0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sami

  • *****
  • 1148
  • Обожавам малките ми куклички!!!!!!!
Знаете ли нещо за запушени нослета?
« -: Декември 03, 2006, 19:57:20 pm »
Мили момичета,искам да ви попитам дали знаете нещо за запушените нослета,какво може да им се даде?
Аз имах грип,и сигурно съм заразила бебетата.
От два дена са им много запушени нослетата,едвам дишкат милите.
Лекарят каза че не може нищо да им даде,защото са много малки
,2.5 месеца.


http://www.zdravei.bg/videos/id_6940/title_v
torija-rojden-den/http://bg-mamma.com/ticker/69256
*
Re: Знаете ли нещо за запушени нослета?
« Отговор #1 -: Декември 04, 2006, 13:51:57 pm »
Sami,
в предишния брой на списание "Мама" имаше изброени капки за нос, подходящи за бебета.
Сега само ти изброявам марките и дозировките:
Vibrocil (за деца от 6 месеца до 1 година - 1 капка във всяка ноздра 3-4 пъти дневно);
Nisita (за кърмачета и деца до 2 години - по 1 впръскване във всяка ноздра няколко пъти дневно);
Resoxym (за деца от 3 месеца до 1 година - 2-3 капки във всяка ноздра на всеки 10-12 часа);
Sterimar (ежедневна хигиена на носа при кърмачета - от 2 до 6 впръсквания в ноздра);
Coryzalia (по 1 таблетка на всеки час до 12-ия час от първия прием, при деца до 1 година таблетките се стриват и разтварят в малко вода, дават се с лъжичка).
По-късно ще ти напиша повече подробности за всяка една от тях.

Ти междувременно можеш да попиташ лекаря си за някое от тях.
*
Re: Знаете ли нещо за запушени нослета?
« Отговор #2 -: Декември 04, 2006, 16:13:18 pm »
Сами, как така не може защото са малки?? Попитай поне за физиологичен или стеримар. аз съм слагала от тях като беше малка Ели.
17.01.2005                                                                              21.11.2013
*
Re: Знаете ли нещо за запушени нослета?
« Отговор #3 -: Декември 04, 2006, 16:19:06 pm »
КАПКИ ЗА НОС, ПОДХОДЯЩИ ЗА БЕБЕТА

Vibrocil, Novartis Consumer Health, капки – 4,92/5,88 лв.
Съдържа съставки с отбъбващ ефект върху носната лигавица, проявяващ се със субективно усещане за отпушване на носа, и антихистамин. Осъществява бързо и продължително облекчаване на запушването на носа и хремата, причинена от различни инфекциозни или алергични нарушения на горните дихателни пътища. Подпомага прочистването на носните проходи при запушен нос и оток на носната лигавица. Не нарушава активността на назалните въси.
Използва се за облекчаване на носното запушване при простуда, остър и хроничен ринит, сенна хрема и др. алергични ринити, вазомоторни ринити и синуити. Може да се използва и като допълнение при лечение на отит; при пре- и постоперативни хирургически интервенции на носа.
За деца от 6 месеца до 1 година се слага по 1 капка във всяка ноздра 3-4 пъти дневно; от 1 до 6 години – 1-2 капки 3-4 пъти дневно.

Nisita, Losung, назален спрей 5,18 лв.; мехлем – 3,80 лв.
С Низита спрей за носа се използва лечебната сила натриевия хлорид – солта. При запушен нос поддържа лигавицата на носа влажна и подпомага неговото бързо отпушване. При суха и покрита с крусти носна лигавица Низита я овлажнява и води до бързото й възстановяване. При малки деца и кърмачета, които не могат самостоятелно да издухат носа си. Низита може да допринесе за почистването на ноздрите и запазването на естествената защитна функция на носната лигавица.
За подпомагане лечението в случаите на запушен нос (при хрема), за почистване и овлажняване на лигавицата на носа (при сух въздух), за омекотяване на крусти.
При кърмачета и деца до 2 години - по 1 впръскване във всяка ноздра няколко пъти дневно, до 14 дни.

Resoxym 0,01%, ICN – Polfa - 2,07/2,18 лв.
Намалява отока на носната лигавица. Има бързо настъпващ и продължителен ефект, започващ 5-10 минути селд неговата локална употреба и продължаващ няколко часа (до 12 часа). Облекчава носното дишане, като намалява отока на лигавицата и води до подобрено оттичане на секрета. За облекчаване симптомите при остра хрема, синуити, сенна хрема и др. прояви на алергии на горните дихателни пътища, протичащи с оток на носната лигавица и запушване на носа.
За деца на възраст от 3 месеца до 1 година – 2-3 капки във всяка ноздра на всеки 10-12 часа.
Лигавицата на носа се овлажнява с помощта на напоен с разтвор памук.

