0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Висок прогестерон
« -: Декември 07, 2006, 18:27:16 pm »
Здравейте момичета! :)
Искам да ви попитам нещо, но ще започна с малко предистория, за да изясня ситуацията.

На 12 ден от цикъла прегнил 10000, на 13 ден инсеминация на неспукани фоликули, на 15 ден УЗ, при което док. ми казва, че овулация е настъпила най- вероятно предния ден / на 14 ден/.
И понеже прогестерона винаги ми е бил на долна граница док. ми изписа Utrogestan 100 - 2 x 2 глобули дневно. Днес ми е 21 ден и отново изследвах прогестерона. Оказа се, че е много над горна граница.
Ето и самия резултат:

Progesteron - 268.8  -  Фоликуларна фаза ( 0.48 – 4.45 ) Овулационен пик ( 2.40 – 4.70 ) Лутеална фаза ( 10.62 – 81.28 ) Менопауза ( 0.30 – 2.50 ) Мъже ( 0.70 – 4.30 ) Бременност : І-во тримесечие ( 35.68 – 286.20 ) ІІ-ро тримесечие ( 81.25 – 284.29 ) ІІІ-то тримесечие ( 153.91 – 1343.55)

Та въпроса ми е - дали е нормална тази стойност? Като гледам референтите, ако съм бременна - да, но ако не съм /и най-вероятно не съм / какво следва? Той от самосебе си ли ще спадне или ще трябва да пия нещо за сваляне?

Май стана доста дълго, а и аз съм доста объркана...

Дано да сте ме разбрали и ако някой може да помогне с инфо, ще съм много благодарна, защото срещата с док. е чак следващия петък.

Късмет на всички и много усмивки!  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Висок прогестерон
« Отговор #1 -: Декември 08, 2006, 13:17:27 pm »
galli Здравей!  :D
Дано да е станало чудото.
Според мен Прогестерона е по-висок защото са ти били Прегнил и то 10 000 единици. Той засилва дейността на ЖТ и от там - се получават по-високи нива на прогестерона.
Освен това Утрогестана е 2 пъти по 200мг  - това доста ще увеличи плазмената концентрация на прогестерона /при 100 мг - май беше около 10 ng/ml, ако не бъркам нещо/
Освен това ако си заченала - оттам още би се повишил прогестерона.
Така че може и да е станало / поне аз така мисля :D /
Какво ще стане с прогестерона, ако не си бременна?
След прекратяване дейността на ЖТ /дори и да няма бременност то функционира до 7-я ден след О./ - прогестерон не се синтезира /той се образува единствено в ЖТ/.
Внесеният от вън /Утрогестан/- ще го изпишкаш.
От Прегнила - той действа на ЖТ, него като го няма - пак няма да има прогестерон.
Стискам палци да е станало.
10-11 дена след Прегнила / дори и 14 / може да направиш тест за бременност - по-рано няма да е точен, защото Прегнила/който е ЧХГ/ няма да се е излъчил.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Висок прогестерон
« Отговор #2 -: Декември 08, 2006, 13:39:42 pm »
Много ти благодаря за изчерпателния отговор, denis:)

Аз имам проблем с хормоните на щитовидната жлеза и затова като видях високия прогестерон се притесних. Помислих, че пак ще се налага лечение, а не ми се щеше да занимавам д-р Владимиров по телефона с моите притеснения. Все пак човека си има доста работа и без мен.  :)

Искрено се надявам да съм бременна, но след толкова време опити, май трябва да е станало чудо .
За теста ще изчакам още няколко дни, не ми се ще да разбивам илюзията все още, искам още няколко дни да вярвяам, че съм бременна.  :)

Пожелавам ти много късмет и хубави празници!
 :balk_104:
Re: Висок прогестерон
« Отговор #3 -: Декември 08, 2006, 14:35:33 pm »
Дано да е станало ,Гали, има големи шансове, но гледай да си спокойна и разбира се че ако нещо те притеснява би трябвало да държиш доктора си в течение, за да може да помага на време. Стискам ти палци!!! :youwoman:


Когато искаш, намираш начин, когато не искаш, намираш оправдание
*
Re: Висок прогестерон
« Отговор #4 -: Декември 08, 2006, 14:50:10 pm »
Благодаря ти, marina15 !

 :balk_21: