0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Момичета, здравейте!
Пиша за първи път тук, въпреки че ви чета от доста време - 6,7 месеца /откакто всъщност се опитваме да си направим бебе/. Преди някоклко седмици започнахме с изследванията и се оказа, че имам бактериална вагиноза.
Тъй като ще правим сватба след 10 дни не ми се ще да започваме лечението сега. Имате ли представа дали забавянето с 10 дни на приема на лекарства може да се окаже проблем?
Предварително ви благодаря и желая успех на всички!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #1 -: Април 27, 2005, 14:10:42 pm »
С какво те притеснява сватбата? Няма да можеш да пиеш заради лекарствата? Ако е само това, почни си лечението.  :)

Иначе никой не може да ти каже дали едно забавяне от 10 дни ще е фатално, но по принцип всяко забавяне е нежелателно.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #2 -: Април 27, 2005, 14:49:18 pm »
Мели, първо, мерси за отговора:)
Не ме притеснява толкова пиенето, колкото това, че лекарствата по думите на гинеколожката ми са много тежки за организма /трудно се понасят/ и силно влияят на психическото разположение.
Ти имаш предвид, че не е проблем да изпия една чаша вино напр., така ли да разбирам?
Ще си позволя и още един въпрос /с уговорката, че търсих такава информация, но не намерих/: Дали партньорът ми да пие същите лекарства като мен или е по-добре да се направи изследване на еякулат и антибиограма?
Отново благодаря предварително!
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #3 -: Април 27, 2005, 15:30:25 pm »
Аз пих хапчета заради бактериална вагиноза и не ми повлияха по никакъв начин. На всеки различно.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #4 -: Април 27, 2005, 15:47:16 pm »
Василена, а с партньора ти еднакви лекарства ли пихте?
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #5 -: Април 27, 2005, 15:58:16 pm »
той не пи нищо - само аз.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #6 -: Април 27, 2005, 16:16:00 pm »
Цитат на: pola
Ти имаш предвид, че не е проблем да изпия една чаша вино напр., така ли да разбирам?

Точно така. :)

Цитат на: pola
Ще си позволя и още един въпрос /с уговорката, че търсих такава информация, но не намерих/: Дали партньорът ми да пие същите лекарства като мен или е по-добре да се направи изследване на еякулат и антибиограма?

Ако има и трихомонас, то непременно се лекуват и двамата партньори.

Цитат на: wassilena
Аз пих хапчета заради бактериална вагиноза и не ми повлияха по никакъв начин. На всеки различно.

Именно, може и никакви странични действия да няма.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #7 -: Април 27, 2005, 16:57:35 pm »
Няма трихомони. Но гинеколожката каза, че е добре да ги пие и партньора.
Мели, още веднъж благодаря за помощта! :)
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #8 -: Април 27, 2005, 20:15:21 pm »
Какво всъщност ще пиеш, та толкова се притесняваш?
*
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #9 -: Април 28, 2005, 15:20:21 pm »
Ципрофлоксацин, арилин /метронидазол/ и флажил вагинално. Нямаше да се замислям толкова, ако гинеколожката не ми беше подчертала колко трудно се понасяли от организма...
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #10 -: Април 28, 2005, 15:23:18 pm »
Е, стига бе, може малко да ти се гади от метронидазола, ще вземеш деган и готово.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #11 -: Април 28, 2005, 15:29:37 pm »
Цитат на: Meli
Е, стига бе, може малко да ти се гади от метронидазола, ще вземеш деган и готово.  :)

Ок, хварлям се в боя /с бактериалната вагиноза/ и ги почвам от вдругиден, че в момента съм в цикъл.
Благодаря на всички ви за съдействието!
И пак - много успех на всички ни, момичета.

http://www2.fertilityfriend.com/ticker/6d647/ttc.png
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #12 -: Април 29, 2005, 10:22:02 am »
Приятни емоции около и на сватбата! 8)
Благодаря ти, Бени!







*
Бактериална вагиноза и забременяване
« Отговор #13 -: Април 29, 2005, 11:23:22 am »
Цитат на: FreshBreeze
Приятни емоции около и на сватбата! 8)

Мерси :)