Sterimar, Лаборатории Фумуз, Франция, спрей – 10.00 лв.
Морска вода. Ежедневна хигиена на носа при кърмачета, деца и възрастни. Овлажнява лигавицата на носа при сух въздух. От 2 до 6 впръсквания в ноздра.

Coryzalia, Laboratoires Boiron, France – 5,15 лв.
Хомеопатичен лекарствен продукт с антиконгестивно действие. Облекчава симптомите на ринити от различен произход. По 1 таблетка на всеки час до 12-ия час от първия прием. Приемите се разреждат при подобрение. Таблетката се държи под езика до бавното й разтапяне. При деца до 1 година таблетките се стриват и разтварят в малко вода, дават се с лъжичка.

Източник: Списание "Мама", ноември 2006 г.


Инфо от ИАЛ:
Виброцил
гел: КХП и ЛП
спрей:КХП и ЛП
капки:КХП и ЛП

Резоксим
капки: КХП и ЛП

Коризалия
таблетки: КХП и ЛП

КХП - кратка характеристика на продукта
ЛП - листовка за пациента
Re: Знаете ли нещо за запушени нослета?
« Отговор #4 -: Декември 04, 2006, 17:11:12 pm »
Сами, поне физиологочен разтвор със сигурност може да се даде на тази възраст. Ние имахме хремичка точно на 2.5 месеца и нашият педиатър препоръча по 1-2 капки във всяка ноздра през 30 мин за първите 2-3 часа, като след приема слагам бебето на съвсем ниска възглавничка, за да се оттича по-лесно носния секрет. После разреждам на 1 час, докато си легне бебето. После слагам, когато се буди да папка през нощта. На 2 ден и нататък съм слагала през 2-3 часа. Така хремата значително намаля за 3 дни и съвсем отшумя за седмица.
Все пак, каквото и да решиш, питай вашия педиатър първо.
Бързо оздравяване!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Знаете ли нещо за запушени нослета?
« Отговор #5 -: Декември 04, 2006, 17:39:35 pm »
На нас днес ни предписаха за запушен нос Olynth - капки, слагат се по 1 до 2 капки в ноздра. Знам, че и на по-малки деца може да се дава. Провери също и за това лекарство и дано скоро се оправите.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Знаете ли нещо за запушени нослета?
« Отговор #6 -: Декември 04, 2006, 21:18:59 pm »
Гане, и на нас ни бяха изписали Олинт (назален спрей) - вечер за отпушване на нослето. На децата на мои приятелки също са го изписвали, както и съм чела, че го препоръчват в бг-мамма. Но те съветвам да внимаваш с дозирането. Този препарат е регистриран в България, но в противопоказанията му са включени децата под 2 годишна възраст.
Виж КХП и ЛП.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Знаете ли нещо за запушени нослета?
« Отговор #7 -: Декември 04, 2006, 21:33:41 pm »
Верди, при мен лекарството е друга опаковка - от разтвор с 0.025 % от веществото и е за капане, а не спрей. Предполагам, че след като ми го е изписал немски лекар, а и тук контролират всичко, което ти дават, не би трябвало да има проблеми. А и аз слагам много малко. По 1 капка 2 пъти на ден. Въпреки всичко, не смятам да прекалявам, а и в дозирането е упоменато, че е също и за деца от 0 до 2 години. Благодаря ти!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Знаете ли нещо за запушени нослета?
« Отговор #8 -: Декември 05, 2006, 12:02:40 pm »
от разтвор с 0.025 % от веществото .......... а и в дозирането е упоменато, че е също и за деца от 0 до 2 години.
Това ми звучи доста по-добре! Знаех си аз, че в немско нещата стоят другояче!
Дано Александър се оправи бързо!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Знаете ли нещо за запушени нослета?
« Отговор #9 -: Декември 05, 2006, 15:09:43 pm »
Ами тук лекарствата се следят много, тъй като можеш да осъдиш всеки - от доктора до аптекаря. Не се продават безконтролно и без рецепта. А и рецептата ти се проверява със сигурност. Аз като бях бременна не искаха да ми продадат парацетамол, точно защото съм бременна. Въпреки че лекарката ми ми разреши да пия. Изобщо безконтролно пазаруване на лекарства и ходене по лекари - няма.
Надявам се да се оправи бързо. Благодаря ти още веднъж!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю