0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    една

Различна диагноза след лапароскопия.
« -: Декември 17, 2006, 11:11:16 am »
Здравейте. Ето и моята история :( Имам една лапароскопия, направена през 1999г, резултата бе6е лява тръба проходима, дясна не проходима/ бе6е раз6ирена, потвърдиха локализацията на миомата ( 6 см), премахнаха много сраствания. Дадоха ми 6 мес.,за да опитам да намаля/ премахна миомата по друг начин. За съжаление не стана, само намаля, но се подложих и на лапаротомия, след 6 мес имах положителен тест, но много болезнен мензис след това, определиха го като химичен аборт. Развод. Нов брак, всичко наново. През 2005г ми откриха отново миома, този път не расте6е. Моите изследвания ( само кръвни и преглед при специалист) бяха нормални, но спермограмата на мъжа ми е ло6а.Директно ни насочиха за ин витро, като първо трябва6е да си направя хистероскопия. На предварителния преглед ми откриха и 2 полипа, един на 6ийката и един в матката, затова ми насрочиха дата за лапароскопия. При лапароскопията НЕ са намерили никакви полипи и миома. Намерена е ендометриоза, дори и в малкия таз, която е премахната; направено е абразио и са взели проба от ляв яйчник. лявата тръба е проходима, дясната запу6ена. Съвета на хирурга е ин витро. Единственният медикамент, който съм приемала пез това време бе6е Вит. Б 12, предписан ми от личния лекар на инжекции. Обяснението бе6е, че това е причината полипите и миомата да изчезнат. Но вече не знам какво да мисля. Миомата е потвърдена на ултразвук от 5 различни лекари от 2 държави. Не ми дадоха никакви лекарства след лапароскопията. Къде бихте ме насочили да отида в България при добър специалист?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Различна диагноза след лапароскопия.
« Отговор #1 -: Декември 17, 2006, 11:23:32 am »
*

    една

Re: Различна диагноза след лапароскопия.
« Отговор #2 -: Декември 17, 2006, 17:18:07 pm »
Благодаря.