0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
здравейте!!!
някой взимал ли е тази хр.добавка?моля ви за мнение!!!каквото и да е!
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #1 -: Ноември 26, 2006, 18:03:03 pm »
Да, хубава е, но може само в първата част на цикъла - до ову.
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #2 -: Ноември 27, 2006, 09:50:08 am »
Защо, Зайко? Уф, аз тоя цикъл целия го откарах на Олисалвин Акула? :?
*
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #3 -: Ноември 27, 2006, 10:44:20 am »
здравейте!!!
прави ми впечатление,че каквото и да се взема(за имунната с*ма)трябва да се пие до ову!а в същото време зададох въпрос на вносителите на цитросепт и тяхния отговор е :*не пречи за овулацията*!нещо не ми се връзва- защо толкова пречат на ову-то тези хр.добавки!може ли някой да рязасни,че аз не вдявам.
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #4 -: Ноември 27, 2006, 10:56:17 am »
Понеже аз взимам олисалвин - треска, а сега съм в процедура икси, изрично питах док, мога ли да го взимам, той каза, че дори е много хубаво, че съм се сетила да го пия. Така че, няма проблем, поне за рибеното масло :D
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #5 -: Ноември 27, 2006, 12:57:07 pm »
...а в същото време зададох въпрос на вносителите на цитросепт...[/color]

А те какви са - лекари, фармацевти или търговци?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #6 -: Ноември 27, 2006, 13:27:28 pm »
здравей,мели!!!
...а в същото време зададох въпрос на вносителите на цитросепт...[/color]

А те какви са - лекари, фармацевти или търговци?
нямам представа какви са!има някакъв доктор който отговаря на въпроси,но... той лично на мен ми е доста съмнителен(невролог-занимаващ се с изт.медицина,мануални терапии,фитотерапии и хомеопатия)
точно поради тази причина зададох и въпроса си защо средствата за имунната система пречат на ову?доста често срещам във форума препоръки да се взимат до 14 ден на цикъла!
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #7 -: Ноември 27, 2006, 13:56:45 pm »
Защо, Зайко? Уф, аз тоя цикъл целия го откарах на Олисалвин Акула? :?

Заради съдържащия се в него мастноразтворим витамин А. По принцип става токсичен за плода, но от определено ниво нагоре. За мастноразтворими витамини има схеми на прием с определени почивки.
*
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #8 -: Ноември 27, 2006, 14:06:46 pm »
Защо, Зайко? Уф, аз тоя цикъл целия го откарах на Олисалвин Акула? :?

Заради съдържащия се в него мастноразтворим витамин А. По принцип става токсичен за плода, но от определено ниво нагоре. За мастноразтворими витамини има схеми на прием с определени почивки.
къде можем да се светним по тоя въпрос?къде да поровя?
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #9 -: Ноември 27, 2006, 15:20:59 pm »
Пусни едно търсене  :ask_google:
В момента сайта на бг-мама не работи, там имаше хубава статия. Ето ти друг линк:
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=19&id=2105

Обърни внимание на трите абзаца преди червения текст.
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #10 -: Ноември 27, 2006, 15:45:44 pm »
Дечка, стандартната схема за пиене на витамини за забременяване е: до ову Вит А, след ову Вит Е. Заради рисковете, посочени в статията на Зайко.

Само че аз съм чела, че в рибеното масло концентрациите са доста под рисковите. А и някъде из Гугъл откритията намерих, че според изследване в Скандинавските страни, децата на жени, пили рибено масло по време на бременността, се раждали с по-нисък риск от алергии. Уф, кой знае и по тоз въпрос де е истината...
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #11 -: Ноември 27, 2006, 17:31:57 pm »
Гриз, сигурно е така, ама май е по-добре да си хапваме рибата, вместо хапчетата. Аз обичам аншуа  :oops:
*

    tediii

Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #12 -: Ноември 29, 2006, 08:40:41 am »
За първи път чувам да вреди на каквото и да е хранителната добавка??? Вреди, ако прекалиш, според мен. Ако се приемат под схема - няма проблем. Важно е да има почивки. Аз пия А и Е в комб. - 30 дни и почивка от 2-3 мес., после пак. Особено през зимния период, мисля че всякакви добавки са добре дошли.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #13 -: Ноември 29, 2006, 09:54:52 am »
За първи път чувам да вреди на каквото и да е хранителната добавка???
Винаги има първи път. Ето, днес научи нещо ново.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #14 -: Ноември 29, 2006, 10:08:38 am »
tediii - от много време се говори, че хранителните добавки не са подложени на контрол, както е при лекарствата. Също така, на много места се споменава, че вредните им ефекти, особенно за по-новите от тях не са познати, защото не са тествани задълбочено. Затова наистина е по-добре, преди да пристъпиш към приемането на хранителни добавки да се консултираш с лекар.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #15 -: Ноември 29, 2006, 11:25:40 am »
Доколкото съм чела, основното, което се съдържа в рибеното масло са омега -3 мастни киселини и вит. Д.
Вероятно има и вит А, но в малка концентрация. Не е ли така?
В този сайт http://spidersport.com/ съм чела за бременни жени пиещи 2-3 г рибено масло на ден?! Което ме изуми, след като съм чела, че даже черен дроб и фъстъци трябва да се ядат от бременните с повишено внимание.
Мели, какво мислиш ти като лекар?
*
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #16 -: Ноември 29, 2006, 12:29:34 pm »
момичета,благодаря много за полезното инфо :balk_21:
особенно на зайо!!!
Re: олисалвин-риб.масло от черен дроб на акула-мнения
« Отговор #17 -: Октомври 02, 2008, 18:52:43 pm »
moje li da mi kajete kade da go namera