0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Цикъл след неуспешно ин-витро?
« -: Ноември 27, 2006, 18:53:26 pm »
Искам да попитам тези момичета, които за съжаление са преминали през неуспешна прецедура ин-витро дали са имали проблеми с първия цикъл след това? При мен обикновенно цикъла ми е 5,6 дни, но след ин-витрото ми дойде и имах много силни болки първите дни, а вече ми е 9 ден и не знам дали това е нормално. Дали е някаква реакция на организма от лекарствата?
"Надеждата" е създание хвъркато,
което се загнездва в душата,
пее ни без думи
и никога не спира...не спира..."
                     Емили Диксън
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2006, 18:56:58 pm »
И при мен е така, предполагам че от стимулацията нараства много лигавицата и поради тази причина се получава така (но не съм компетентна по този въпрос). Съжалявам, че е било неуспешно.
Баткото - 11.12.2004 г., по-малката сестра - 07.01.2008 г.
*
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2006, 21:26:36 pm »
Първият цикъл беше обилен, но не може да се сравнява с втория. Закъсня с 1 седмица и течението беше много силно. Но след това нещата се нормализираха и следващите два пъти си дойде навреме и нормално.
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2006, 21:36:10 pm »
Галя, фокси, христина .... съжалявам! Гуш!
*

    didaki

Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2006, 21:53:52 pm »
При мен след два неуспешни опита,цикъла беше нормален като дни ,но на вторият ден със страшни болки ,които накрая се превърнаха в контракции и ме падна едно парче доста голямо което не е съсирек.Това се случи и при двата опита ,като на първият опит ми дойде на 28 мия ден а при вторият на 23 тия ден.И незнам дали е нормално да ти паднат такива неща.
*

    didi_788

  • **
  • 64
  • Няма невъзможни неща..винаги има решение
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2006, 12:45:19 pm »
 :(Миличка;при мен след неуспешното ин-витро на 22.10.06г. ;цикълът ми доста се забави.Дойде ми на 35-я ден и ми беше много оскъден.Въобще не беше болезнен но ми тече около 2-3 дни и до към 5-я ден имаше само няколко капчици.Друг път ми си е нормален цикъла и винагими идва на 27-я ден.Дано съм била полезна.Забравих да ти пиша;че ми тече не ясна кръв а само тъмно кафяво.
didi_788
*
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2006, 18:42:46 pm »
Няколко цикъла след неуспешно инвитро се нормализират хормоните. Докторите приемат за нормално през този период да има аномалии.
*
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2006, 22:03:00 pm »
Само беше малко по-обилен първите два дни и после всичко беше нормално. За съжаление, се оказа, че имам един неспукал се фоликул и сега съм на контрацептиви.
Най-добре питай твоя лекуващ лекар.
*
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #8 -: Ноември 29, 2006, 11:30:18 am »
Христина,на мен също ми продължи 10 дни,но док каза да не се притеснявам.
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #9 -: Ноември 29, 2006, 16:17:51 pm »
Zdraveite momi4eta,moiat transfer be6e na 05.11.2006g.Na 20 den zapo4na da mi zacapva, a na sledva6tia ve4e mi doide dosta me bole6e korema,no ne mi te4e mnogo.Na 22 den embriona izfrukna kato tapa,az go vidiah.Tova mi be6e 1 opit,dano po natam vsi4ko e ok. :bfp1:
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #10 -: Ноември 29, 2006, 17:32:09 pm »
Биско72 здравей!Извинявам се на момичетата че малко се отклонявам от темата,но искам да те попитам как разбра че това което си видяла е ембриона.При мен,на 11 ден след трансфера /без деня на трансфера/ вечерта се отделиха две бяло-кафеви аз ги нарекох топченца,не знам какво беше и когато реших че са ембриончетата /на мен ми върнаха 2/ през сълзи споделих с една приятелка,а тя ми каза че е изключено да са ембриончетата,защото на този етап изобщо не бих могла да ги видя с невъоръжено око.На следващия 12 ден започна жълто-кафяво цапане,което стана тъмно кафяво когато спрях утрогестана.Това цапане продължи 8 дни.Тъй като кървене изобщо не отчетох,а цапането беше много оскъдно реших че все още има надежда за мен,но на прегледа се оказа че вече имам два фоликула и тънка лигавица т.е. няма бременност.
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #11 -: Декември 13, 2006, 03:57:36 am »
Здравейте и от мен. След неуспешното инвитро-на 19.10.06 стана трансфера, цикъла беше много блезнен, придружен и с жестоко главоболие. Като цяло не беше обилен, както обикновено и като продължителност - 3-5 дни. На 23-тия ден след трансфера ме навести - много тъмно, почти черно течение. Следващият цикъл закъсня една седмица - док. каза, че това е напълно в реда на нещата, и е съвсем както преди манипулацията. 
*
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #12 -: Декември 13, 2006, 06:15:34 am »
Първият след ин витрото - много  болезнен, нормално обилен, но следващия много обилен. Явно е от хормоните. Съжалявам!
Не се отчайвай! Успех ти желая и много късмет!
*
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #13 -: Декември 13, 2006, 07:14:15 am »
  Биско - не е възможно да видиш как изхвърляш ембриона. Това е лигавица.
*
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #14 -: Декември 13, 2006, 22:48:10 pm »
Само не мога да разбера - дните ги броите от трансфера или от последната менструация?
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #15 -: Декември 14, 2006, 14:49:04 pm »
Дата на цикъл преди инвитро - 06.10.2006; трансфер - 19.10.2006. Първа менструация след инвитро - 11.11.2006; втора менструация след инвитро - 10.12.2006. Дано да си ме разбрала.
*
Re: Цикъл след неуспешно ин-витро?
« Отговор #16 -: Декември 15, 2006, 15:48:21 pm »
Христина и след моят неуспешен опит първия ми цикъл беше много болезнен, много обилно и страшни болки. Аз по принцип винаги съм така, но този път беше направо нетърпимо. Истината е, че никой не ме беше предупредил, че може да е така и аз бях на почивка... абе гадничко беше  :lol:
Песимистът вижда трудността във всяка възможност;
Оптимистът вижда възможността във всяка трудност!