0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Здравейте,
В събота направихме спермограма при Стаменов (аз имам час за първи път там утре) и резултатите не са много добри сякаш... За съжаление в момента сперограмата не е при мен, но ще се опитам да я преразкажа:
Общ обем - 3ml
Количетво сперматозоиди в еякулата 122,6млн
Цвят и визкозитет - нормални
РН 8,5
Нормокинетични - 50%
от тях с нормална морфология - 15%
с ненормална морфология - 35%
Бавноподвижни - 8%
Неподвижни - 42%
Клетки - 0,6 (не зная какво означаво това  :oops:)
Със съмнение за ТЕРАТОЗООСПЕРМИЯ.

В спермограмата не бяха описани времето за втечняване и левкоцити.

На какво може да се дължи високото РН и нарушената морфология?

Моля ви за мнения, съвети и въобще за всичко, което прецените, че ще ми бъде от полза. Ние тепърва започваме с изследванията. Всъщност през пролетта правихме една спермограма, но докторката нещо я беше забравила или загубила и каза само, че е отлична  :balk_149:, но явно не е било баш така.

Друго нещо за което се есещам е, че мъжа ми има някаква алергия от която киха и му тече носа целогодишно, но го мързи да ходи на лекар. Преди няколко години, някакъв доктор му казал да пие Зиртек или Ксизал и той от тогава не ги е спирал. Дали това има значение за сперматогенезата?

Извинявам се за дългия постинг!
Успешна седмица на всички!
         Equally Destructive
*
Re: Моля за мнение - Високо РН и кофти морфология
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2006, 11:29:03 am »
Здравей, мисля че трябва да направите още една спермограма с морфология по Крюгер, за да отхвърлите или потвърдите тератозооспермията. При нас рН-то беше над 8, когато имаше проблеми с простатата.
*
Re: Моля за мнение - Високо РН и кофти морфология
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2006, 19:23:52 pm »
 Разширена спермограма е истината, другата може и да не ви свърши работа! Според мен е така.
*

    Tarja

  • *
  • 520
  • \m/ metal inside \m/
Re: Моля за мнение - Високо РН и кофти морфология
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2006, 23:13:51 pm »
Да, задължително ще направим марфологична оценка по Крюгер.

Обаче съм допуснала грешка в описанието на спермограмата - общия брой не е 122,6 млн, а 368,1 млн.
122,7 млн е концинтрацията на сперматозоиди в 1 мл., което ми звучи вече по-успокояващо  :sperm:

Лека нощ на всички!
         Equally Destructive
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Моля за мнение - Високо РН и кофти морфология
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2006, 23:21:21 pm »
Оценката на морфологията вече е направена. Заключението е тератозооспермия, т.е. нарушена морфология на сперматозоидите.

Пак ще го напиша, защото се получава объркване - разширена спермограма е разтегливо и неясно понятие.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу