0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    agalina

Пости и м.фактор
« -: Април 19, 2005, 21:15:21 pm »
Знаете ли дали дългите пости влошават качеството на сперматозоидите?Все пак липсват основни храни.Може би д-р Мели е срещала нещо по въпроса?
 Успех на всички.
Пости и м.фактор
« Отговор #1 -: Април 20, 2005, 12:59:33 pm »
По време на поста не се гладува все пак, няма полови контакти и още нещо поста е вече към края си така че твоя човек или е постил или не.
Успех!
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    agalina

Пости и м.фактор
« Отговор #2 -: Април 20, 2005, 17:50:40 pm »
Да,има още 10 дни,а тогава е овуто...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Пости и м.фактор
« Отговор #3 -: Април 20, 2005, 18:03:32 pm »
Цитат на: agalina
Да,има още 10 дни,а тогава е овуто...


за 10 дни нищо не става... след 10 дни мъжът ти ще еякулира сперматозоиди, които са се образували в продължение на 3 месеца!!!

сперматогенезата продължава горе-долу толкова

а по принцип не мисля, че е много умно от страна на мъж и жена, които се опитват да заченат дете, да се подлагат на необичайни хранителни ограничения!
ако сте толкоз верващи христиени, че да постите, както каза луната, по време на пости не се прави секс! така че....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Пости и м.фактор
« Отговор #4 -: Април 20, 2005, 18:08:16 pm »
Постите със сигурност влошават качеството на спермазотоидите.
И имай предвид, че сега се образуват някои, които ще излизат след три месеца.
*

    agalina

Пости и м.фактор
« Отговор #5 -: Април 20, 2005, 19:42:25 pm »
А бе не е от християнство- има си традиция човекът всяка година.
  Има ли вегетарианци измежду вашите половинки?Кяато знам що народ не яде животни...
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Пости и м.фактор
« Отговор #6 -: Април 21, 2005, 10:48:21 am »
Постите са хубаво нещо, както и традициите.
Аз лично не постя, но бих искала, ама нямам воля.
Между вегетарианство и постене има разлика.
*

    Anonymous

Пости и м.фактор
« Отговор #7 -: Април 22, 2005, 12:00:03 pm »
Не съм чувала да има връзка между постенето и качеството на спермата. Аз пък си мисля че ние имаме проблеми със спермата от прекомерна консумация на месо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Пости и м.фактор
« Отговор #8 -: Април 22, 2005, 12:18:01 pm »
Цитат на: Anonymous
Не съм чувала да има връзка между постенето и качеството на спермата. Аз пък си мисля че ние имаме проблеми със спермата от прекомерна консумация на месо.


то с чуване и мислене не става....
има си наука за тия неща!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Пости и м.фактор
« Отговор #9 -: Април 22, 2005, 12:22:29 pm »
Качеството не зависи само от храната, а и от бельото , начина на живот, здравословното състояние и т. н.
Бъди себе си!
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Пости и м.фактор
« Отговор #10 -: Април 22, 2005, 12:46:13 pm »
Да, така е, но качеството на храната е едно от нещата, които можем да контролираме. Липсата на хранителните вещества от месо, мляко, масло, яйца при всички положения изтощава организма.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Пости и м.фактор
« Отговор #11 -: Април 22, 2005, 15:11:03 pm »
Храненето определено влияе на качеството на спермата, това е отдавна известно.

В случая с постите има значение какъв е поста, колко дневен, до каква степен и т.н. А също и какви са били първоначалните стойности на спермалния анализ, преди постите. Така че едва ли има еднозначен отговор.

Бих направила изследване, ама къде да търся 30 постещи мъже, съгласни да се изследват? :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Пости и м.фактор
« Отговор #12 -: Април 22, 2005, 17:11:45 pm »
Що не каза по-рано бе, Мели, щяхме да накараме нашите да постят в името на науката :D  :wink:
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Пости и м.фактор
« Отговор #13 -: Април 22, 2005, 17:13:49 pm »
Цитат на: StefiZ
Що не каза по-рано бе, Мели, щяхме да накараме нашите да постят в името на науката :D  :wink:


Стефи, ми то с един акъл - кое по - напред! Обаче догодина какво им се пише, само ако знаят! В името на науката. :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Пости и м.фактор
« Отговор #14 -: Април 22, 2005, 17:29:58 pm »
Ама той моя наистина пости една година, така че мисля, че лесно ще го навием :D
Пости и м.фактор
« Отговор #15 -: Април 25, 2005, 14:11:11 pm »
Мели като каза за 30 постещи и се сетих за тези, които лятото гладуват при д-р Емилова на Пампорово, може и от там.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
Пости и м.фактор
« Отговор #16 -: Април 25, 2005, 14:19:36 pm »
Ако постенето е включвало само ядене на пържени картофи, Тодор ти го пращам веднага! :lol:  :lol:  :lol: