0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Спермограма - кога?
« -: Декември 15, 2006, 16:40:03 pm »
Здравейте! От началото на юни правим опити за бебе. Мъжът ми е на 36 години, а аз на 32. Трябва ли да чакаме още или е време да направим спермограма. Говорих с двама гинеколози и те казват, че засега нямаме нужда от изследвания, нито аз, нито той. Но не ми се иска да губим време. Свекито също ми се смя, като казах, че мислим да се изследваме вече  8O Какво да правим? Споделете вашия опит :)
*

    *слонче*

  • *****
  • 1764
  • вече сме трима и съм най-щастливата жена на света!
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #1 -: Декември 15, 2006, 17:09:21 pm »
здравей, ние бяхме на същото положение преди година и моя съвет е да не отлагате, а да ги направите, защото ако всичко е ок ще си спокойна после по време на бремеността, а ако има нещо ще го лекувате и пак радост....... всеки си взима решението сам но мисля, че профилактиката е най- доброто лечение. ние вече сме спокойни за него и очаквам моята лапароскопия след нова година, с която мисля че ще решим проблемите. успех, каквото и да решите, но повече спокойствие и любов........ :D :D :D
никога не отстъпвай на принципите си!
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #2 -: Декември 15, 2006, 18:09:06 pm »
Аз съм на същото мнение като на joli75.
Направете я, за да си спокойна. Няма защо да отлагате.
Не е нужно свекито да знае дали сте правили или не ;)
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #3 -: Декември 15, 2006, 18:15:14 pm »

Не е нужно свекито да знае дали сте правили или не ;)

Ще трябва да агитирам синчето й да мълчи :lol: Довечера ще му кажа какво сте казали и дано да се навие са направим една спермограма догодина, че сега едва ли ще успеем да се вредим.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #4 -: Декември 15, 2006, 19:27:52 pm »
Направете си спермограма. Защо да не можете да се вредите до края на годината?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #5 -: Декември 15, 2006, 20:33:04 pm »
Защото живеем в Будапеща и тук всичко става много бавно, за час се чака поне един месец, дори и за частен кабинет :( Освен това никак не им харесва да казваш, искам еди-какво си изследване - трябва те да ти назначат - бях и на частен и на държавен гинеколог и все тая - казват рано ви е за изследвания, а тук чета съвсем други неща  :?
Но вече съм убедена, че трябва да действаме, благодаря ви за мненията, момичета  :D
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #6 -: Декември 18, 2006, 15:56:23 pm »
тук всичко става много бавно, за час се чака поне един месец, дори и за частен кабинет :(
Това е още една причина да не отлагаш във времето. Съгласна съм с момичетата, че ако всичко е наред вие сами ще сте по-спокойни и поддържам с две ръце мнението, че профилактиката е най-доброто лечение!
Успех мила и най-искрено ти пожелавам в скоро време радост в дома ви!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #7 -: Декември 24, 2006, 23:47:51 pm »
Здравейте! От началото на юни правим опити за бебе. Мъжът ми е на 36 години, а аз на 32. Трябва ли да чакаме още или е време да направим спермограма. Говорих с двама гинеколози и те казват, че засега нямаме нужда от изследвания, нито аз, нито той. Но не ми се иска да губим време. Свекито също ми се смя, като казах, че мислим да се изследваме вече  8O Какво да правим? Споделете вашия опит :)

Здравей! направете по най-бързия начин спермограма, за да разберете има ли проблем при мъжът ти и да се лекува своевременно а на тези гинеколози в Будапеща може само да си скъсат дипломите а не да заблуждават хората. Просто немога да повярвам за какви некомпетентни лекари става въпрос/от прехвалвния ЕС/. При нас всеки гинеколог би Ви препоръчал спермограма първо, защото тя е най-бързия, безболезнен и лесен начин да се установи мъжкия фактор. Няма време за губене. Успех. Пиши за резултата.
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #8 -: Декември 25, 2006, 12:30:59 pm »
При нас всеки гинеколог би Ви препоръчал спермограма първо, защото тя е най-бързия, безболезнен и лесен начин да се установи мъжкия фактор.

Рич, съжалявам, но тук си в ОГРОМНА грешка.... доста редови гинеколози не биха направили това, защото все още отричат мъжкия фактор.... Вече ако говорим за специалисти по репродуктивна медицина, тогава съм съгласна....

