0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ani4ka78

  • ***
  • 220
  • Моята принцеса
стимулация с клостилбегит или Пурегон
« -: Декември 02, 2006, 17:43:51 pm »
Момичета имам следния въпрос. Има ли някоя от вас да е била стимулирана със средно-скъпите лекарства /Фостимон, менопур и меногон/ и да образува малко фоликули /2-3/ а след опит два да е стимулирана с клостилбегит и да е дала стимулацията същия резултат и съответно до успешен край или пък стимулацията да е с Пурегон или Гонал Ф и резултата да са повече фоликули и пак с успешен край инвитрото? Ще съм ви благодарна да споделите ако случая ви е такъв или знаете за нещо от рода. Предварително благодаря!!! :D
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Re: стимулация с клостилбегит или Пурегон
« Отговор #1 -: Декември 02, 2006, 19:57:52 pm »
Аз съм стимулирана три пъти с клостилбегит и един път с мерионал за инсеминации. Отговорът беше горе-долу еднакъв.
« Последна редакция: Декември 02, 2006, 20:05:01 pm от Lali »
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: стимулация с клостилбегит или Пурегон
« Отговор #2 -: Декември 02, 2006, 20:50:59 pm »
Аз съм стимулирана 2 пъти с Клостилбегит за инсе.......първия път 1 фоликул,втория път 2 фоликула.Резултат беше обаче изтъняване на лигавицата.При следващо инсе мисля да пробвам с меногон.
Но при всеки е различно......всеки организъм реагира по-различен начин!Успех!
*

    NDK

  • *
  • 174
  • Двете слънца които топлят сърцето ми.
Re: стимулация с клостилбегит или Пурегон
« Отговор #3 -: Декември 02, 2006, 23:05:56 pm »
Ани , жена ми бе стимулирана 2 пъти с мерионал/ от този клас каквито са менопур-меногон/  - добър отговор като бройка фоликули, но 30 % годни и оплодени , последва и стимулация след това със серпафар - / 3-7 ден от мц по 1 хапче на ден / - тръгнаха 3 малки +3 големи фоликула - не се стигна до ЕТ. След серпафара,лигавицата силно изтъня под 6 мм.

Дано скоро да намериш подходящия за теб протокол и успех !  :balk_602:
Re: стимулация с клостилбегит или Пурегон
« Отговор #4 -: Декември 05, 2006, 10:56:01 am »
Аз имам една стимулация със серпафар, и на пункцията беше голямо разочарование - един празен фоликул и една куха яйцеклетка. Иначе на естествен цикъл яйцеклетките ми са много хубави. С мен беше едно момиче, на което пък от две извадени след клостилбегит и двете се оплодиха, така че явно е индивидуално.

Успех!
Благодаря ти, Бени!