0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    нов

ето и нашата спермограма
« -: Април 18, 2005, 17:26:56 pm »
PH -8
обем на еяк.  - 3,5
брой сперматозоиди - 62 500 000.00
30%- добре подв.
15%- слабо подв.
55% - неподв.
изобилие на левк. и слуз

 Кажете как е според вас. Моят гинеколог каза , че е доста зле? 8O  :(
*

    нов

П.П.
« Отговор #1 -: Април 18, 2005, 18:02:34 pm »
Извинете, че пиша на неправилно място.... :balk_159: , а също и за малкото информация за спермограмата, но това съм го приписала дословно от листа, нищо друго няма... :?
ето и нашата спермограма
« Отговор #2 -: Април 18, 2005, 18:11:22 pm »
Мен не навежда на мисълта че трябва да я повторите на друго нясто където се прави по-пълно изследване, левкоцитите доколкото знам говорят за някакво възпаление в момента но..., мъжките проблеми не са силната ми част. Другите ще дадат повече инфо.
url=http://www.zachatie.org/drz2010][/url]
*

    FreshBreeze

ето и нашата спермограма
« Отговор #3 -: Април 20, 2005, 09:28:44 am »
Изобилие от левкоцити със сигурност значи, че трябва да направите една микробиология на еякулат, да се види дали няма някакви бактерии. Иначе бройката е добре, а подвижността малко под нормите.

Успех!
*

    нов

...
« Отговор #4 -: Април 20, 2005, 09:43:19 am »
Благодаря ти за отговора, вече пуснахме микробиология, в петак ще знаем какъв е резултата, но в листа на спермограмата има 4 графи за подвижност, от където се определя оплодителната способност
-отлична
-средна
-лоша
-"невъзможна"
 ние сме в лошата, това не е ли доста под нормата??? :?
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
ето и нашата спермограма
« Отговор #5 -: Април 20, 2005, 09:53:41 am »
Лоша, но не "невъзможна" :wink: . Така, че надежда има. Изчакай и другите резултати и пиши. По всяка вероятност ще ти препоръчат нещо.
*

    gost

ето и нашата спермограма
« Отговор #6 -: Април 20, 2005, 11:15:41 am »
На нас ни препоръчаха инсеминация при по-добра подвижност и по-голяма бройка. Зависи от колко време не става. Ако е по-дълго,подвижността е под нормата или около границата и няма други проблеми, лекарите са склонни да мислят че причината е в подвижността и препоръчват инсеминация. При твоите левкоцити на първо място разбира се е микробиологията. Просто исках да ти кажа нещо по въпроса с подвижността.
*

    нов

!
« Отговор #7 -: Април 20, 2005, 12:16:50 pm »
Много ти бладоря! :)
*

    FreshBreeze

ето и нашата спермограма
« Отговор #8 -: Април 21, 2005, 12:32:07 pm »
Наистина, има какво да се желае за подвижността ... Имах предвид, че има случаи с 5% подвижни примерно. В доста случаи подходящо лечение помага... при нас се подобри бройката, която беше доста под норма, а подвижността си стои малко под долната граница.
Искам също да попитам, къде правихте спермограмата?

Успех!
*
ето и нашата спермограма
« Отговор #9 -: Април 21, 2005, 12:43:27 pm »
FreshBreeze,
С какви лекарства подобрихте показателите?
*

    нов

...
« Отговор #10 -: Април 21, 2005, 15:44:51 pm »
Здравейте,
 искам да ви кажа, че вече знам, че е от изключително значение къде се прави спермограмата...Ние избрахме възможно най-некачественото място, защото първо показателите са много малко и второ защото този център е известен с издънките си... :( :balk_80:   Сега чакам микробиологията , за да проверим причината за левкоцитите , след което ще назначат антибиотик /според бактерията/ :balk_160: ... Ще направим 2-ра спермограма на друго място и тогава ще ви споделя резултатите   :balk_173:   Ако накой от вас знае повече за възможността за бебе при подобни резултати на сперм. :sperm:  нека да сподели :babyflips:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
ето и нашата спермограма
« Отговор #11 -: Април 21, 2005, 16:59:44 pm »
за подобряване на количеството и подвижността на сперматозоидите може да помогнат няколко неща (писано е многократно):

1. спиране на цигарите и алкохола
2. прием на антиоксиданти ( вит. А, С, Е, селен, цинк - има комбинирани препарати по аптеките), фолиева киселина, Л-Карнитин, Трибестан (магарешки бодил)
3. спиране на горещите вани, тесните слипове и дънки, спането в горещи помещения с много завивки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    FreshBreeze

За Гъбка
« Отговор #12 -: Април 22, 2005, 09:31:33 am »
Гъбка, Джам добре и систематично го е написала. И при нас беше това, горе-долу. 1. Лекува дълго бактериална инфеция, като поотмина време след бактериите и многото антибиотици, може би това е оказало ефект; 2. Пи витамини - но не много и не редовно - иначе вит.А, вит.Е, част от времето с цинк, част от времето със селен. Пи един курс и Оксибор форте, ама това беше преди време; 3. Тъй като му казаха, че има варикоцеле, смени слиповете с боксерки, спря да ходи на басейн и на тангентор и да си слага лаптопа в скута; 4. Пи магарешки бодил - отвара, също от време на време, щото е малко разсеян.
Иначе не пуши и не пие (само малко понякога). Не знам точно кое помогна, и дано подобрението не е временно де...

Успех!
spermograma
« Отговор #13 -: Април 22, 2005, 23:58:25 pm »
Здравейте,
днес взехме изследванията от микробиология. Всичко е чисто, с изключение на 1 бактерия- "Enterococcus spp.", за която разбрах че се появява при възпаление на бъбреци, и др. подобни. Ще лекуваме с аугментин, след  което ще пуснем нова подробна спермограма на друго място.Някой от вас знае ли дали тази бакт. може да повлияе  движението на  :sperm: ?


П.П. до днес бях "нов", сега съм вече кукуригу...Приятно ми е!!! :smiley_abxb:
*

    FreshBreeze

ето и нашата спермограма
« Отговор #14 -: Април 25, 2005, 09:38:32 am »
И при нас бяха ентерококи точно... това е по принцип чревна бактерия, не знам дали от възпалени бъбреци може да се появи в еякулата ... при повечето хора, пишещи тук за проблем с бактерии в еякулат, казват че се изолират точно ентерококи...
Мисля че има връзка с показателите от сп-мата и дано като ги излекувате, те да се подобрят! При нас подвижността конкретно не се промени, но се промени броят, който беше доста под норма. Предполагам сте направили антибиограма, да се види от какво се повлияват най-добре? При нас лечението отне доста време :(  Дано при вас се изчистят от първия курс антибиотици!

Поздрави и успех!
ето и нашата спермограма
« Отговор #15 -: Април 25, 2005, 10:48:59 am »
Здравей FRECH BREEZ,
 моята гиненеколожка ме увери, че не е толкова упорита тази бартерия. На микробиологията бяха изброени около 6-7 вида антибиотик от които се повлиява. Предписаха му аугментин. Ще видим, днез го започна.
        От кога са вашите опити и има ли и друг проблем? :roll:
ето и нашата спермограма
« Отговор #16 -: Април 26, 2005, 16:27:52 pm »
Мдаа, би трябвало ако са хванати навреме да се излекуват бързо, при нас явно бяха станали почти хронични ... и при нас антибиограмата показваше доста антибиотици, но се наложи да пие различни и по-дълго. Наистина трябва да се лекуват, че иначе може да станат хронични.

Ние пробваме от Април 2003г., с известни принудителни прекъсвания. Засега само мъжки фактор, аз си направих куп изследвания и вкл. лапарокопия и се водя добре, нищо не се откри при мен. Мислехме заради м.фактор да почваме с инсеминации, но тъй като последните му резултати са по-добри, може и да изчакаме...

Поздрави и успех! :)
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
ето и нашата спермограма
« Отговор #17 -: Април 26, 2005, 17:52:18 pm »
Цитат на: kukurigu
Здравей FRECH BREEZ,
 моята гиненеколожка ме увери, че не е толкова упорита тази бартерия. На микробиологията бяха изброени около 6-7 вида антибиотик от които се повлиява. Предписаха му аугментин. Ще видим, днез го започна.
        От кога са вашите опити и има ли и друг проблем? :roll:


не е упорита ли? моят мъж от 9 месеца пие антибиотици на почивки и още не може да се отърве от нея!
твоята гинеколожка по-добре да не лекува заболявания на мъжката полово-отделителна система...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

ето и нашата спермограма
« Отговор #18 -: Април 26, 2005, 23:47:04 pm »
Frech Breeze,Jam
всъщност гинеколога, който посещавам започна с това, че тази бактерия е чревна, просто на мен ми е останал в съзнанието факта че е възможно да се получи от възпаление на бъбреците... Аз лично се надявам да се подобри нивото на подвижност и общата бройка :roll: :sperm2:  след курса с аугментин. Моята история е следната- 9м. противозачатъчни, следват 7 неуспешни месеца, 3м. лекуване на хламидия, и сега от 5. неуспех. Имам си овулация и много редовен цикъл. Досега само спермограма имерене на ову с тестове сме правили... Дали да не се ориентирам към друго?  :ask: Хормони?


П.П мъжката част спортува напоследък, но приема само аминокиселини, л-карнитин, витамини
*

    Anonymous

ето и нашата спермограма
« Отговор #19 -: Април 27, 2005, 09:06:56 am »
проба