0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Броене на гестационни седмици
« -: Ноември 27, 2006, 16:21:35 pm »
Здравейте момичета:)
Като новак тук имам питане: последната ми менструация беше на 06.10.2006. След закъснение и положителен тест отидох на лекар и на 11.11.2006 се установи бременност. Лекарката ми каза че съм в 4 гестационна седмица.
Въпросът ми е от кога започва броенето на седмиците защото нещо се обърках. Евентуалната дата на оплождане е м/у 20 и 23.10.2006.
Брои се от началото на последната менструация или от оплождането.
Предварително благодаря:):):):
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2006, 16:27:21 pm »
гестационните седмици се броят считано от първия ден на последната менструация. оплождането никой не знае кога е било.
ако последната ти менструация е била на 6.10, значи на 11.11 си в 6-та гестационна седмица, не в 4-та.
то в 4-та г.с. на ехограф не се вижда нищо все още.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2006, 11:11:06 am »
Съгласна съм с Джам, че трябва да си в четвърта г.с. Въпросът е, че по принцип се гледа и размера на плода според ултразвука.
Вярвам, че всеки един от тук ще сбъдне мечтата си!

Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2006, 11:48:26 am »
За размера на плода тогава ми казаха 8мм.
Вече започвам да си мисля глупости и да се плаша сама.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2006, 12:58:49 pm »
8 мм е размера на гестационният сак, не на ембриона.
Защото иначе, трябва да си в 14.5 г.с./по формулата: г.с= ДЕ+6,5
където ДЕ е дължина на ембриона/

ПП. От 06.10 до 06.11 са 31 дни +5=36:7 =5.14 или започнала си 6 г.с

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    naty_84

  • ***
  • 193
  • Искай нещо много силно и то се сбъдва.Повярвайте
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2006, 15:28:40 pm »
някой броят от деня на последната менструация а други от деня на оплождането.Аз като ходих на дог преди две седмици ми каза че съм в 8 г.с а според мен сега съм в 9 седмица.Иди че разбери броя от първия ден на последната менструация.Малко наистина е объркващо

[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2006, 16:25:28 pm »
някой броят от деня на последната менструация а други от деня на оплождането.Аз като ходих на дог преди две седмици ми каза че съм в 8 г.с а според мен сега съм в 9 седмица.Иди че разбери броя от първия ден на последната менструация.Малко наистина е объркващо

гестационната възраст на плода в медицината се брои по един и същи начин - от първия ден на последната менструация. няма "някои броят така, други иначе".
а докторът (не догът!) може да ти е казал седмиците според измереното на ехографа. то може да се разминава с гестационните седмици, броени от последния мензис.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2006, 16:41:45 pm »
Само ембриолозите си броим от деня на оплождане, но само когато ни е за науката. :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2006, 18:09:42 pm »
Цитат

гестационната възраст на плода в медицината се брои по един и същи начин - от първия ден на последната менструация. няма "някои броят така, други иначе".
Цитат

Аааа, Джамче, не съм съгласна :mrgreen:
И мойта докторка от ЖК брои гестационните седмици от деня на оплождането?!!!! Особено лесно й беше да ги смята като й казах датата на пункцията :balk_132: :jump12:


Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #9 -: Ноември 28, 2006, 18:20:03 pm »
Особено лесно й беше да ги смята като й казах датата на пункцията :balk_132: :jump12:

На Пункцията  8O Малеееййй, че луда жена :balk_77:  :jump12:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #10 -: Ноември 28, 2006, 18:52:47 pm »
via, стандартно бременността се води 40 седмици до термин. тези 40 седмици са считано от първия ден на последната менструация. тя твоята докторка пак така ги преобразува, като просто добавя към датата на пункцията (или трансфера) още 14 дни.
така просто е по-точно за определяне на термина. но общия брой седмици е пак 40.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #11 -: Ноември 28, 2006, 19:01:42 pm »
Тц, не. Отидох при нея в 7+6 г.с. Тя ме разпита за датата на последната менструация, инвитрото и пункцията. Включи УЗ и разгледа. "Находката" беше "ранен гестационен сак в 5-6 гест. седмица" - даже така ми го е и написала на снимката. Аз се опитах да я попитам дали все пак гестационните седмици не се броят от началото на цикъла, но тя категорично заяви, че се броят от деня на ОПЛОЖДАНЕТО /без да добавя 14 дни/. В момента се ориентира за срока на бременността ми единствено според програмата в компютъра си и въведената вътре дата на ПРМ.
Но както и да е, де 8)


*

    naty_84

  • ***
  • 193
  • Искай нещо много силно и то се сбъдва.Повярвайте
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2006, 10:57:47 am »
и аз така си броя от програмата в компютъра.А тя съвпада с  дата на първия ден от последния цикъл.

[link=http://www.mamaibebe.com][img noborder]http://
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #13 -: Ноември 30, 2006, 00:00:58 am »
via, е тогава ти трябва да родиш в 38-ма седмица според програмата на тая докторка  :D
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #14 -: Декември 01, 2006, 18:16:50 pm »
Понеже се заформи един спор в близнашкия та да питам вас, да не би пък аз да съм в заблуда. Как се смята в коя гестационна седмица си ако си примерно 36 седмици и 4 дни. В 36-та или в 37-ма седмица си?
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #15 -: Декември 01, 2006, 18:50:07 pm »
36-та.
*
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #16 -: Декември 01, 2006, 18:56:16 pm »
Лейди, говорим в коя седмица си а не на колко седмици си? Навършените са 36 да, но си в 37-мата седмица - поне според мен. Една мацка и тя твърди като теб също.
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #17 -: Декември 02, 2006, 01:04:12 am »
Морски,37ма.Примерно аз сега съм в 32ра :lol:
Лейдито да ме прощава,ама има още да учи :lol:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #18 -: Декември 02, 2006, 05:03:45 am »
Ми щъ уча бе ... кат му дойде времето
*
Re: Броене на гестационни седмици
« Отговор #19 -: Декември 02, 2006, 07:13:32 am »
Морки,  аз така мисля, ама онез мацки упорито твърдят обратното.
Като кажеш 90-те години се разбира годините, след 1990 макар че е по-логично да е тези от 1980 до 1990. Обаче пък сега сме 2006-та година, въпреки че не е приключила още. В единия случай са бройни в другия поредни. То е ясно, че чисто езиково е правилно да е 37-ма, въпросът е гинеколозите как смятат щото те имат право в случая и те опрделят терминологията.