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #9 -: Декември 25, 2006, 13:46:33 pm »
Защо да се отрича мъжкият фактор като той е 50%. Пратих жена ми да отиде първо тя на гинеколог като си мислех че пречината е в нея поради много болезнена менструация. Но трябваше първо аз да отида на спермограма а не да си губим времето. Най лесно и бързо се разбира мъжкия фактор, защото представиси че ходиш на гинеколог подлагат те на различни болезнени изследвания от който в крайна сметка се разбира че ти няма нищо а и сте пръснали доста пари и време, а проблемът е при мъжът, което ще докаже или отхвърли мъжкия фактор. Затова пожелавам Ви успех и нечакайте. Дано всичко при вас да е наред и притеснението ти да е излишно. Весела коледа.
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #10 -: Декември 25, 2006, 13:55:56 pm »
Рич, напълно съм съгласна с твоята гледна точка, но закостенялото мислене все още битува.... Както и да е, дай да не спамим темата.... :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #11 -: Декември 29, 2006, 12:35:08 pm »
Според мен спермограмата трябва да стане нормално изисквано изследване. Не коства нищо на никого, освен 20те лева. Къде се сравнява кекнете на магарето с даване на материал вкъщи! Спестява много време в лутане и чудене къде е проблема, защо не става, какво ми има и т.н.?
Когато резултатът е нормален - супер, когато има проблем - научаваш за него. Просто на мъжете им трябва малко повече време да осъзнаят нещата.
Ние направихме спермограма след 1г. опити, защото аз настоях след много изчетени истории тук във форума. За съжаление проблемът се оказа доста сериозен, но поне не сме изгубили излишно време и пари, и най-вече не хукнах да правя стимулация както ме съветваха 'редови гинеколози', без да ми споменат дори, че съществува мъжки фактор.
Така, че смело напред с изследването.. а за това на кого да казвате си е ваша работа. Аз лично на свеки не се отчитам :goodluck:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #12 -: Януари 01, 2007, 21:35:09 pm »
Защо да се отрича мъжкият фактор като той е 50%. Пратих жена ми да отиде първо тя на гинеколог като си мислех че пречината е в нея.

Скъпи, Рич, факта, че си пратил жена си първо тя да се изследва-отговаря на първият ти въпрос и защо темата е табу!!! Просто вие мъжете не можете да приемете, че при вас има проблем, докато не видите черно на бяло или не разговаряте с квалифициран лекар.
Глобално погледнато, аз си мисля, че спермограмата трябва да бъде задължителна при младите мъже, дори при необвързаните, нещо като рутинно изследване, което може да предотврати доста сериозни емоционални и финансови последствия.
Личният ми опит ме навежда на това мнение. Е, разбира се, ако попаднеш на истински професионалисти, а не в МД София  :( . Рич, успех, а къде е Тейлър?  :D
Поздрави: Касси


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #13 -: Януари 04, 2007, 20:35:34 pm »

Скъпи, Рич, факта, че си пратил жена си първо тя да се изследва-отговаря на първият ти въпрос и защо темата е табу!!! Просто вие мъжете не можете да приемете, че при вас има проблем, докато не видите черно на бяло или не разговаряте с квалифициран лекар.
Поздрави: Касси
пратих първо жена ми,защото имаше нередовен цикъл и затова исках да видя дали при нея вс.е наред
*
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #14 -: Януари 08, 2007, 22:41:48 pm »
Скъпа Ванилиа, прави си това,ч което си си решила без да даваш отчети на никого. Първо ще се предпазиш от въпроси от типа: Какво стана, ще има ли бебе, ама какъв е проблема, какво ще правте и т.н, и т.н. Ние вече втора инсеминация правихме в София, а иначе живеем във Варна, без роднините да знаят за какво става дума. То си е ваша работа, ама най-добре направете спермограма, за да избегнете този фактор и си продължавайте напред. Успех!


*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #15 -: Януари 09, 2007, 08:51:51 am »
Минат ли шест месеца, значи някъде има проблем.
Щом системата ви е такава нищо не ти пречи да кажеш, че правите опити от една година или повече, за да ускориш нещата.
*
Re: Спермограма - кога?
« Отговор #16 -: Януари 10, 2007, 13:30:17 pm »
При нас изследвания си направих аз, защото ми беше по-лесно да излизам от работа и нещата се оказаха доста зле! Тогава не знаех въобще за какво става въпрос. Като казах на жена ми, все едно я ударих с мокър парцал, не знаеше къде се намира :D