0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
стимулация и жлъчка
« -: Декември 13, 2006, 20:07:34 pm »
Момичета, искам да ви питам при някоя след стимулация за инвитро увредила ли се е жлъчката, че аз имам една непостоянна болка от дясно под ребрата, която се появи 10 дни след трансфера, и още я има и като говорих с доктора той каза, че като нищо мога да направя жлъчна криза. Някоя има ли такъв проблем, и ако да какво и помогна
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: стимулация и жлъчка
« Отговор #1 -: Декември 13, 2006, 20:11:02 pm »
Но-шпа помага за жлъчни спазми. Разрешено е и за бременни. Питай лекаря си.
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: стимулация и жлъчка
« Отговор #2 -: Декември 13, 2006, 20:34:37 pm »
Ани, странно ми е. Дано да нямаш проблеми, миличка. Ти с нашия Док ли говори днес?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: стимулация и жлъчка
« Отговор #3 -: Декември 13, 2006, 20:40:39 pm »
Момичета, искам да ви питам при някоя след стимулация за инвитро увредила ли се е жлъчката, че аз имам една непостоянна болка от дясно под ребрата, която се появи 10 дни след трансфера, и още я има и като говорих с доктора той каза, че като нищо мога да направя жлъчна криза. Някоя има ли такъв проблем, и ако да какво и помогна
Защо неотидеш на специалист да те види на едно ехо????По принцип жълчка така боли под ребрата .Дано обаче наистина да ненаправиш криза че е адски болезнено,от личен опит ти го казвам.Жълчка може да се раздразни от храна,лекартва,стрес и напрежение.Как то ти написа Лали може да пиеш НОШПА,тя премахва спазмите. :D
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: стимулация и жлъчка
« Отговор #4 -: Декември 13, 2006, 20:45:20 pm »
Ади, мила би ли ми описала каква болка се чувства от жлъчката, че при мен има болка ама само при определени мои движения, или като си взема дълбоко въздух, през другото време не ме боли. Понякога намалява , понякога по-силно я чувствам, но леко боли , не силно. Та вече незнам, дали тази болка е от жлъчката.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: стимулация и жлъчка
« Отговор #5 -: Декември 14, 2006, 00:50:51 am »
Аничка, боли както казват под лъжичката. Това е почти в центъра на гръдния кош. Можеш да провериш най-лесно дали е жлъчка ако изключиш от храната - пържено, лук, горчица, тежките храни и да те видят на ехограф. При такъв преглед - един добър специалист винаги може да ти каже дали имаш такъв проблем или не. Аз имам полип на жлъчката и доста често имам кризи. Много боли, все едно си ял нещо развалено, боли те стомаха, но високо горе. Можеш също да пиеш ментов чай - помага за успокояването.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: стимулация и жлъчка
« Отговор #6 -: Декември 14, 2006, 07:23:35 am »
Аничка ,при мен болките са в дясно под ребрата ,под лъжичката и усещам един дискомфорт и тежест под ребрата.Това е когато леко е въспалена.Иначе почне ли кризата,болката е нечовешка ,започва от пред ,минава през цяла талия,към гърба ,чак към плешката.
Как то ти писах,и как то ти каза Ганка отиди на едно ехо да те видят,веднага ще стане ясно каде е проблема. :D
Ако наистина е жълчка,трябва спокойствие и диета. :D
*
Re: стимулация и жлъчка
« Отговор #7 -: Декември 14, 2006, 12:54:06 pm »
аз с прегъната жлъчка. наистина кризата е направо непоносимо болезнена. при мен болката е дясно подребрие и отзад преминава към плешката. когато съм така съм на пълен глад и после се захранвам.това е спасението докато отмине. иначе съм чувала за разни рецепти с лимон и зехтин, а за лекарства - ношпа, ровахол, цинарикс но с рецепта.успех ани.дано да няма нищо
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: стимулация и жлъчка
« Отговор #8 -: Декември 14, 2006, 14:53:36 pm »
И аз имах подобен проблем - но нито съм след трансфер, нито е било жлъчката - оказа се нерв. Иди на ехо, както са ти казали момичета - ако е жлъчка, ще се проличи ясно.
Стискам палци за процедурата!!!
« Последна редакция: Декември 14, 2006, 19:41:32 pm от evro »

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
Re: стимулация и жлъчка
« Отговор #9 -: Декември 14, 2006, 19:29:49 pm »
Благодаря ви момичета!!!