0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Генети4ни изс.-цена
« -: Ноември 30, 2006, 13:28:50 pm »
Интересуваме цената на генети4ните изследвания за тромбофилия
фактор V Лайден , протронбонов ген и още две имаше ако сте ги правили пищете ми приблизителната цена.
И другият ми вьпрос е защо трябва и сьпругьт ми да ги прави?
*
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #1 -: Ноември 30, 2006, 16:26:43 pm »
Ние ги правихме февруари и тогава струваха 45 лв. за изследването и на двамата + 10 лв. за консултацията при генетика, общо 55лв.
*
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #2 -: Ноември 30, 2006, 16:35:07 pm »
Здравей, аз правих ДНК анализа за тромбофилия и хромозомен анализ в Плевен лятото. Цената на изследването за тробофилията е  30 или 35 лева. Прави се само на жената. Хромозомен анализ се прави и на двамата партньори и струва по 50 лева за всеки. Разбира се , ако искаш може да се направи хромозомен анализ само на един от двама ви, но това ще го решите на място при консултацията с генетик, която се провежда преди самото изследване. Тя също се заплаща и беше някаква сума, ако не се лъжа 30 лева. 8O
*
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #3 -: Декември 11, 2006, 23:08:07 pm »
Мери,Галя, при кой ходихте съответно в София и Плевен и как става записването за генетични изследвания.Ще съм благодарна да ми дадете тази информация.  :balk_81:
*
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #4 -: Декември 11, 2006, 23:21:37 pm »
Здравей, във София сме правили генетични в МД. Отидохме на консултация директно при Георгиева /неуспях при Кременски/ и тя ми назначи определеното изследване. След това си записахме дата за вземане на кръв.
А в Плевен след консултацията с Конова, отидохме при Георгиева /генетичката/, на която предварително й се беше обадила Конова. Взимат кръв и след около месец отидохме за резултата лично.
Еми общо взето е това. Успех.
*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #5 -: Декември 12, 2006, 13:26:17 pm »
Ами аз ве4е си отговарям на въпрос4ето ?
Ходих в Плевен и цената на Днк анализ (4 генни мутации за тромбофилия)
е 40лв.
хромозомен анализ който  прави и на двамата партньори(в зависимост от конкретния случай)  е 50 лв на човек + 30лв консилтация
Така от горните изследвания аз направих само за тромбофилия, първо защото не си бях приготвила толкова пари и второ според генетика Процента на аборти във втори триместър на бремеността( както е при мен)породени от хромозомни аномалии е значително по-малък.
Все пак ако вси4ки останали резултали излязат добри ще си направим и това изследване.
Между другото доста трудно намерих тази генети4на лаборатория.
*
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #6 -: Декември 12, 2006, 15:20:22 pm »
Мери,Галя, при кой ходихте съответно в София и Плевен и как става записването за генетични изследвания.Ще съм благодарна да ми дадете тази информация.  :balk_81:
Бяхме запазили час при доц. Конова, а тя ни свърза с генетиците.
*
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #7 -: Декември 12, 2006, 21:58:29 pm »
хромозомен анализ който  прави и на двамата партньори(в зависимост от конкретния случай)  е 50 лв на човек + 30лв консилтация


Хромозиготния анализ го правихме в София и ни излезе 40 лв. 20 лв. за изследването и 20 лв. за консултацията.
*
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #8 -: Декември 13, 2006, 20:15:42 pm »
Благодаря ви и хиляди целувки  :balk_63:
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #9 -: Декември 22, 2006, 13:08:50 pm »
хромозомен анализ който  прави и на двамата партньори(в зависимост от конкретния случай)  е 50 лв на човек + 30лв консилтация


Хромозиготния анализ го правихме в София и ни излезе 40 лв. 20 лв. за изследването и 20 лв. за консултацията.

Извинявайте, но това изследванията за кариотип ли са или греша? При нас във ВМИ Пловдив, изследването на кариотип беше безплатно и консултацията също.
*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #10 -: Декември 22, 2006, 14:02:38 pm »
Явно става въпрос за едно и сьщо изследване
а по какьв пьт мога да си го направя по здравна каса:?????

Хромозомни аномалии

Феталните хромозомни аномалии са най–честата причина за спорадични аборти, засягащи повече от половината от ранните аборти. Нормалната хромозомен кариотип (диплоиден брой) при човека е 46 хромозоми, които са разпределени в 23 двойки (хаплоиден брой), като едната двойка се нарича полови хромозоми, при жените две X хромозоми, при мъжете – една Х и една Y хромозома. Гените, които носим, са разположени по протежение на хромозомите. За всеки ген съществуват две копия. Индивидът получава по едно копие на всеки ген и една от всяка хромозомна двойка от всеки родител Най–честите хромозомни дефекти са:

Тризомия

При тризомия към дадена хомоложна двойка хромозоми имаме и допълнителна трета хромозома. Това състояние включва множество различни тризомии и е по–често при по–възрастни майки. Този дефект не е задължително да се повтори и жената има реален шанс, че следващата бременност ще е нормална.

Монозомия

При това състояние липсва една хромозома в дадена хомоложна двойка. Само 1% от бременносттите с една Х хромозома оцеляват и заболяването се нарича синдром на Търнър.

Полиплоидия

Това е геномна мутация, при която има промяна в броя на хромозомите в кариотипа, кратна на хаплоидния брой. Това може да се получи, ако яйцеклетката се оплоди с повече от един сперматозоид.

Небалансирана транслокация

Това е по–рядка причина за аборт.

Някои от тези аномалии се предават от единия от двамата родители, който има така наречената балансирана транслокация, при която една от хромозомите е присъединила части от генетичен материал, който принадлежи на друга хромозома. Това обикновено не причинява проблеми на родителя, тъй като той има целия набор генетичен материал, само че част от него е на необичайно място. Ще има обаче значителен риск за плода, който ще наследи така наречената небалансирана транслокация, което означава, че фетусъс ще има повече или по–малко генетичен материал. Тази ситуация може да причини вродени аномалии или смърт на плода и аборт.
*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #11 -: Декември 29, 2006, 13:34:10 pm »
ето ги мойте имунологични изследвания
    Анти-кардиолипин IgG   11.652 (+)   (N<10, Low pos. 10-20,
Med. pos. 20-80, High >80)
      
    Анти-кардиолипин IgM   10.359 (+)   (N<10, Low pos. 10-20,
Med. pos. 20-80, High >80)
   Aнти-b2GPI –  IgG, IgA, IgM     0.626 (-)   (Cut off 0.728)
          CD3–CD56+16+NK-клетки   13%   (N 2-11%)
Има препорьчана терапия , но все още 4акам гинети4ните изс.
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #12 -: Януари 03, 2007, 09:34:18 am »
Тази сутрин ни изненадаха генетиците  :lol:. Понеже лятото пускахме изследване на кариотип на мъжа ми, то беше безплатно. Днес поисках да ми направят и на мен - 50 лв. Оказа се, че от август 2006 вече има цена и в Пловдив.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #13 -: Януари 03, 2007, 12:03:29 pm »
За съжаление това е вярно - вече и в Пловдив има цена за генетичните изследвания, вероятно преди са минавали по някаква програма.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #14 -: Януари 03, 2007, 20:52:08 pm »
В Стара Загора също се плаща по 50 лв на човек!Преди година моята позната си ги направи безплатно,......но сега вече се плащат! :(
*
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #15 -: Януари 06, 2007, 14:53:30 pm »
  генетични ИЗСЛЕДВАНИЯ


1.Chromosome  analysis  -Хромозомен анализ
   
2. Recurrent abortions or Spontaneous miscarriages of  First trimester- Immunological reason   
Female : ПО- PCR:
ANA,Anti- DNA,
AMA,ASMA,APA( ACL-aPS-Ape )
ASA,ATA,ENA,RF( quantitative )
LA, IgG, IgM, Ig
NK natural killer cells (CD3- CD16+CD56+)
male + female. APCA or cross-match
male: NbsAg,HCV,HIV,VDRL

3.Recurrent abortions of  Second-third trimester                 
Trombosis-Trombophilia             

ПО- PCR:
1)  Factor-V Leiden
- фактор V Leiden
2)Prothrombin mutationG20210A-factor II
- мутация G20210A в протромбиновия ген
3)MTHFR mutation C677
- генетичен вариянт C677T в гена на метилентетрахидрофолат редуктаза

Others:-omocystein, antithrombin deficiency, protein S , protein-C, fibrinogen, LA, ACL, ANA,ATA, RF, PT, PTT, INR,APC resistance


