80
        2.гранично положителни-   Aнти-b2GPI– IgG, IgA, IgM  0.77 (+/-)   при норма (Cut off 0.772)
        3.гранично положителни-Анти-TPO (MAT)   1.02 (+/-)   (N<1.1)   /Тези ги повторих и са в норма/
        4.Периферни CD3-CD56+CD16+ NK клетки – повишени. 14.6%   при норма(N<12%)
   Препоръката е: Преди следваща ART – Aspirin protect 100 mg, по 1 табл. вечер, 10 дни преди ембриотрансфера и след това, по време на бременността. При диагностицирана бременност – контролно изследване на антителата и прилагане на интравенозна гамаглобулинова терапия по схема.
                         Преди следваща ART - Intralipid (разреден) i.v.,  7-10 дни преди ЕТ. Контролно изследване на NK клетки – при положителен тест за бременност.
     Объркана съм,защото /доколото  разбирам/ , стойностите са завишени -но  леко,освен това са много променливи и се чудя дали е необходима и тази терапия или да ги повторя....благодаря ви предварително :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Резултатите на Дивна-ще се радвам да "чуя" мненията ви
« Отговор #1 -: Декември 17, 2006, 19:58:16 pm »
По-добре изпълни терапията.
Ако не дай боже следващият опит е неуспешен, винаги ще съжаляваш, че не си изпълнила терапията.
Обикновено при такива показатели има успех.
*
Re: Резултатите на Дивна-ще се радвам да "чуя" мненията ви
« Отговор #2 -: Декември 18, 2006, 10:17:11 am »
мъдрата Лали :D :bighug:
Re: Резултатите на Дивна-ще се радвам да "чуя" мненията ви
« Отговор #3 -: Декември 18, 2006, 10:36:06 am »
Да. И аз мисля като Лали.
Нито е скъпо, нито е нещо, което има някакви сериозни странични ефекти. А положителни има във форума,  вече. :sucky:  :bfp:
Стискам палци!
*
Re: Резултатите на Дивна-ще се радвам да "чуя" мненията ви
« Отговор #4 -: Декември 18, 2006, 10:36:34 am »
И аз мисля, че трябва да изпълниш терапията :). Тези NK клетки май пречеха на имплантирането, не съм сигурна де! При мен пък са 12,31% при реф.12%, но за сега доц.Конова каза, че нямам нужда от никаква терапия, но винаги като се сетя за тях и се шашкам, дали пък и това леко завишение няма да ми изиграе лош номер при следващата АРТ :(. Дано да са напразни притесненията ми :D
Успех Дивна и прави каквото са ти казали, може пък точно тези отклонения да са били препъни камъчето :D