0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Резултати от имунологични изследвания
« -: Декември 14, 2006, 09:45:43 am »
Здравейте момичета, скоро ВИ открих и съм безкрайно щастлива че ви има. И ние сме с предстоящо първо икси.
Ето моите резултати от генетичните изследвания, но още нищо не ми говорят. С доц. Конова ще се чуя след като станат и генетичните.
С мъжки фактор сме, нямам проблени със щитовидната жлеза, но тези резултати много ме притесниха:
1/ Повишен серумен IgG.
2/ Изследваните антифосфолипидни антитела – отрицателни.
3/ Периферни CD3-CD56+CD16+ NK клетки – повишени
4/ Показатели на яйчников резерв – повишен FSH.

Може ли да ми ги разтълкувате, много ли са лоши?
Доколкото търсих из нета - Повишен серумен IgG, говори за хламидийна инфекция ???, но пък при изследване за хламидия не се откриха завишени стойности.
А може би се лъжа?

*

    balmi

Re: Резултати от имунологични изследвания
« Отговор #1 -: Декември 14, 2006, 10:25:13 am »
Аз не съм от най-компетентните по въпроса, но за повишени НК клетки се влива имуновенин или интралипид по преценка на Конова и лекуващия лекар. За ФСХ можеш да го проследиш и в следващите месеци на трети ден от цикъла за да стане по-ясна картината. За хламидия също можеш да повториш изследването или по кръвен път или със секрет. За твое спокойствие направи и двете.
Re: Резултати от имунологични изследвания
« Отговор #2 -: Декември 14, 2006, 10:32:53 am »
Фейти, това IgG може да са други антитела, не е задължително да са за хламидия. Не пише ли повече в изследването ти? Аз съм правила изследване, на което пише хуморален имунитет и пак има IgG, IgM и IgA, но те не са свързани с хламидия. На изследването за хламидия пишеше изрично хламидия трахоматис или нещо подобно (не е при мен да ти цитирам точно.
За NK клетките ще ти препоръчат вливане на имуноглобулин.
А за яйчниковия резерв - зависи колко ти е повишен FSH. Тук имаше доста теми по този въпрос. Но е добре да повториш изследването, може да е инцидентна промяна.
При всички случаи трябва да чуеш мнението на доц. Конова, защото тя ти е назначила изследването.
*
Re: Резултати от имунологични изследвания
« Отговор #3 -: Декември 14, 2006, 13:31:28 pm »
IgG са антитела на имунната система (имуноглобулини). Има пет групи IgA, IgG, IgM, IgD и IgE.

Повишени стойности на IgG се свързат с хронични инфекции и автоимунни заболявания, както и с алергии към хранителни продукти.

Информацията е от интернет.

Намерих линк-а и на английски.
http://www.greatplainslaboratory.com/russian/immune.html
« Последна редакция: Декември 14, 2006, 13:36:35 pm от jul4e »