Имунологичен панел
Хуморален имунитет
•IgG, IgA, IgM, IgE
•C3-комплемент, C4-комплемент, C-реактивен протеин
Автоантитела
•Rheuma factor, Анти-нуклеарни антитела, Анти-двойноверижна ДНК
•Анти-Sm, SS-A(RO), SS-B (LA), Scl-70, Jo-1
Антифосфолипидни антитела
•Анти-кардиолипин - IgG, IgM
•Анти-β2GPI – IgG, IgA, IgM
•Анти-протромбин – IgG, IgM
•Антифосфолипидни IgG антитела (aCL, aPS, aPI, aPA, ab2GPI)
•Антифосфолипидни IgM антитела (aCL, aPS, aPI, aPA, ab2GPI)
Яйчников резерв
•Inhibin-B
•FSH, LH
Антитела срещу гамети
•Анти-овариални антитела, Анти-зона пелуцида
•Анти-спермални антитела, Анти-спермални антитела в семенна плазма
Хормонални изследвания
•FT3, T3, FT4, T4
•TSH, TAT, MAT
Полови хормони
•Estradiol (E2), Testosterone
•Progesterone, Prolactin
Инфекциозни причинители
•Chlamydia trachomatis IgG, Chlamydia trachomatis IgA
•Toxoplasma gondii IgG, Toxoplasma gondii IgM
•Helicobacter pylori IgG, Helicobacter pylori IgM
Имунофенотипизиране
•флоуцитометрична имунофенотипизация на левкоцити – репродуктивен  имунофенотип, NK клетки
•SDI флоуцитометричен анализ на сперматозоиди ( скоро! )
Цитогенетичен панел

Високо резолютивен хромозомен анализ на лимфоцити и клетки от други тъкани, с прилагане на различни оцветителни техники, позволяващи диагностика на бройни и структурни хромозомни аномалии, както и състояния на мозаицизъм.
Молекулярно-биологичен панел

ДНК-анализ на носителство на генни мутации за тромбофилия:
фактор V Leiden
мутация G20210A в протромбиновия ген
генетичен вариянт C677T в гена на метилентетрахидрофолат редуктаза
генетичен вариант в гена на тромбоцитен гликопротеин IIb/IIIa

Хромозомен анализ-и за двамата

Recurrent abortions or Spontaneous miscarriages of  First trimester- Immunological reason   -само за съпругата

Recurrent abortions of  Second-third trimester                 
Trombosis-Trombophilia  -само за съпругата
 
След едно неуспешно IVFи ICSI трябвя да се правят генетични ИЗСЛЕДВАНИЯ
Мисля че Доц. Конова е най-добра.
За Светлата
В България за NK клетки се провежда нмуномодулация.
В Гърция за NK клетки ваксина от извлечени клетки от кръвта на съпруга.           
http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #16 -: Януари 06, 2007, 15:10:13 pm »
Здравей Benji!!!!
2006 септември пуснах в Плевен при доц.Конова изследвания за хуморален имунитет: Ig G, Ig A i Ig M,Rheuma factor - автоантитела и антифосфолипидни антитела анти-кардиолипин G,M,Anti beta 2 Ig G,A,M;Антифосфолипидни Ig G антитела и Антифосфолипидни IG M антитела като платих съответно 100 лв.
Правих и генетика при доц.Симеонова, работят с доц.Конова съответно за прототромбинов ген и 4 генни мутации. Генетиката е 30 лв+30лв за генетичното консултиране.
Надявам се да съм била полезна!
*

    Svetlana

  • *
  • 31
  • Има цели, които си заслужават, само ако не убиват
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #17 -: Януари 08, 2007, 13:30:36 pm »
Да, благодаря за отговорите!!!
Аз ве4е си полу4их резултатите от ген. изсл. и  се оказва 4е там вси4ко е Ок
доста съм объркана ?
А сега какво да правя да се радвам ли да пла4а ли?
*
Re: Генети4ни изс.-цена
« Отговор #18 -: Януари 10, 2007, 13:15:17 pm »
Радвай се едно бреме по-малко.
Ако всичко генетично е ОК тогава УСПЕХ !!!! :goodluck:

 :bfp: ЩЕ УСПЕЕШ !!!!!!
http://www.vocalicious.com/empty_arms/empty_arms_mod.html

We we waited for 33 entire months our marvel and passed from all these stages.
Wishes the Virgin Mary she gives in all of you the child that so much lahtarate and you wait for.