0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Въпрос за Естрофем-а
« -: Декември 08, 2006, 12:01:12 pm »
Здравейте момичета! Дали може някой да ми каже каква е  ролята на естрадиола при ин витро-вчера ми беше пункцията и доктора ми предписа Естрофем 2мг(естрадиол 2мг). Имам пълно доверие на доктора, а на листовката на Естрофем-а пише , че е противопоказен при бременност (не че има такава) ,та затова се чудя каква е ролята му в случая :?:


*
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #1 -: Декември 08, 2006, 13:47:34 pm »
Здравей Данни С !
   :D
Пилаш - Естрадиол - ЕSTROFEN защото ималаш достатачно ендометриум. Това ще ти помогне.
Дано да успеш !

http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #2 -: Декември 08, 2006, 14:29:41 pm »
Те май го дават винаги след трансфер на всички, но на всеки в различно дозировка според хормоните му.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #3 -: Декември 08, 2006, 14:36:58 pm »
Аз го пия сега преди трансфера за растеж на лигавицата. :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #4 -: Декември 08, 2006, 18:40:06 pm »
Не е добре да се пие преди трасфер /освен на замразени/ защото затормозява образуването на фоликули.
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #5 -: Декември 08, 2006, 18:44:07 pm »
Това не го знаех, а то после като се пие не е ли вече късно, ако от преди това ти е тънка лигавицата, как ще се закрепи първоначално. Аз си спомням , че последния път много ме бяха натъпкали с това лекарство.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #6 -: Декември 08, 2006, 20:01:45 pm »
Ами късно е, но все пак си е някаква помощ за нарастването.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #7 -: Декември 09, 2006, 08:03:49 am »
Аз го пих след инсе поради тънка лигавица.(за жалост при мен нямаше ефект)
*

    reya

Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #8 -: Декември 11, 2006, 11:04:34 am »
Здравейте, момичета!
Включвам се за пръв път. След инсе ми бе предписан Естрофем - 2 пъти по 1, а също и Урогестан (вагинално) - също 2 пъти по 1 глобула. Моля ви, кажете вие колко продължително сте ги взимали.
Аз уж правилно разбрах, че Урогестана трябва да го взимам 10 дни, а Естрофема поне 2 седмици.( след това при успех - Дай, Боже!, ще бъде продължен). Сега обаче, като ме треснаха едни съмнения - да не съм объркала нещо! Ще се побъркам от притеснения. Не мога да се свържа с док. Очаквам от вас малко светлина по въпроса. Благодаря ви!
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #9 -: Декември 11, 2006, 11:14:22 am »
Задължително е да си говориш с твоя доктор - той е в течение на твоите неща и знае най-добре. Така че щом имаш съмнения веднага го търси и уточни въпроса. При всеки както дозировката тако и вида на лекарствата могат да са различни. Иначе стандартната схема е тази.


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*

    reya

Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #10 -: Декември 11, 2006, 11:25:17 am »
Благодаря ти, Марина!
разбира се, ще продължавам да звъня на доктора, но ти много ме успокои, още повече, че и на самата рецепта до Урогестана е написано - 10 дни!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #11 -: Декември 13, 2006, 10:06:35 am »
Хм, аз пия естрофем 2 по 1 на ден от деня на пункцията. Казвате, че е за лигавицата на матката, но моята е 17мм.  :? явно, презастраховка?!  :D


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #12 -: Декември 13, 2006, 10:26:08 am »
Аз пък знам, че започва да се пие от деня на биене на  Прегнила.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #13 -: Декември 14, 2006, 14:59:26 pm »
Хмм, на мен пък са ми го изписвали от 7 ден, с обяснението че  клостила изтънява лигавицата!?!
Дано слънчо огрее и моят дом ...
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #14 -: Декември 14, 2006, 23:03:52 pm »
И аз пих Естрофем 2мг 2х1 след транфера - не помня колко дълго, но май ми отиде около кутийка и половина. Имайте доверие на лекарите и не забравяйте, че след трансфер, всички са бременни до доказване на противното  :D
"Всичко е възможно! Невъзможното просто отнема повече време"
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #15 -: Декември 17, 2006, 10:33:12 am »
Ясно е, че повечето от нас след трансфер пият Естроферм с различна дозировка. Но все пак не мога да разбера  :ask: защо се изписва есторфем, при условие че естрогена подпомага узряването на фоликули, пика на естрогена предизвиква пик в ЛХ, и в крайна сметка това не пречи ли на вече трансферирани ембриони? Ами при трансфер на замразени каква роля играе при условие, че в деня на трансфера лигавицата е с достаъчна дебелина (например 12-13мм). А и ако може споделете кой колко време е пил лекарството след трансфер?
Обещах на Ganka:)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #16 -: Декември 17, 2006, 10:47:30 am »
Естрофема го изписват поради лигавицата. :D
Re: Въпрос за Естрофем-а
« Отговор #17 -: Юли 26, 2011, 16:59:24 pm »
Здравейте след месеци изследвания най накрая се установи че овулация няма
Много ви моля ако някой е приемал estrofem 2mg,сподели на мен ми е изписан в КИРМ плевен и не ми се ще да повярвам че може да подтиска производство на фуликули Трябва да го пия от 3ден,с клостилбегит по1????И на 8и 9ден инжекции menogon 75
Много ви моля ако знае някой какво ще повлияе този estrofem 2mg да ми каже че вече и аз незнам какво да мисля :(